Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Dni Skawiny 2018 – Igrzyska Aniołów już za nami

Skończył się wyjątkowo upalny i przepełniony atrakcjami weekend Dni Skawiny. Dopisała nie tylko pogoda, ale też widzowie widowiska na Starorzeczu i wystawcy na Błoniach. Tym razem od godzin porannych bawiliśmy się w atmosferze rodzinnego pikniku, by wieczorem przenieść się do baśniowego świata białych i czarnych aniołów.

Tegoroczne obchody Dni Skawiny rozpoczęliśmy już w piątek wieczorem otwartą dla publiczności próbą widowiska „Igrzyska Aniołów”. Zbudowana na Starorzeczu Skawinki imponująca plenerowa scena z przepięknymi dekoracjami oraz wypełniona do ostatniego miejsca, skierowana w stronę wody trybuna stworzyły przestrzeń, na której rozegrała się walka dobra ze złem.

Sobotą zawładnęły w dużej mierze atrakcje sportowe. Już od rana na rozstawionych na Błoniach mobilnych boiskach trwały zacięte, choć toczone w duchu fair play, rozgrywki drużyn piłkarskich (turniej zorganizowało MTS Piast Skawina), następnie na scenie mogliśmy obserwować eliminacje oraz finał Pucharu Polski we Freestyle Footballu. Akrobacje, jakie z piłką wykonywali uczestnicy tych zmagań, wzbudzały zdumienie, podziw i zasłużony aplauz publiczności.

Piłka to nie wszystko. Na Błoniach pojawili się również amatorzy dwóch kółek, aby uroczystym przejazdem alejkami podsumować zakończoną właśnie tegoroczną edycję kampanii „Rowerowy Maj”. Późnym popołudniem scenę przejęły we władanie cheerleaderki z trenującej w CKiS grupy Galaxy Cheer.  Aktualne srebrne medalistki mistrzostw Polski w tej bardzo widowiskowej dyscyplinie zaprezentowały próbkę swych fantastycznych umiejętności. Trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!

Nie obyło się bez animacji dla najmłodszych - te sobotnie przygotowała pani Katarzyna Sarba. Atrakcje na Błoniach zakończył koncert formacji Rock Band z Zatora, a gdy zapadł zmrok centrum wydarzeń stało się Starorzecze, gdzie odbyła się premiera widowiska „Igrzyska Aniołów”.

Widzowie z równym entuzjazmem oklaskiwali znakomitych artystów Baletu Lwowskiego, folk metalowy zespół Percival, jak i lokalnych wykonawców. Tym bardziej spostrzegawczym udało się dojrzeć tocząca się w wodzie bitwę potworów oraz przelatującego w ciemności myszołowa. Wielu z pewnością zaskoczył wjeżdżający na Starorzecze samochód, który w rytmie muzyki techno przywiózł nie spóźnionych widzów, a wcielających się w role złego czarownika i jego córki solistów baletu. To nie koniec zaskoczeń tego wieczoru. Zadziwiły i efekty pirotechniczne, i skok do wody ze zbudowanej specjalnie na potrzeby spektaklu kilkumetrowej skały. Takiego widowiska w Skawinie jeszcze nie było.

Kto przyszedł na Błonia w niedzielę, ten mógł ponownie oddać się kibicowaniu młodym piłkarzom lub prezentującej się na scenie grupie Street Workout Skawina. Ta grupa wielbicieli ćwiczeń w przestrzeni miejskiej zaprezentowała się z gościnnym udziałem mistrzyni Polski w kategorii freestyle, Natalii Modzelewskiej.

Dla amatorów rywalizacji na kubki smakowe Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą przygotowało rodzinny konkurs kulinarny „Wojskowe smaki” oraz możliwość degustacji grochówki serwowanej z kuchni polowej.  

Chociaż atrakcji dla maluchów na Dniach Skawiny nie brakowało (był i lunapark, i dmuchańce, i mnóstwo słodkości), wszystkie chętnie wzięły udział w radosnym, rozśpiewanym projekcie "Zabawa” przygotowanym przez Fundację „Wyobraź sobie", a potem, razem z rodzicami, obejrzały pokazy sekcji artystycznych i sportowych CKiS.  Widzowie mogli zobaczyć energetyczne cheerleaderki z formacji Kameleon, Fun Dance i Fun Kids oraz Mini Galaxy i Galaxy Cheer, taniec nowoczesny w wykonaniu Freshest Crew, Dance Wave, Dens ma Sens i No Silence, prezentacje zespołów tańca współczesnego, zumby oraz baletu klasycznego. Na scenie w specjalnie przygotowanym koncercie wystąpili również uczestnicy odbywających się w CKiS warsztatów wokalnych. Prezentacje dla uczestników sekcji były okazją do podsumowania roku pracy, a dla widzów zachętą do zapisania się na zajęcia w kolejnym sezonie (zapisy ruszają po wakacjach).

