Co jeszcze przed nami w Teatrze Dzieciom?

Pałacyk "Sokół"
Skawina
14/01/2019

13/05/2019

Na comiesięczne spotkania z teatrem zapraszamy najmłodszych widzów. Spektakle odbywają się w każdy drugi poniedziałek miesiąca o godzinie 17.30 w Pałacyku „Sokół”.

 

14 stycznia godzina 17.30

„Franek Włóczęga i Legend Księga” – interaktywny spektakl muzyczno- przygodowy dla dzieci „Teatru w Ruchu”

Jak Aspiryna pomogła Bazyliszkowi, czemu Pan Twardowski nie nudzi się na Księżycu, skąd Lech ma miecz i dlaczego czasem warto zatrzymać czas? – na te pytania odpowiedzą bohaterowie bajki Franek Włóczęga i Legend Księga”  w wykonaniu grupy „Teatr w ruchu”!                                                                  

Franek Włóczęga – mały chłopiec o wybujałej wyobraźni, wraz ze swoją koleżanką Olą – wielbicielką gier komputerowych, za sprawą magicznej księgi trafiają do zagadkowego świata… polskich legend i baśni! Spotykając  postaci takie jak Popiel,  Bazyliszek, Lech czy Pan Twardowski, Franek i Ola przeżywają liczne przygody i z pomocą widzów biorą udział w rozwiązaniu legendarnych historii. Ta niezwykła podróż jest dla najmłodszych wspaniałym źródłem wiedzy na temat legend polskich regionów i baśni. Co więcej, dzieci przekonują się, że najpiękniejsze przeżycia przynosi wyobraźnia, która podczas czytania książek uruchamia się najmocniej.

 

11 lutego godzina 17.30

„Najjaśniejsza Gwiazda” – Teatr Kalejdoskop

Babcia Anula, jak każda babcia, jest osobą, która w tajemnicy utrzymuje swoje kontakty z Krainą Baśni. Pewnego wieczora otrzymuje list od samej Królowej Zimy, która prosi ją o pomoc. Piękny pałac z lodu zamienia się w wodę i nikt nie może dociec przyczyny takiego stanu rzeczy. Gdy Pawełek, wnuczek Anuli, poznaje zawartość listu, decyduje się zastąpić swoją babcię w trudnej misji ratowania świata przed potopem. Po drodze musi pokonać strach, wykazać się mądrością serca i przekonać tytułową Najjaśniejszą Gwiazdę, że są na świecie ludzie dobrzy i pełni poświęcenia. Bajka uczy, że dobre uczynki mogą zmienić świat. Uczy też szacunku dla osób starszych, które są ostoją rodzinnych więzi.

 

11 marca godz. 17.30

 „Kolory Miasta” – Teatr Kultureska

Każdy zwierzak kocha czystą przyrodę i marzy, aby zawsze wokół było kolorowo. Niektóre ze zwierząt mają jednak bardziej wyszukane marzenia. Jeżyk Jerzy i Zając Zuza, czyli najlepsi leśni przyjaciele, postanowili zostać gwiazdami z bajki dla dzieci. A że nikt do tej pory nie napisał o nich bajki – postanowili wziąć sprawę we własne ręce. Znudzeni swoim bezproblemowym żywotem wyruszają do miasta, gdzie przypadkowo stają się bohaterami spektakularnie ciekawej historii. Trafiają do wyjątkowego miejsca, jakim jest „Zaczarowane Miasto”, w którym wszystko jest szare. Grasuje w nim złowroga Wrona, a nad miastem unosi się smog. Jeżyk i Zajączek muszą stanąć na straży czystej przyrody i przypomnieć mieszkańcom miasta, jak wiele barw ma natura. Postanawiają przywrócić miastu kolory i zdjąć z niego klątwę szarości. „Kolory Miasta” to spektakl ekologiczny dla dzieci, pełen magii i humoru. Poprzez zabawę uczy, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Kształtuje wśród najmłodszych pełną szacunku postawę wobec natury. Zaznajamia dzieci z pojęciami niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Bohaterowie bajki przywrócą czystość i właściwe barwy miastu.

 

8 kwietnia godz. 17.30

„Pan Andersen” – Teatr Studio

Pisanie bajek za czasów Andersena nie było prostą sprawą. Jak to się działo? Jak doszło do napisania np. „Dziewczynki z zapałkami”, „Calineczki” oraz „Księżniczki na ziarnku grochu”? Dowiecie się oglądając tę historię.

 

13 maja godz. 17.30

„Dobre rady Lisa Witalisa” – musical na motywach „Szelmostw Lisa Witalisa” Jana Brzechwy w wykonaniu grupy „O! Teatr”

Lis Witalis to szelma jakich mało. Czego to ten zwierz nie obieca, by zdobyć to, na co przyjdzie mu ochota! A to niedźwiedzia przekona, by do myśliwego po zapasy jedzenia się udał, a to pod pozorami pomocy w głodzie placków ze śniegu napiecze, a nawet leśne zwierzęta przekona, by na prezydenta go wybrały. Szczyci się swoim długim, puszystym ogonem nie mniej niż swoim sprytem i inteligencją. Wykorzystując ufność, łatwowierność, a niekiedy i naiwność napotkanych stworzeń, spełnia sam swoje zachcianki. Ci, którzy chcą coś zdobyć bez wysiłku, niech się strzegą jego dobrych rad, ale i lisowi przyjdzie w końcu zapłacić za niecne sprawki.

Pałacyk "Sokół"

ul. Mickiewicza 7, 32-050
Skawina,

12 276-34-64

sokol@ckis.pl