Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

 Basen Camena  »  Aqua aerobik i Aqua zumba

Basen Camena serdecznie zaprasza wszystkie Panie do wzięcia w wodnych zajęciach w rytm muzyki:
- aqua aerobik
- aqua zumba 
- deep aqua aerobik  (uwaga! nowość)

Zajęcia odbywają się w następujących terminach:

  • Poniedziałek:
    godz. 19.45-20.30 - aqua aerobik
    godz. 20.30-21.15 - aqua zumba
  • Środa:
    godz. 19.45-20.30 - aqua zumba
    godz. 20.30-21.15 - deep aqua aerobik

Aqua zumba, czyli połączenie fitnessu z tańcami latynoamerykańskimi w wodzie. W kolumbijskim slangu słowo „zumba” oznacza „baw się i ruszaj”. Pod tą tajemniczą nazwą kryje się innowacyjna metoda fitness inspirowana latynoskimi rytmami, a więc to nie tylko taniec, nie tylko aerobik, lecz fuzja tańca i aerobiku, która obecnie jest jednym z najmodniejszych kierunków taneczno – rozrywkowych. Aqua zumba powstała w 2009 roku, a do Polski dotarła w 2011 r.

Zumba to nieskomplikowane kroki taneczne, bardzo dynamiczna i ekscytująca kombinacja rytmów latynoamerykańskich i międzynarodowych takich jak: merenque, salsa, cumbia, reggaeton, flamenco, samba, taniec brzucha, cha-cha, rumba, twist i wiele innych, czyli szybkie i wolne ruchy wzmacniające i rzeźbiące sylwetkę, a przede wszystkim doskonała zabawa.

Zajęcia aqua aerobiku i aqua zumby odbywają się na małej niecce basenowej o wymiarach 12 m x 6 m i głębokości 1,14 m, co stwarza idealne warunki dla tej formy zajęć ruchowych w wodzie, natomiast deep aqua aerobik na dużej niecce basenu o wymiarach 142 cm do 186 cm.

W zajęciach może uczestniczyć do 18 Pań, a minimalna liczba osób, która gwarantuje przeprowadzenie zajęć  to co najmniej dwie.

Wszystkie Panie, pragnące uczestniczyć w ćwiczeniach, proszone są o zapisanie się na listę uczestników w dniu odbywania się zajęć, w godz. 13.00-17.00. Zakupu biletu dokonuje się bezpośrednio przed wejściem na zajęcia.

Zaleca się posiadanie czepka pływackiego oraz jednoczęściowego kostiumu kąpielowego.

/Magdalena Bogdanowicz/
 

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.