Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Dni Skawiny, jakich jeszcze nie było!

Już w czerwcu na plenerowej scenie na Starorzeczu Skawinki zaprezentujemy wyjątkowe widowisko przygotowane specjalnie na Święto Miasta.

„Igrzyska Aniołów” to inspirowany baletem „Jezioro Łabędzie” spektakl w międzynarodowej obsadzie. Odczytana na nowo opowieść w wyjątkowy sposób łączy gatunki muzyczne i różne pokolenia artystów. Na scenie zobaczymy ponad 100 wykonawców (wśród nich m. in. Narodowy Lwowski Teatr Opery i Baletu oraz zespół Percival), a usłyszymy nie tylko muzykę klasyczną, ale też heavy metal, pop, techno, folk i disco polo.

Premiera widowiska „Igrzyska Aniołów” (sobota 9 czerwca, godz. 21.30) to główny punkt obchodów Dni Skawiny, ale spektakl będzie można zobaczyć również w piątek 8 czerwca podczas otwartej dla publiczności próby generalnej.

Od 26 kwietnia zapraszamy do odbioru biletów na wybrany dzień, sponsorowanych przez naszych partnerów (do wyczerpania puli) oraz w symbolicznej cenie 1 zł:

- kasa główna (budynek Basenu Camena, I piętro): od poniedziałku do piątku w godz. od 8.00 do 15.00

- kasa Camena Kosmetyka i Masaże (budynek Basenu Camena, parter):

  • poniedziałek - w godz. 14.30 - 21.30;
  • wtorek, piątek - w godz. 08.30 - 20.30;
  • środa, czwartek - w godz. 11.30 - 21.30;
  • sobota 8.00 - 14.00.

 

Program Dni Skawiny 2018

8 CZERWCA

Starorzecze Skawinki

21.30 Igrzyska Aniołów – widowisko plenerowe inspirowane baletem „Jezioro łabędzie” – próba generalna z udziałem publiczności (wydarzenie biletowane, liczba miejsc ograniczona)

9 CZERWCA

Skawińskie Błonia

11.00 - 18.00 Turniej piłki nożnej rozgrywany na boiskach mobilnych (organizator: MTS Piast Skawina)

Rozgrywki sportowe będą nie tylko świetną propozycją dla wszystkich fanów piłki nożnej, ale również pretekstem do zabawy w duchu zdrowej rywalizacji. Podczas turnieju nie zabraknie niespodzianek w postaci znanych twarzy ze świata piłki nożnej.

11.00 - 12.00 Finał kampanii Rowerowy Maj

12.00 - 14.00 i 15.00 - 17.00 Puchar Polski Freestyle Football

18.00 - 18.15 Galaxy Cheer – występ srebrnych medalistek Mistrzostw Polski Cheerleaders 2018

Starorzecze Skawinki

21.30 Igrzyska Aniołów – widowisko plenerowe inspirowane baletem „Jezioro łabędzie” (wydarzenie biletowane, liczba miejsc ograniczona)

10 CZERWCA

Skawińskie Błonia

10.00 - 16.00 Turniej piłki nożnej rozgrywany na boiskach mobilnych (organizator: MTS Piast Skawina)

15.00 - 18.00 Rodzinny konkurs kulinarny „Wojskowe smaki” (organizator: Stowarzyszenie Juvenilis – z młodzieńczą siłą, projekt współfinansowany przez Gminę Skawina)

Oceny zgłoszonych do konkursu potraw dokona jury złożone między innymi z profesjonalnych mistrzów kuchni i znawców tematyki wojskowej. Konkursowi towarzyszyć będą: quiz wiedzy o odzyskaniu niepodległości, zabawa dla dzieci związana z tematyką wojskową oraz degustacja tradycyjnej wojskowej grochówki.

15.30 – 17.00 Projekt „Zabawa” – interaktywny program dla dzieci przygotowany przez Fundację Wyobraź sobie

Najmłodsi poprzez zabawę zostaną zaproszeni do świata nauki. W kreatywny sposób będą samodzielnie eksperymentować zgłębiając prawa fizyki.

