Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Czerwony Kapturek - teatralna propozycja dla najmłodszych

Lutowe spotkanie z "Czerwonym Kapturkiem" w ramach cyklu Teatr Dzieciom przyciągnęło rekordową publiczność do sali teatralnej Pałacyku Sokół.

Standardowy tytuł bajki Braci Grimm i przemycone teksty Jana Brzechwy - nie były standardową, znaną wszystkim opowieścią o dziewczynce w czerwonym ubranku, babci, wilku i leśniczym. Wszystko za sprawą zabawnie skonstruowanego scenariusza i doborowej gry aktorów stworzonej przez teatralny duet zespołów: Studio Yapa i Teatr Studio.

Pękająca w szwach sala teatralna przebrzmiewała radosnymi okrzykami i "live" komentarzami przez najbardziej krytyczną z krytycznych publiczności - publiczność dziecięcą. To dzieci szczerzy do bólu w swych recenzjach wydają najsurowszą opinię. Jednak żywa reakcja, mocne brawa i śmiech na sali utwierdziły, że klasyczna bajka w nieklasycznym wydaniu była strzałem w dziesiątkę, doskonałą propozycją na pierwszy dzień ferii.

Już dziś zapraszamy na marcowe spotkanie w ramach którego obejrzymy spektakl o Smoku Obiboku, próbującym swych startów na olimpiadzie. Zapraszamy 12 marca o stałej godzinie 17.30. Do zobaczenia!

Joanna Kurpiel / Marta Tyrpa

(JK)

fot. Jarosław Karasiński

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.