Imprezy cykliczne  »  Festiwal Muzyki Organowej i Kameralnej  »  2012

Szanowni Melomani!

Zapach lata kojarzymy z kwiatami i owocami. Dźwiękami tej pięknej pory roku są szum łanów zboża, morskich fal rozbijających się o brzeg, beztroski śmiech dzieci pochłoniętych zabawą. Moim skojarzeniem letniego dźwięku jest muzyka organowa, bowiem od pięciu lat aktywnie uczestniczę w Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej, który odbywa się na terenie naszej gminy.

Poniżej prezentujemy Państwu program kolejnego, V Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej – Skawina 2012, do udziału w którym pragnę w tym miejscu serdecznie zaprosić. Tym razem, podczas muzycznego wydarzenia roku w kalendarzu kulturalnym Gminy Skawina, dane nam będzie spotykać się we wrześniowe, niedzielne popołudnia. Już dziś zapraszam całe rodziny - również młodych melomanów - do rozpoczęcia przygody z muzyką poważną.

W każdym sezonie artystycznym przyjeżdża do naszej gminy coraz liczniejsza grupa muzyków. Znakomici artyści już wielokrotnie zapraszali nas do kościołów, oferując niecodzienne przeżycia. Podczas tegorocznego Festiwalu usłyszymy wybitnych polskich wykonawców, którzy wypełnią nasze kościoły pięknem muzyki klasycznej.

Życząc Państwu niezwykłych doznań i pięknych wrażeń, zapraszam do udziału w koncertach, których szczegółowy program znajduje się na kolejnych stronach.

Do zobaczenia wkrótce!

Adam Najder
Burmistrz Miasta i Gminy Skawina

Skawina, sierpień 2012 r.

 

Program:

  • 2 września 2012 r., Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Wykonawca: Julian Gembalski - organy.
  • 9 września 2012 r., Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Wykonawca: Witold Zaborny - organy.
  • 16 września 2012 r., Parafia p.w. NMP w Woli Radziszowskiej. Wykonawca: Maciej Banek - organy.
  • 23 września 2012 r., Parafia p.w. Szymona i Judy Tadeusza w Skawinie. Wykonawcy: Urszula Jasiecka-Bury - klawesyn, Martyna Pastuszka - skrzypce, Krzysztof Firlus - viola da gamba.
  • 30 września 2012 r., Parafia p.w. Miłosierdzia Bożego w Skawinie. Wykonawcy: Ludmiła Staroń - sopran,  Witold Zalewski - organy.

 

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.