17.10 - 18.00 Pokazy sekcji artystycznych CKiS: balet, hip-hop, taniec współczesny, zumba, cheerleaderki

18.10 - 18.30 Występ grupy Street Workout Skawina z gościnnym udziałem mistrzyni Polski w kategorii freestyle – Natalii Modzelewskiej

Grupa specjalizuje się w podciąganiu na drążku. Te niecodzienne zmagania mogliśmy obserwować 9 września na skawińskim rynku, kiedy to uczestnicy pobijali rekord w World Pull Up Day, czyli Światowym Dni Podciągania.

18.40 - 19.00 Koncert w wykonaniu uczestników warsztatów wokalnych działających w CKiS

19.00 - 20.00 Koncert zespołu Alergen

Koncerty zespołu ALERGEN to porządna dawka rock’n’rolla w najlepszym wydaniu. Przebojowe piosenki, energetyczny, charyzmatyczny wokalista, świetni instrumentaliści. To gwarancja najwyższego poziomu, wrażeń i świetnej zabawy!

 

Ponadto w ramach Dni Skawiny już od piątku 8 czerwca na parkingu przed Parkiem Miejskim będziemy gościć największy i najnowocześniejszy czeski lunapark, natomiast w sobotę 9 i niedzielę 10 czerwca zapraszamy dzieci na dmuchany plac zabaw oraz do pełnego logicznych, konstrukcyjnych, artystycznych i naukowych wyzwań Namiotu Kreatywności przygotowanego przez Fundację Wyobraź sobie. Namiot Fundacji został wybrany najlepszym Stanowiskiem podczas Dnia Organizacji Pozarządowych i Inicjatyw Społecznych.

8 i 9 czerwca na terenie Skawińskich Błoń czynne będą punkty animacyjne dla dzieci (malowanie twarzy, bańki mydlane, tatuaże, balonowe zwierzaki), stoiska handlowe oraz punkty gastronomiczne z ogródkiem piwnym.

 

 

 PATRONAT HONOROWY

BURMISTRZ MIASTA I GMINY SKAWINA - PAWEŁ KOLASA

 

 

 

GŁÓWNY WSPÓŁORGANIZATOR IMPREZY


 

 PARTNER WSPÓŁORGANIZUJĄCY

                                              

 

 

 

SPONSORZY I PARTNERZY

                              

                                     

 

 

 

                  

 

                                                         

 

             

                             

 

            

 

                                   

 

                               

 

                                      

        

                  

 

                                       

 

                   

                                   

        

               

                                     

                                                                                                     

                                                     

                   

 

 

 PARTNERZY

                  

 

                    

                   

 

PATRONI MEDIALNI

                                  

                            

                                                    

   

 

 

 | 

2018-04-30 16:11:16no name :

beznadziejnie się to zapowiada .... a co dla tych co nie chcą oglądać spektaklu co z koncertami które co roku się odbywały ?????????

2018-05-03 07:48:38PAWEŁ :

SKAWINA PIS-em pachnie i pro pisowskie mocherowe dni Skawiny wg wytycznych naczelnika narodu. Proponuje by zrobili jeszcze msze na rozpoczecie dni... zero wyobraźni i otwarcia na ludzi. Ludzie chca sie pobawic. Potanczyc pod golym niebem a nie ogladac balet, jeszcze odplatnie. SUPER POMYSŁ

2018-05-07 08:23:02CKiS :

Panie Pawle, widowisko „Igrzyska Aniołów” jest ze względu na komfort widzów biletowane (zależy nam, aby każdy chcący w nim uczestniczyć, miał swoje miejsce na widowni), ale bilety dla Państwa sponsorują nasi partnerzy: Treko Laser, Helen Doron, KIA Wadowscy, NPA Skawina i Leader School. Warto również zaznaczyć, że „Igrzyska Aniołów” to spektakl eklektyczny, łączący muzykę klasyczną z bardziej popularnymi gatunkami, a oprócz artystów baletu na scenie pojawią się inni wykonawcy, m. in. metalowy zespół Percival i członkowie discopolowych Musli. Mamy nadzieję, że każdy znajdzie tu coś dla siebie. Serdecznie zapraszamy!

