Imprezy cykliczne  »  Koncerty Muzyki Organowej i Kameralnej 2013  »  29 września 2013 r.

Witold Zalewski

W 1992 roku ukończył Akademię Muzyczną w Krakowie w klasie organów prof. Jana Jargonia. Swoje umiejętności doskonalił podczas kursów interpretacji muzyki organowej prowadzonych m.in. przez J. Laukvika i G. Schneidera  i J. Guillou.

Od roku 1995 r. pełni funkcję I organisty w Królewskiej Katedrze na Wawelu. Jako solista koncertuje regularnie w najważniejszych festiwalach w kraju (m.in.: Oliwa, Frombork, Kamień Pomorski, Święta Lipka, Leżajsk) i za granicą. Wystąpił w katedrze św. Patryka na Manhattanie w Nowym Jorku, Tokio Metroplitan Art Space,  Nativity Church w Betlejem oraz m.in: w Buenos Aires, Montevideo, Rio de Janeiro, Toronto, Jerozolimie, Irkucku, Istambule i Moskwie.   

Jest wykładowcą w Międzyuczelnianym Instytucie Muzyki Kościelnej w Krakowie, gdzie prowadzi zajęcia z praktyki liturgicznej oraz organów. Od roku 1998 jest członkiem Komisji Muzyki Kościelnej Kurii Metropolitalnej w Krakowie. W czasie pielgrzymek papieskich pełnił rolę organisty. Witold Zalewski jest autorem “Śpiewnika pieśni kościelnych” (PWM) oraz współredaktorem i współautorem wielu innych publikacji (m.in.: ”Śpiewnik Wawelski”). Zajmuje się propagowaniem muzyki organowej, poprzez współorganizowanie wielu festiwali i koncertów na terenie południowej Polski.  W roku 2011 wyróżniony został przez papieża Benedykta XVI odznaczeniem "Proeclesia et Pontifice".

W roku 2012 otrzymał stopień doktora sztuki.

29 września, godz. 19.00, Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Skawinie

PROGRAM:


Georgij Muschel (1901-1991)

Toccata

***

Felix Mendelssohn-Bartholdy (1809-1847)

II Sonata c-moll op. 65 nr 2

Grave

Adagio

Allegro maestoso e vivace

Fuga - Allegro moderato

***

Jan Gawlas (1901-1965)

Fantazja op. 14

***

Marian Sawa (1937-2005)

Fuga-Bolero

***

Charles-Marie Widor (1844-1937)

V Symfonia Organowa f-moll, op. 42 nr 1

I. Alegro vivace

II. Alegro cantabile

III. Toccata

 

Wstęp wolny!

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.