Imprezy cykliczne  »  Dni Skawiny  »  Dni Skawiny 2013

D-dyskoteka, N-niespodzianki, I-integracja, S-Starorzecze, K-koncerty, A-atrakcje, W-wygrane, I-imprezy, N-nagrody, videoparty-Y… Te wszystkie określenia łączy jedno wydarzenie, którym było Święto naszego miasta. „Szał baj najt” porwał wszystkich do zabawy i tanecznych pląsów. Duch sportowej rywalizacji nie opuszczał twardzieli, szachistów oraz uczestników II Turnieju Rodzinnego.

W pierwszym dniu, (25 maja) byliśmy świadkami Wojewódzkich Mistrzostw Modeli Pływających, które zainaugurowały tegoroczne Dni Skawiny. Na szczęście obyło się bez deszczu, co pozwoliło bez przeszkód rozegrać zawody. Najlepsi zawodnicy otrzymali puchary, dyplomy i upominki. 

Następnie wodną dyscyplinę zamieniliśmy na pokaz siły drzemiącej w mięśniach osób, które przystąpiły do Turnieju dla Najsilniejszych. Postawiliśmy przed nimi trudne zadania, ale siłacze dali sobie z nimi radę, wywołując podziw i niedowierzanie u obserwatorów. Ponadto można było wykonać dokładną analizę składu ciała, aby poznać swój organizm od wewnątrz. Taką usługę proponował salon "Camena Kosmetyka i Masaże".

Jako pierwsze na naszej scenie stanęły małe przedszkolaki, które za sprawą „Mini listy przebojów” przeistoczyły się w wielkie gwiazdy. Talent i zaangażowanie młodych artystów pozwala przypuszczać, że za kilka lat będzie o nich głośno...

Podest usytuowany tuż przy estradzie bardzo szybko zapełnił się tancerzami, którzy nie mogli powstrzymać się od podrygiwania w takt muzyki największych przebojów ostatnich sześćdziesięciu lat. Sobotnie popołudnie i wieczór stały się muzyczną wyprawą przez świat muzyki rozrywkowej. Nad Skawiną unosiły się dźwięki piosenek m.in. Adele, Abby, Boney M, Elvisa Presleya i Lady Gagi. Artystka zafascynowana kontrowersyjną piosenkarką zaskoczyła widzów swoim rozświetlonym strojem.

Ten dzień był również wyjątkowy dla fanów piłki nożnej, dlatego finał Ligi Mistrzów UEFA wyświetliliśmy na dużym ekranie. Emocjonujące spotkanie dostarczyło wiele wrażeń, ponieważ końcowy wynik do ostatnich minut był niepewny.  

Dla spragnionych kolejnych atrakcji przygotowaliśmy imprezę w klubowym stylu, którą poprowadził DJ MIKE. Dyskotekowe flesze i miksowane na żywo utwory sprawiły, że zabawa podczas pierwszego dnia obchodów święta miasta była bardzo udana.

Niedzielne uroczystości rozpoczęliśmy od II Turnieju Rodzinnego. Atmosfera zawodów była bardzo gorąca, ponieważ wszystkie drużyny walczyły bardzo dzielnie, aby wejść do ścisłego finału. Zabawne konkurencje sprawdzały nie tylko szybkość zawodników, ale także precyzję, spryt, zgranie oraz umiejętności taktyczne. Uczestnicy musieli m.in. zbierać różne elementy, pokonywać tor przeszkód, przechodzić przez zdradliwy tunel, trzymać jajka na chochli, a nawet ubrać pampersa i nakarmić duże „dziecko”. Najlepszą drużyną została rodzina Dąbrowskich, którą uhonorowaliśmy tabletem i innymi nagrodami rzeczowymi. Drugie miejsce zajęła drużyna Stefańskich, a na ostatnim miejscu podium stanęła rodzina Pachlów. Żaden zespół nie opuścił miejsca rozgrywania zawodów z pustymi rękoma.

Zaraz po zakończeniu turnieju na Starorzeczu rozbrzmiała muzyka pełna big beatu w wykonaniu bandu Chrząszcze. Artyści w ten klimat wprowadzili nas muzycznie i stylizacyjnie.

Przygotowaliśmy także wiele atrakcji dla widzów. Można było zdobyć nagrody w mini quizie dotyczącym turnieju rodzinnego lub wygrać upominki w tanecznym konkursie.

Sympatycy mocniejszego grania mogli poszaleć w takt dźwięków grupy Ulysses, która przypomniała nam piosenki Lady Pank, Budki Suflera. Natomiast na pożegnanie zaprezentowała się grupa Cocaina, która specjalizuje się w coverach współczesnych hitów. Zespół składa się z profesjonalnych muzyków, na gitarze grał Jakub Jaźwiecki znany z popularnych programów rozrywkowych TVN: „Mam Talent” i „X-Factor.”  

Pełny fotoreportaż dostępny: tutaj

 

SPONSORZY GŁÓWNI:

 

SPONSORZY:

 

 

 

 

   

 

 

 

 PATRONAT HONOROWY

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina - Adam Najder

PATRONAT MEDIALNY:

Wydawca
czasopisma "Nasz Czas"

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.