Tegoroczne Dni Skawiny mieszanką utworów w popowo – rockowym klimacie przy akompaniamencie grzmotów nadchodzącej burzy zamknął krakowski kwartet Alergen.

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Dni Skawiny 2018

Igrzyska Aniołów – TUTAJ (fot. Jarosław Karasiński)

Skawińskie Błonia (sobota) + Igrzyska Aniołów (sobota) - TUTAJ (fot. Kazimierz Zajda)

Skawińskie Błonia (niedziela) - TUTAJ (fot. Jarosław Karasiński)

Skawińskie Błonia (niedziala) - relacja video: TUTAJ

 

Dziękujemy wszystkim, którzy pojawili się na scenie, ale także tym, którzy brali udział w przygotowaniach do „Igrzysk Aniołów” od momentu powstania ich koncepcji przez okres prób aż do pracy na zapleczu widowiska. W produkcję zaangażowany był cały, prawie osiemdziesięcioosobowy zespół CKiS, a także:

Marek Jarosz (z zespołem współpracowników w składzie: Stanisława Leszko, Wacław Didur, Henryk Czarnecki, Michał Wróblewski, Robert Sawicki) – scenografia

Alina Towarnicka – opieka choreograficzna (akty II i IV)

Andrzej Morawa – opieka reżyserska nad aktem I

Bogusław Ciapa – opieka muzyczna (akt III)

Jerzy Sobeńko – opieka muzyczna (akty II i IV)

Anna Gołąb – opieka choreograficzna nad aktem III

Anna Ostafil – choreografia sekwencji z małymi łabędziami

Joanna Cholewa – teksty wybranych utworów

 

Dziękujemy również Patronom, Partnerom, Współorganizatorom i Sponsorom wydarzeń składających się na Dni Skawiny 2018.

 

(AR)

 

 IGRZYSKA ANIOŁÓW

PATRONAT HONOROWY

Marszałek Województwa Małopolskiego - Jacek Krupa

 PATRONI WYDARZENIA

 Burmistrz Miasta i Gminy Skawina - Paweł Kolasa

 

 Starosta Krakowski - Wojciech Pałka

 

PATRONI MEDIALNI

                          

 

 

WYSTĘP ZESPOŁU PERCIVAL WSPÓŁFINANSOWANY ZE ŚRODKÓW GMINY SKAWINA

 

PARTNER PROJEKTU

                                   

 

GŁÓWNY WSPÓŁORGANIZATOR IMPREZY

PARTNER WSPÓŁORGANIZUJĄCY

 

 SPONSORZY BILETÓW

             

                                                     

  

 

 

 DNI SKAWINY

 PATRONAT HONOROWY

BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKAWINA - PAWEŁ KOLASA

 

 

 

GŁÓWNY WSPÓŁORGANIZATOR IMPREZY


 

 PARTNER WSPÓŁORGANIZUJĄCY

                                              

 

 

 

SPONSORZY I PARTNERZY

                              

                                     

 

 

 

                  

 

                                                         

 

             

                             

 

            

 

                                   

 

                               

 

                                      

        

                  

 

                                       

 

                   

                                   

        

               

                                     

                                                                                                     

                                                     

                                       

                

 

 PARTNERZY

                  

 

                    

                   

 

PATRONI MEDIALNI

                                  

                            

                                                    

 

 

« poprzednia | następna »

2018-06-11 21:30:47D.M. :

"Igrzyska Aniołów" - wspaniałe widowisko. Światowej klasy zespół baletowy, świetna aranżacja i reżyseria dostarczały niezapomnianych wrażeń. Bardzo dobra organizacja imprezy. Dziękujemy całemu zespołowi czuwającemu nad przebiegiem całego widowiska. Prosimy o więcej takiej klasy imprez w Skawinie. D.M.
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.