O nas  »  Obiekty  »  Hala Widowiskowo-Sportowa

Hala Widowiskowo-Sportowa w Skawinie została zbudowana pod koniec lat siedemdziesiątych. Jednak pomysł jej powstania i pierwotny projekt narodził się jeszcze w latach sześćdziesiątych. Początkowo mieścił się w niej Miejski Ośrodek Sportu – MOS. W roku 1992 MOS wszedł w skład nowo powstałej jednostki – Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Obecnie Hala służy do przeprowadzania rozgrywek sportowych i organizacji imprez zarówno o zasięgu gminnym, jak i ogólnopolskim. W obiekcie znajduje się hala sportowa z widownią, sala gimnastyczna, będąca jednocześnie zapleczem dla odbywających się imprez oraz niewielka sala gimnastyczna przeznaczona głównie do przeprowadzania zajęć sekcyjnych, w szczególności tanecznych i korekcyjnych. W Hali Widowiskowo-Sportowej mają miejsce także treningi sekcji sportowych i artystycznych.

Do bardziej prestiżowych wydarzeń, które miały miejsce w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie, zaliczyć można: Ogólnopolską Inaugurację Dni Olimpijczyka w 1993 roku, coroczną organizację Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, Mistrzostwa Polski Zawodowych Par Tanecznych oraz Mistrzostwa Okręgu Małopolskiego w Tańcu Towarzyskim, Mistrzostwa Polski Samochodów Zdalnie Sterowanych, a także Konkurs Kapel, Śpiewaków i Gawędziarzy Ludowych „Wstążka Krakowska" (współorganizator).

ul. Konstytucji 3 Maja 4,
32-050 Skawina

Biuro Działu Sportu i Rekreacji - tel.: 12 276-40-56
Pokój instruktorów - tel.: 12 256-95-60 w. 36

Biuro DSiR - dodatkowy tel.: 12 256-95-61 w. 35
e-mail: halackis@ckis.pl

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.