Kultura  »  Kursy nauki gry na instrumentach  »  Gitara

NAUKA GRY NA GITARZE

 

Prowadzący: Marcin Kruczek

 Marcin Kruczek przygodę z gitarą rozpoczął wiele lat temu. Lekcje pobierał u najlepszych muzyków w kraju. Świetnie odnajduje się w wielu stylach m.in. rock, pop, funk, soul, art rock.

Uczestniczy w licznych projektach muzycznych oraz często koncertuje. Nagrywa płyty jako muzyk sesyjny oraz jest członkiem kilku krakowskich formacji: Moonrise, Nemezis, Hipgnosis, Mindfields, Metus, Sting Tribiute Band. Występuje również w zespole  Another Pink Floyd -  jedynej w Polsce grupie, wykonującej największe utwory grupy Pink Floyd, tym samym zapełniając po brzegi większość sal koncertowych w kraju.

Współpracował m.in. z Robertem Kasprzyckim, Agnieszką Dyk, Sebastianem Riedlem, Marcinem Jajkiewiczem,  Lesławem Żurkiem i z wieloma artystami  krakowskiej sceny. Pisali o nim w czasopismach: Teraz Rock, Pociąg do kultury, RockMagazyn, Stacja Kultura, Rock Area, Magazyn Gitarzysta, ProgRock.

W Centrum Kultury i Sportu w Skawinie prowadzi naukę gry na gitarze elektrycznej i akustycznej. Zajęcia są przewidziane dla początkujących, jak i zaawansowanych w grze.

 

O zajęciach:

Zajęcia gry na gitarze prowadzone są w grupach trzyosobowych. Lekcja trwa 60 minut. Godziny zajęć dostosowywane są indywidualnie do podziałów godzin kursantów. W zajęciach można uczęszczać raz lub dwa razy w tygodniu.  Uczestnicy przyjmowani są od siedmiu lat wzwyż.

W ramach nauki gry na gitarze klasycznej uczestnicy zajęć uczą się czytania z nut i akordów gitarowych, ćwiczenia obejmują także granie melodii z pamięci, naukę rytmów (uderzeń) i naukę gry piosenek oraz innych utworów.

 

Harmonogram zajęć:

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu są dostępne w zakładce "Terminy zajęć, płatności" .

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.