250-ka zaliczona!

Po raz piąty w Skawinie, ale po raz pierwszy w międzynarodowej odsłonie, w sobotę 18 listopada na skawińskich parkietach hal sportowych królowała „szybka lotka”. Równolegle w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS i Hali LO, toczyły się crossmintonowe pojedynki w ramach Turnieju ICO CROSSMINTON STARS – Skawina OPEN. Stawką było 250 punktów w rankingu ICO oraz Grand Prix Crossminton STARS Poland. Patronat nad tym sportowym wydarzeniem objęli: International Crossminton Organization, Polska Federacja Crossmintona oraz Burmistrz Miasta i Gminy Skawina.

Były już cztery crossmintonowe „100”-ki, ale 250-kę zaliczyliśmy po raz pierwszy! Realizacja tej imprezy nie byłaby możliwa bez współorganizacji z Centrum Aktywności Twórczej Monika Gudzowska - Popowicz i Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej Curie w Skawinie. W tym miejscu CKiS składa podziękowanie Dyrekcji LO, Powiatowi Krakowskiemu i Gminie Skawina za udostępnienie hali, co w przypadku gier w 8 kategoriach wiekowych, ma dla Organizatora Turnieju ogromne znaczenie.

Halą przy Konstytucji zawładnęli Juniorzy, którzy prezentowali swoje crossmintonowe umiejętności w grach singlowych i deblowych (12 par w kat. Open i 6 w U18), z kolei w hali przy Żwirki i Wigury, na crossmintonowych polach brylowali dorośli. O polepszenie swojej pozycji rankingowej oraz specjalnie na tę okazje przygotowane statuetki i dyplomy rywalizowało 48 Speedersów z Polski, Słowacji i Litwy. W szranki z przeciwnikami i szybką lotką stanęli w sześciu kategoriach singlowych i dwóch kategoriach deblowych, przedstawiciele Lipan, Wrocławia, Warszawy, Krakowa, Kielc, Brzeszcz, Lipkowa, Oświęcimia, Mogilan, Gliwic, Gorlic, Zabrza, Bytomia oraz Skawiny. Wśród nich utytułowani zawodnicy zarówno w kategoriach juniorskich jak i seniorskich. Z pierwszej dziesiątki światowego rankingu wystartowali: Sawicki Mariusz, Scavnicky Jan Jr, Jancunski Kamil, Bezak Zuzanna, Jancunski Adrian, Faska Mateusz i Łyko Aleksander. Ogółem na wszystkich polach gry rozegrano 109 pasjonujących pojedynków, podczas których niejednokrotnie walka toczyła sie lotka za lotkę.

Złotych, srebrnych i brązowych Speedersów ICO CROSSMINTON STARS – Skawina OPEN, przedstawiamy poniżej a szczegółowe wyniki w załaczniku. 

U -12 mix

1 m-ce SCAVNICKY JAN JR.

2 m-ce JANCUNSKI KAMIL

3 m-ce BEZAK ZUZANNA

3 m-ce WACHOWICZ ANNA

U14 Male

1 m-ce ŁYKO ALEKSANDER

2 m-ce FASKA MATEUSZ

3 m-ce JANCUNSKI ADRIAN

3 m-ce RYBAK MATEUSZ

U18 Female Single

1 m-ce BARTYZEL OLIWIA

2 m-ce PALUCH GABRIELA

3 m-ce PITALA ALEKSANDRA

Double Junior U18

1 m-ce BEZAK KACPER/BARTYZEL OLIWIA

2 m-ce FASKA MATEUSZ/ŁYKO ALEKSANDER

3 m-ce RYBAK MATEUSZ/KACORZYK FILIP

3 m-ce JANCUNSKI KAMIL/JANCUNSKI ADRIAN

Open Female

1 m-ce LEWANDOWSKA DOROTA

2 m-ce WIKLAŃSKA NATALIA

3 m-ce KOWALCZYK JOANNA

3 m-ce JAGIEŁŁO BEATA

Open Single

1 m-ce KNAPCZYK MATEUSZ

2 m-ce  SCAVNICKY JAN SR

3 m-ce BEZAK KACPER

3 m-ce PAWŁOWSKI SEBASTIAN

O 40 male single

1 m-ce  CHMIELEWSKI GRZEGORZ

2 m-ce ĆWIĄKAŁA DARIUSZ

3 m-ce SAWICKI MARIUSZ

3 m-ce SAREK PAWEŁ

 Open Double

1 m-ce ŁĘSKI PAWEŁ/ĆWIĄKAŁA DARIUSZ

2 m-ce NOWOGÓRSKI ARTUR/NOWOGÓRSKI DARIUSZ

3 m-ce SCAVNICKY JAN SR/SCAVNICKY JAN JR

3 m-ce  SAWICKI MARIUSZ/KNAPCZYK MATEUSZ

Całodzienne zmagania przebiegały pod czujnym okiem przedstawiciela International Crossminton Organization, Pani Lidii Bomirskiej. Wszystkim uczestnikom, dziękujemy za wspólnie spędzony czas, za wspólne przeżywanie sportowych emocji, których nie zabrakło podczas dzisiejszych, jakże zaciętych i pełnych emocji meczy. 

Szybka lotka w Waszym wydaniu to jest to! Życzymy sukcesów w kolejnych turniejach...

Barbara Brodzińska

(JK)

Fotogaleria z wydarzenia na google dysku (fot. nr 1-145: Jarosław Karasiński, for. 146-159: Jadwiga Kurek: https://drive.google.com/open?id=1N3FMNUbLoMDlr91EKf8-4M3HPHV-fQ0E

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.