Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

II wycieczka rowerowa: Skawina - Tyniec - Piekary

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina zaprasza do udziału w II wycieczce rowerowej, która odbędzie się w sobotę, 12 sierpnia. Rowerzyści wyruszą na trasę w przedziale czasowym w godzinach 9:00-10:00 spod Pałacyku „Sokół” w Parku Miejskim w Skawinie. Szczegółowe informacje publikujemy poniżej.

Informacje organizacyjne:

  • rejestracja w dniu wydarzenia (w punkcie startu) w godzinach 9:00-10:00;
  • ze względu na zróżnicowaną nawierzchnię preferowany jest rower górski lub trekkingowy;
  • trasa przebiegać będzie ulicami: Tyniecką, Wielogórską, Podgórki Tynieckie, ścieżką w Rezerwacie Skołczanka oraz ulicami: Obrony Tyńca, Bolesława Śmiałego, Bernardyńską. Krótki odpoczynek przewidziano w okolicy przeprawy promowej. Do Piekar rowerzyści mogą przeprawić się promem lub kontynuować jazdę ul. Promową do kładki pieszo-rowerowej przy Stopniu Wodnym Kościuszko, a następnie ścieżką obok drogi nr 780. Po przejechaniu odcinka drogi 780 trasa wiodła będzie ścieżką biegnącą wzdłuż zabudowań w kierunku boiska sportowego. Kolejny przystanek będzie miał miejsce przy promie w Piekarach. Następnie polną drogą rowerzyści wjadą na wał i pojadą dalej w kierunku Spyrlaczowej Jamy. Dalej trasa prowadzić będzie do przeprawy promowej w Jeziorzanach. Powrót do Skawiny Wiślaną Trasą Rowerową do mostu przy ul. Piastowskiej i dalej do Parku Miejskiego w Skawinie. Na mecie wycieczki na każdego rowerzystę będzie czekał drobny upominek;
  • dodatkową atrakcją będzie pobyt w OSIR Kolna oraz piknik, który przygotują „Młodzi Duchem 50+”;
  • uczestnicy do 18 r.ż. mogą brać udział w imprezie jedynie pod opieką rodzica lub innej osoby - prawnego opiekuna;
  • uwaga: wycieczka odbywa się przy nieograniczonym ruchu drogowym – prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Organizator zapewnia również ubezpieczenie i opiekę przedmedyczną; 
  • wydarzenie nie jest wyścigiem, ma charakter rekreacyjny. Długość trasy wynosi około 27 km, a szacowany czas przejazdu to około 3 godziny.


Partnerem wydarzenia jest PTTK oraz Rowerowa Skawina. Wycieczka jest bezpłatna. Więcej informacji znajdziecie Państwo w załączonym regulaminie.


Zachęcamy do zapoznania się z trasą wycieczki: KLIKNIJ TUTAJ
 

Wydarzenie jest organizowane przez Urząd Miasta i Gminy w Skawinie i stanowi element zadania pn. „Promowanie proekologicznych postaw wśród mieszkańców Gminy Skawina” w ramach programu Edukacja Ekologiczna 2017 współfinansowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie.

 

Zapraszamy do udziału i aktywnego spędzenia wolnego czasu!

 

Źródło: Gmina Skawina

(AZ)

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.