Imprezy cykliczne  »  Dni Skawiny  »  Dni Skawiny 2011

Każdy skawinianin czeka na nie z zapartym tchem. Zanim nastaną, nie milkną spekulacje kto będzie ich tegorocznym gościem oraz jakie atrakcje zostaną przygotowane dla uczestników. Mowa oczywiście o Dniach Skawiny!

Na początek mamy dla Państwa niespodziankę, szczególnie dla tych, którzy już nie mogą się doczekać Święta naszego miasta – nie będą musieli odliczać dni aż do czerwca! Dni Skawiny, Anno Domini 2011, odbędą się bowiem w trzeci weekend najpiękniejszego miesiąca w roku (21-22 maja), kiedy wiosna zadomowi się na dobre, a wszystko wokół zakwitnie.

Pierwszy dzień, tej największej imprezy plenerowej, rozpocznie się już o 8.30 II Pływackimi Mistrzostwami Skawiny. O godz. 14.00, wszystkich miłośników, a może przede wszystkim miłośniczki, silnych mężczyzn o potężnych muskułach, zapraszamy na pokaz siłaczy, który odbędzie się w Parku Miejskim przy widowni amfiteatralnej, nieopodal Pałacyku „Sokół”. Kto wie, może od samego kibicowania można stać się twardzielem? Warto przyjść i spróbować!

Po sportowych, ciężkich bojach nadejdzie czas na jeszcze cięższą… muzykę! Fani mocnych dźwięków, po godz. 16.00 na Starorzeczu Skawinki, z pewnością znajdą coś dla siebie podczas koncertu lokalnych zespołów rockowych.

Chcąc spełnić życzenia mieszkańców naszego miasta związane z koncertem gwiazdy Dni Skawiny, przygotowaliśmy dla Państwa kolejną niespodziankę – jej występ odbędzie się, nie w niedzielę, jak to było dotychczas, ale już w sobotę. Mamy nadzieję, że wprowadzona zmiana spotka się z uznaniem i aprobatą, a ponadto pozwoli Państwu na zabawę razem z nami, do późnych godzin wieczornych.

Nie ulega wątpliwości, że rozważaniom na temat tego który sławny i znany zespół uświetni Święto Królewskiego Miasta Skawina, nie było końca. Kiedy jednak, pośród drzew w Parku zagości echo słów Czerwone korale lub Siebie dam po ślubie, nikt nie będzie miał problemu z odgadnięciem kto znajduje się na scenie. Dla podpowiedzi dodamy jeszcze, że są to szczęśliwi posiadacze Multiplatyny i Złotej Płyty. Ponadto jury w Opolu przyznało im nagrodę za singiel W kinie w Lublinie kochaj mnie. Następnie otrzymali Super Jedynkę za teledysk do utworu Gdzie ten, który powie mi. Za ich najbardziej znaczącą nagrodę należy uznać statuetkę Fryderyka w kategorii muzyka tradycji i źródeł. Zatem już wszystko jasne – na tegorocznych Dniach Skawiny wystąpi zespół - ...

Jeśli myśleliście Państwo, że ich występ zakończy pierwszy dzień imprezy, to niestety musimy Państwa rozczarować, gdyż to dopiero początek magicznego wieczoru na Starorzeczu. Po 21:30 rozpocznie się występ duetu Electronic Revival – wirtuozów muzyki elektronicznej, a także będzie miał miejsce pokaz sztucznych ogni inaugurujący dyskotekę pod gołym niebem, która będzie trwała do późnych godzin nocnych.

Drugi dzień – 22 maja – przywita nas Mistrzostwami Modeli Pływających (Starorzecze Skawinki) już o godz. 10.00, a także turniej o Koronę Króla Kazimierza, który rozpocznie się o godz. 9.30 w Hali Widowiskowo- Sportowej w Skawinie. Niedzielne popołudnie zaś, stanie się okazją do rodzinnego biesiadowania, które umilą prezentacje artystyczne formacji CKiS. O godz. 16.00 dzieci będą mogły dać upust swojej energii biorąc udział w zabawie podczas Japa Show. Jeśli jednak latorośle dalej będą spragnione wrażeń, zapraszamy je wraz z rodzicami, do miejsca, gdzie adrenalina miesza się z niezapomnianymi wrażeniami – specjalnie dla wszystkich młodych ciałem, ale i także duchem, Starorzecze przy Parku Miejskim, na dwa dni, zamieni się w magiczny Luna Park. Na odważnych czekać będzie katapulta, „latający pająk” oraz kolejka górska, natomiast ci, którzy lubią tradycyjne atrakcje wesołego miasteczka, z chęcią zakręcą się na karuzeli i staną się mistrzami kierownicy na autodromie.

Kiedy dzieci się zmęczą, zacznie się czas prawdziwej zabawy dla dorosłych przy budzących wspomnienia młodości, rytmach lat 60. i 70. Nieco bardziej nowoczesne brzmienie zapewnią występy lokalnych formacji hip – hopowych, które poprzedzą koncert gwiazdy tego wieczoru – zespołu ABRADAB.

Zachęcamy do przeczytania wywiadu z tegoroczną Gwiazdą Dni Skawiny 2011 - tutaj.

Serdecznie zapraszamy na imprezy towarzyszące Dniom Skawiny:

Kompleks boisk sportowych - "Orlik 2012" ul. Konstytucji 3 Maja - Rozgrywki Piłkarskie Turniej SKAWINA CUP:

- 19 maja, godz.10.00-15.00,

- 20 maja, godz. 9.00-15.30.

Pałacyk "Sokół":

Uroczyste spotkanie Delegacji Miast Partnerskich w ramach obchodów 15 -lecia Stowarzyszenia Partnerstwa Miast w Skawinie:

- 20 maja, godz. 16.00-20.00.

Konferencja Delegacji Miast Partnerskich:

- 21 maja, godz. 10.00-13.00.

Wernisaż malarstwa Ryszarda Kościlnego:

- 22 maja, godz. 16.00.

Zapewniamy, że w czasie tegorocznych Dni Skawiny nie zabraknie wyśmienitej zabawy, dobrego humoru oraz wielu atrakcji!

Sponsor Główny:

SPONSORZY:

                                                                         

              

                

             

                                                            

    

  

          

Sklep Papierniczy "Plastuś" w Skawinie.

PATRONAT MEDIALNY:

         

 

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.