Dużo chętnych po Koronę

11 czerwca, podczas obchodów Dni Skawiny 2017, 48 uczestników stanęło do boju na 64 polach, aby zdobyć Koronę Króla Kazimierza. Najmłodsi uczestnicy mieli lat 6, a najstarsi 81!

* 48 graczy,
* 6 pań,
* 6 zawodników z rankingiem FIDE,
* 31 zawodników z kategoriami szachowymi i 17 bez kategorii szachowych
* 23 uczestników z naszej gminy i 25 gości z innych miejscowości...

... tak wyglądają statystyki turnieju, który od lat ma formułę otwartą i grają wszyscy chętni niezależnie od wieku, płci czy umiejętności szachowych. Senior zagra z przedszkolakiem, a mistrz z amatorem i to jest podstawową ideą tych zawodów.

Turniej grany był na dystansie 7 rund z czasem 15 minut na zawodnika, czyli jedna runda pół godziny.
Najstarszym zawodnikiem okazał się Adam Groblicki - rocznik 1936, wyprzedził pana Stanisława Jaworskiego z tego samego rocznika o 8 miesięcy. Natomiast najmłodsza zawodniczka to Maria Wróbel - 7 lat, a wśród chłopców Radosław Najman 6 lat. Radek "wyprzedził" sześcioletniego Franka Wróbla o 4 miesiące.

Zwycięzcą okazał się Dusza Tomasz, tuż za Pawłem Najmanem oraz trzecim Miłoszem Duszą. Otrzymali dyplomy, nagrody rzeczowe oraz pamiątkowe statuetki. Nie tylko bracia Dusza zostali uhonorowani pamiątkowymi statuetkami, ale również rodzeństwo Wróbel (Maria i Franciszek) jako najmłodsi uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe, pamiątkowe statuetki i dyplomy. Statuetka "Nestora Turnieju" oraz nagroda rzeczowa i dyplom trafiła do rąk naszego stałego bywalca Pana Adama Groblickiego. Wśród pozostałych uczestników rozlosowano drobne nagrody rzeczowe.

Link do wyników: CHESSARBITER

Gratulujemy i zapraszamy na przyszłoroczne Dni Skawiny oraz Turniej Szachowy!

 

Tomasz Kutek, Karolina Hardek-Pala

(JK)

fot. Jarosław Karasiński

 | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.