2018-05-18 10:42:41J. :

Coraz gorsze te dni Skawiny. Powinniście brać przykład z miasta Myślenice

2018-05-18 11:52:38Szymon :

Nie chce komentować poziomu tegorocznych dni miasta jak również wgl sytuacji CKiS. Ale pragnę zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w świecie Małopolski, które w skawinie będzie 2 czerwca, zagra Gromee, Brathanki i kabaret pod wyrwigroszem. Da się zorganizować dobra zabawę?? Da się! CKiS bierzcie przykład.

2018-05-22 22:44:32Karola :

Super pomysł! W końcu coś ciekawego :)

2018-05-27 22:11:00Adam :

Żenada ! Coraz gorzej a w tym roku TRAGEDIA. Nie umiecie zorganizować Dni Skawiny i zaprosić jakieś gwiazdy ? Wstyd.

2018-05-31 21:19:47Nie z pis :

Porazka to malo powiedziane. Widowisko platne, nie bedzie mozna przyjsc i potanczyc przy muzyce tylko balet? Ludzie takie widowisko trEba bylo zrobic w innym terminie, a teraz sie troche rozerwac, zrelaxowac, odpoczac, a nie ogladac balet. Spojrzcie na inne miasta jakie gwiazdy do nich witaja, a u nas z roku na rok coraz gorzej. Dobeze Pan ponizej napisal, zrobmy msze na rozpoczecie i marsz najlepiej z ofiara na kosciol, a burmistrz niech zaapeluje oi niespozywanie.... Dni Skawiny powinny byc swietem, impreza, radoscia dla wszystkich i sie cieszyc i bawic, a ogladac balet. Ludzie brak slow. Dobrze ze w ten weekend bedzie choc dj i kabaret bo inaczej to klapa. Wezcie przyklad z innych miast bo sie da. I mniej pisu w skawinie, dobrze ze morawiecki nie przyjedzie na balet albo soltysowa z brzeszcz, choc kto wie.?

2018-06-02 17:43:27Ania :

Najpierw zobaczcie a potem krytykujcie. Nigdy na odwrót. Może sie mile rozczarujecie;)

2018-06-02 23:02:03Ola :

Do Ania: żeby zobaczyć trzeba mieć bilet, a tych już dawno nie ma. Co to za święto miasta jak mogą w nim uczestniczyć tylko wybrani??

2018-06-03 15:55:13Do ania :

Miasto dzieli ludzi na gorszych i lepszych, jedni przyjda bo maja bilet inni moze by przyszli ale biletu nie maja, wiec jak maja ocenic? Po co ograniczac widowisko biletami? Przeciez to swieto miasta dla mieszkancow ale tylko lepsi moga przyjsc, bez sensu! A ci co krytykuja moze i by przyszli i by sie im nie podobalo i poszli by sobie donie domu a tak nie przyjda bo sa potraktowani jak z gorszego sortu brawo dla pana burmistrza za segregacje ludzi ! Odwdziecza siesie przy wyborach z pewnoscia. A poza baletem nie ma nawet na co isc by potanczyc, brak slow. Spojrzcie na gwiazdy w innych miastach, dalo sie....

2018-06-05 17:23:42Xxx :

Czyli osoby, które nie zdążyły kupić biletu nie mają szansy nawet postać na trawie i oglądnąć, bo pula biletów się wyczerpała? To świetnie...

2018-06-08 02:35:06geepsy :

Gdzie się podziały te dni skawiny z przed kilku lat? Świetne koncerty uwienczone pokazem sztucznych ogni .....? Aż łezka się w oku kręci....

2018-06-10 21:21:45Zwykly nikt :

Kto by sie tam motlochem przejmowal, wazne ze Ci coze musza byc na zdjeciu w pierwszym rzedzie beda i paru znajomych a reszte olac, Robili dni skawiny dla wybranych i lepszych ludzi. Pora zweryfikowac wladze za takie dzielenie ludzi. Swieto miasta powinno byc dla wszystkich, a sory z wesolego miasteczka juz wyroslem
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.