Imprezy cykliczne  »  Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej 2013  »  15 września 2013 r.

Duo Consonantes

 

Jakub GARBACZ – organy

Joanna WOSZCZYK-GARBACZ – flet

 

JAKUB GARBACZ

Organista, producent muzyczny i realizator dźwięku.  Urodził się  w 1975 roku. Swoją muzyczną edukację rozpoczął w PSM w Kielcach w klasie fortepianu, jednocześnie kontynuując naukę gry na organach u Jerzego Rosińskiego - organisty Bazyliki Katedralnej w Kielcach. W 2000 roku ukończył z wyróżnieniem studia w klasie organów prof. Mirosława Pietkiewicza w AM w Łodzi, a w 2011 roku studia podyplomowe w zakresie realizacji dźwięku.

Uczestniczył w wielu kursach mistrzowskich interpretacji i improwizacji organowej, które prowadzili m.in.: H. Vogel, L. Lohmann, J. Guileau, L. Digris, B. Haas, P. van Dijk, J. Gembalski, K. Ostrowski, R. M. Stangier, B. Oberhammer, M. Czajka, J. Serafin, J. Regnere, F. Klinda. Brał również udział w konkursach muzyki organowej: Brno (1997), Rumia (1997 - II nagroda), Wilno (1999).

Aktualnie pełni funkcję pierwszego organisty Bazyliki Archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi. Sprawuje kierownictwo artystyczne nad organizowanym przez Fundację  „Carpe Diem” cyklem koncertów Katedralne Wieczory Muzyczne oraz Dni Muzyki Organowej i Kameralnej w Archikatedrze Łódzkiej.  Prowadzi cykliczne i okazjonalne prezentacje organów Archikatedry w Łodzi, jest współzałożycielem Polskiego Wirtualnego Centrum Organowego (www.organy.art.pl.) Koncertował w ramach większości festiwali organowych w Polsce, a także za granicą (Czechy,  Finlandia, Holandia, Niemcy, Słowacja, Włochy). Prowadzi ożywioną działalność jako muzyk kameralista, współpracując z chórami, solistami i zespołami muzyki dawnej. Na stałe współpracuje z Joanną Woszczyk-Garbacz, zespołem wokalnym All` Antico  oraz z lokalnymi mediami, promując muzykę organową i realizując nagrania dźwiękowe. Oprócz działalności ściśle artystycznej prowadzi studio nagraniowe muzyki klasycznej oraz wydawnictwo płytowe.

JOANNA WOSZCZYK- GARBACZ

Urodziła się w Warszawie w 1977 roku. W 2001 roku ukończyła z wyróżnieniem Akademię Muzyczną w Łodzi w klasie fletu prof. Antoniego Wierzbińskiego. W roku 2009 uzyskała tytuł doktora sztuki w zakresie gry na flecie. Uczestniczyła w wielu konkursach: zdobyła III nagrodę na Ogólnopolskich Przesłuchaniach Instrumentów Dętych Drewnianych w Olsztynie (1996), I nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Gitarowych i Kameralnych Ghitaralia w Przemyślu (1996), III nagrodę na Ogólnopolskim Konkursie Zespołów Akordeonowych w Chełmie (1998). Brała udział w finale konkursu “Pacem in terris” w Bayreuth (1998), uzyskała wyróżnienie na Międzynarodowym Konkursie Fletowym w Krakowie (1999), IV nagrodę na Konkursie Muzyki Francuskiej w Łodzi (1999), I miejsce na Konkursie Fundacji Yamaha w Krakowie (2000), I miejsce na Konkursie Fletowym w Warszawie (2001), III nagrodę na Międzynarodowym Konkursie im. Friedricha Kuhlaua w Uelzen (2003), wyróżnienie honorowe na Międzynarodowym Konkursie Indywidualności im. Aleksandra Tansmana w Łodzi (2004), I miejsce na Międzynarodowym Konkursie Zespołów Kameralnych w Paryżu (2005).

W 2005 roku otrzymała od Prezydenta Miasta Łodzi indywidualną nagrodę naukową za osiągnięcia artystyczne. Brała udział zarówno w kursach orkiestrowych (Ochsenhausen, Bayreuth), jak i solowych (Orońsko, Holland Music Sessions, Academie Internationale d'Ete de Nice, Internationale Meisterkurse Zurich, Łódź, Wrocław).  

Koncertuje solo oraz w “Duo Consonantes”, a także w różnych zespołach kameralnych. Występowała na większości festiwali muzycznych w kraju i zagranicą. Współpracuje z orkiestrą Polish Camerata. Jest pracownikiem AM w Łodzi i Filharmonii Łódzkiej. W roku 2009 wraz z klawesynistką Ewą Rzetecką nagrała płytę CD „Barok w Europie”.

15 września, godz. 19.00, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie

PROGRAM:

Nicolaus Bruhns (1665-1697)

Preludium in e (wielkie)

***

Georg Friedrich Haendel (1685-1759)

Sonata g-moll na flet i organy

***

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Koncert a-moll w/g Antonio Vivaldiego BWV 593

***

Johann Sebastian Bach (1685-1750)

Suita lutniowa c-moll BWV 997

– transkrypcja na flet i organy

***

Wolfgang Amadeus Mozart (1756-1791)

Andante C-dur

***

Cesar Franck (1822-1890)

Andantino g-moll

***

Hans-Andre Stamm (ur. 1958)

Rondo alla celtica

 

Wstęp wolny!

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.