Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Igrzyska czas zacząć

Halowa Piłka Nożna Dziewcząt i Chłopców otworzyła zawody sportowe odbywające się w ramach gminnych rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej Szkolnego Związku Sportowego. Turnieje wyłoniły Mistrzów Gminy, którzy będą nas reprezentować w powiecie. Podwójną koronę wywalczyły reprezentacje dziewcząt i chłopców ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Skawinie z oddziałami integracyjnymi, im. Noblistów Polskich (do niedawna Gimnazjum nr 1).

Tuż po godzinie dziewiątej rozpoczął się pierwszy z dziewiętnastu meczy, jakie zespoły dziewcząt i chłopców rozegrały 5 października w Hali Widowiskowo – Sportowej w Skawinie. Do turnieju chłopców zgłosiło się 7 szkół w tym, 3 Szkoły Podstawowe ze Skawiny: Jedynka, Dwójka, Trójka i Katolik oraz szkoły z Kopanki i Radziszowa. Z kolei w rozgrywkach dziewcząt do rywalizacji przystąpiło sześć ekip z: Radziszowa, Jedynki, Dwójki, Trójki, Szóstki i Katolika.

Piłkarskie teamy zaciekle walczyły o wyjście z grupy, po czym grały systemem: A1 z B1 o miejsce pierwsze i A2 z B2 o miejsce trzecie. Natomiast wszyscy zawodnicy, a było ich stu trzydziestu (!), indywidualnie pracowali na tytuł Króla Strzelców. W tej kategorii podobnie jak w rywalizacji drużynowej najlepszymi snajperami zawodów zostali reprezentanci SP 6 i to oni: Julia Ożóg i Jan Madej otrzymali od Organizatorów pamiątkowe statuetki i dyplomy. 

Szczegóły w załącznikach poniżej.

Barbara Brodzińska i Tomasz Kutek

(AZ)

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.