Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Jednak nie zamiorzli! Rowerowa sztafeta dookoła świata Bike Jamboree

Trzy dziewczyny, dwóch chłopaków, pięć rowerów i syberyjska zima. Tak wyglądał 8. etap sztafety rowerowej dookoła świata Bike Jamboree. W niecały, najbardziej świąteczny miesiąc w roku - grudzień - przejechali blisko 1200 kilometrów przez góry Ałtaj. Świętego Mikołaja przyjmowali w namiotach rozbitych w przyczepie tira, na granicy rosyjskiej - zamknięci za drutem kolczastym - spędzili wigilię Bożego Narodzenia, a Nowy Rok 2018 przywitali w Mongolii. I to dwukrotnie. Zapraszamy na spotkanie z uczestnikami wyprawy w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności.

Spotkali się z prawdziwym szamanem, mieli czworonożnego przewodnika stada i głęboko wierzą w to, że przez najbardziej tajemniczą przełęcz Czike-Taman przeprowadził ich bezpiecznie dobry duch. Przede wszystkim jednak przez cały czas było ZIMNO. BARDZO ZIMNO. Co i jak szybko zamarza przy temperaturze -40 stopni Celsjusza? Czy zimą lepiej jeździ się z górki czy pod górkę? I ile kilometrów można przejechać z sakwami na single-speedzie po mongolskich bezdrożach?

“Jednak nie zamiorzli!” to spotkanie z uczestnikami najtrudniejszego, najbardziej wymagającego i najbardziej niebezpiecznego etapu pierwszej w historii rowerowej sztafety dookoła świata Bike Jamboree. To historia pięciu czerwonych bohaterów i ich tajemniczego psa, którzy przez granicę rosyjsko-mongolską przejechali “z dziadkiem mrozem w sakwach”. To spotkanie z prawdziwą, ścinającą krew w żyłach zimą i gorącą przyjaźnią.

O tym wszystkim opowie nam IŚKA MARCHWICA - dziennikarz, etnomuzykolog, uczestniczka wyprawy. Współzałożycielka i prowadząca Etnosystem.pl. W Radio JAZZ.fm prowadziła autorską audycję ETNOS, poświęconą kulturom świata i podróżowaniu. Pisze m.in.: dla Wysokich Obcasów, Gazety Krakowskiej, Interii.pl. Miłośniczka muzyki wschodu oraz wędrówek po polskich górach.

Gorąco zapraszamy w piątek, 28 września 2018 r., o godz. 18.00 do Pałacyku „Sokół”Wstęp wolny.

Galeria zdjęć: fot. Magdalena Sobczak Foto Adventure

“Jednak nie zamiorzli!” - krótka zapowiedź filmowa: https://vimeo.com/250758880 Zdjęcia i realizacja: Megi Sobczak.

Joanna Kurpiel (na podst. materiałów uczestników wyprawy)

(AR)

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.