inna lokalizacja
23/02/2019

23/03/2019

Tym razem w Pardubicach crossmintonowcy CKiS ponownie zaświecili blaskiem złota, srebra i brązu, zarówno w grach indywidualnych jak i deblowych. O tym wszystkim w relacji naocznego świadka tego sportowego wydarzenia, Pani Anny Faska:

„Dnia 23.02.2019 r w czeskich Pardubicach odbył się turniej crossmintona 6 ICO Crossminton Pardubice Open 2019. Nie zabrakło tam sportowców z CKiS w Skawinie. Nasza skromna czteroosobowa reprezentacja postanowiła zmierzyć się z przeciwnikami aż w 7 kategoriach i zdobyć jak najwięcej medali. Pozytywnie nastawieni: Zofia Wincenciak, Mateusz Faska, Mateusz Knapczyk oraz Jan Wincenciak po raz kolejny mieli okazję do spotkania się i rywalizowania ze znajomymi, nie tylko z Czech, ale również ze Słowacji, Węgier i Niemiec. Bardzo miło było obserwować jak przyjacielskie stosunki panują między wszystkimi uczestnikami turnieju, jak sobie kibicują nawzajem i doradzają. Bariery językowe nie istniały… Na początku odbyły się rozgrywki indywidualne. Po ciężkich zmaganiach Mateusz Knapczyk w kategorii open mężczyzn ostatecznie zajął miejsce tuż za podium, natomiast grający w kategorii O 50+ mężczyzn Jan Wincenciak miejsce 10. Zosia Wincenciak w open kobiet wywalczyła brązowy medal, a Mateusz Faska, który w tym roku rozpoczął zmagania w kategorii U18 chłopców, pokazał na co go stać. Sam do tej pory nie może w to uwierzyć, ale pokonał wszystkich przeciwników i zajął zasłużone 1 miejsce, przywożąc do Skawiny złoty medal i jakże oryginalny puchar.
Po południu rozpoczęły się rozgrywki w kategoriach deblowych. Nasi reprezentanci ze swoimi sportowymi partnerami stanęli do rywalizacji w 3 kategoriach wiekowych. Pan Jan Wincenciak w parze z Pawłem Łęskim z Wrocławia w kategorii Open mężczyzn zajęli najbardziej nielubiane miejsce w klasyfikacji – czwarte. W młodzieżowej U18 Mateusz Faska wraz z rówieśnikiem Pavlem Radą z Czech nie dali szans przeciwnikom. Po wygranych wszystkich meczach zajęli 1 miejsce. Zosia Wincenciak z Sebastianem Madejem z Brzeszcz grali w open mixed. W ich wykonaniu była to piękna i wyrównana gra, dlatego wywalczenie drugiego miejsca w tej kategorii trwało najdłużej.

Znając naszych reprezentantów wiem, że nie spoczną na laurach i jeszcze nie raz pochwalimy się ich sukcesami.

Czeskie wspomnienia tutaj

Trzymamy za słowo, tym bardziej, że już niebawem – 27 kwietnia – sami będziemy mogli to sprawdzić podczas VI Skawińskiego Turnieju STARS Cup 2019  100 pt Tournament/Crossminton®STARS Poland 2019, na który już teraz serdecznie zapraszamy do Hali Sportowej przy Konstytucji 3 Maja.