Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

MAŻORETKI

zajęcia dla dzieci od 7 roku życia

Instruktor:

Renata MAŚLANKA

 Harmonogram zajęć:

sobota, w godz. 13:00 - 14:30

Płatności:

50 zł za miesiąc (90 min. 1 x w tygodniu)

O zajęciach:

Zajęcia grupy Mażoretek to nowa propozycja CKiS, która zrodziła się z chęci utworzenia widowiskowej formacji tanecznej.

Mażoretki to dziewczęta ubrane w paradne stroje, żonglujące podczas występów specjalną pałeczką, prezentując układy taneczno-marszowe. Ich historia liczy już ponad dwieście lat. Współczesne mażoretki posiadają nie tylko poczucie rytmu, zdolności taneczne i manualne, ale również dobrą prezencję, pełną gracji, elegancji, zwinności oraz pewności siebie.

Ważnym elementem pokazu mażoretek jest również krok marszowy, którego poprawne wykonanie to cały rytuał. Kolejnym jest taniec oraz sposób prowadzenia pałeczki - to jedna z najtrudniejszych sztuk. Dlatego tak ważne jest, aby od początku nauki najprostszych ewolucji, ćwiczenia wykonywane były z jak największą dokładnością. Dzięki zgraniu i precyzji ruchów nawet proste elementy pokazu stają się bardzo widowiskowe. Układy taneczno-marszowe prezentowane niegdyś wyłącznie do muzyki orkiestr dętych, współcześnie rozszerzyły swój repertuar wzbogacając go o utwory z różnych gatunków muzyki.

Do nowopowstającej grupy zapraszamy dziewczynki od 7 roku życia, które chcą rozwijać się tanecznie oraz w aktywny sposób spędzić wolny czas. Grupę poprowadzi Pani Reanta Maślanka, która od kilku lat prowadzi grupy cheerleaders CKiS, rokrocznie zdobywając z dziewczynkami nagrody w różnych konkursach.

 ZAPISY:

  • Dwór Dzieduszyckich, Radziszów, ul. Szkolna 4, tel. 12 256 31 18

Zajęcia grupy Mażoretek prowadzone są także w Skawinie. Więcej informacji tutaj.

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.