Sport  »  Sekcje sportowe  »  Fun Dance

ZOSTAŃ FUNTASTYCZNĄ DANCERKĄ CKiS!


SPĘDZISZ WOLNY CZAS W SPOSÓB ZAPEWNIAJĄCY
RADOŚĆ PŁYNĄCĄ Z NAUKI TAŃCA,
ROZWINIESZ TAK WAŻNE CECHY JAK:
ODPOWIEDZIALNOŚĆ, SAMOZAPARCIE, TWÓRCZE MYŚLENIE
ORAZ UMIEJĘTNOŚĆ WSPÓŁPRACY W GRUPIE.

 

Instruktor: Urszula GĄSIOR

 

O sekcji:

Pierwszy casting do sekcji cheerleaderek, który odbył się w październiku 2004 roku, zgromadził w hali sportowej 100 dziewcząt w wieku od 10 do 15 lat. Pozytywne zaliczenie układu tanecznego oraz najwyższe noty ze sprawdzianu akrobatyczno - gimnastycznego były równoznaczne z wpisaniem na listę cheerleaderek Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Ogłoszenie wyników było emocjonującym wydarzeniem, nie tylko dla samych zainteresowanych dziewcząt, ale także dla ich rodziców, którzy mocno dopingowali swoje pociechy podczas blisko czterech godzin zmagań. Tak powstały dwie 35 osobowe grupy, w kategoriach 10-12 i 13-15 lat.

Praca i zaangażowanie Pani Trener oraz dziewcząt z grupy MIGOTEK i KAMELEONU zostały docenione przez publiczność Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (grudzień 2005) podczas ich pierwszego, wspólnego występu. Siedemdziesiąt dziewcząt brawurowo wykonało swój pierwszy układ taneczny w nowych strojach, z własnoręcznie wykonanymi pomponami... i tak rozpoczęła się ich przygoda taneczna. Nasze zespoły prezentowały swoje układy podczas imprez charytatywnych, sportowych i kulturalnych.

W sezonach sportowych 2006/07/08 stały w swym składzie był jedynie KAMELEON. Ambitne tancerki, pod czujnym okiem Pani Trener, doskonaliły swoje umiejętności zarówno na treningach, jak i podczas różnorodnych warsztatów szkoleniowych. Wszystko to przełożyło się na podniesienie poziomu i wyrazu artystycznego formacji, która z każdego turnieju tanecznego wracała co najmniej z wyróżnieniem (osiągnięcia i sukcesy dostępne w folderach). Pierwszego października 2009 roku, Kameleon został zaproszony do zaprezentowania się podczas meczu Wisły Can-Pack z CC Polkowice, rozgrywanego w ramach ligi EURO-CUP. Oryginalne stroje, jedyne w swoim rodzaju choreografie Trener Urszuli Gąsior, doskonale wykonywane przez dziewczęta szybko zjednały im przychylność fanów Wiślaczek oraz publiczności. Od tej pory nasze cheer występowały podczas meczy koszykówki w PLK i Eurolidze, rozgrywanych w hali Wisły Kraków. Z początkiem sezonu 2010 działalność naszej czołowej grupy stanęła pod znakiem zapytania... Ostatecznie ze względów osobistych (priorytetem matury i studia) Kameleonki podjęły decyzje o zakończeniu swojej działalności. Pozostały nam uwiecznione na płytach i zdjęciach występy z różnych turniejów i imprez oraz pamiątkowe dyplomy i okazałe puchary.

W 2007 roku wychodząc naprzeciw zainteresowaniom Rodziców, CKiS w Skawinie utworzyło nową, trzecią grupę cheerleaderek. Z racji swojego wieku (6-9 lat) "mianowano" je MIGOTKAMI  a oddające:) nazwę koleżanki zostały tancerkami grupy JOY. Od sezonu sportowego 2013/2014, NOWA NAZWA i NOWE OBLICZE CHEERLEADERS CKiS => FUN DANCE, a od września do maja 2014/2015 ze względu na duże zainteresowanie zdecydowano się obniżyć granicę wieku i do udziału w zajęciach tanecznych zaproszono także pięciolatki, które od sezonu 2015/2016 rozpoczęły treningi pod nazwą FUN KIDS.

 

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.