Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Głuszec, jarzębatka, płomykówka, uszatka... wystawa ptaków w malarstwie Grzegorza Kozika

W piątek 9 lutego w Galerii Pałacyku "Sokół" odbędzie się wernisaż wystawy „Ptaki” Grzegorza Kozika. Wystawa będzie malarskim odzwierciedleniem drugiej pasji autora, jaką jest fotografia przyrodnicza.

Grzegorz Kozik urodził się w 1970 roku w Stryszowie. Do 4 roku życia mieszkał w Skawinie, następnie przeprowadził się do Zakrzowa, wsi u podnóża góry Chełm na pograniczu Podgórza Wielickiego i Beskidu Makowskiego, gdzie mieszka do dziś i z zamiłowaniem maluje obrazy w technice olejnej i akwareli.

Choć głównym tematem prezentowanych w Galerii obrazów będą ptaki (zobaczymy m. in. serię sów: jarzębatkę, płomykówkę i uchacza, ale także jastrzębia, orła przedniego, kraskę czy dostojne żurawie), wśród prac znajdą się również portrety (Jana Pawła II i córki autora) oraz architektura (m. in. Kapliczki z Dróżek Kalwaryjskich). Warto dodać, że obrazy, na których znalazły sie ptaki, powstały w wyniku drugiej pasji autora, fotografii przyrodniczej. To właśnie wielogodzinne wyjścia w teren i obserwacje prowadzone w naturalnym środowisku stały się inspiracją do stworzenia ptasiej serii.

Wernisaż w Galerii Pałacyku "Sokół" będzie pierwszą wystawą prac Grzegorza Kozika, dotychczas mogli podziwiać je jedynie najbliżsi.

Zapraszamy serdecznie 9 lutego o godz. 18.00. Galeria Pałacyku "Sokół", ul. Mickiewicza 7.

Wstęp wolny!

 

 

Marta Tyrpa

(AR)

« poprzednia | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.