Narodowe święto dla biegaczy!

11 listopada już po raz czwarty z okazji Narodowego Święta Niepodległości odbył się Górski Bieg Skawina-Mogilany.

Organizatorem imprezy jest Uczniowski Klub Sportowy "Jedynka", przy współorganizacji Gimnazjum nr 1 w Skawinie, Szkoły Podstawowej w Mogilanach, Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, Gminie Mogilany i Gminie Skawina.

W tym roku po raz dziewięćdziesiąty dziewiąty Polacy uczcili odzyskanie przez Polskę niepodległości, a już po raz czwarty biegacze postanowili obchodzić to święto na sportowo, pokonując 8 km górskiej trasy ze Skawiny do Mogilan. Punktualnie o godzinie 12, po odśpiewaniu Hymnu Polski ponad 300 zawodników wyruszyło w trasę, aby pokonać ośmiokilometrową trasę o maksymalnej różnicy wzniesień 160 m.

Biegacze świętują ten dzień już po raz czwarty w Skawinie i Mogilanach, ale po raz pierwszy mają szansę zwyciężyć w skawińskim Grand Prix. Skawina jest mocnym punktem na biegowej mapie Polski. Organizatorzy postanowili uhonorować najlepszych biegaczy z Gminy Skawina, którzy wystartowali w 3 biegach:

- 13 maja 2017 r. w XV Biegu Skawińskim (bieg 10 km)
- 17 września 2017 r. w imprezie Pokonaj Focha (bieg 10 km)
- 11 listopada 2017 r. w IV Biegu Górskim Skawina-Mogilany (8 km)

Najlepszą biegaczką w trzech największych skawińskich imprezach biegowych okazała się bezkonkurencyjnie Katarzyna Przywara, przed drugą Agnieszką Nazim i trzecią Joanną Ulman. Wśród biegaczy rywalizacja w czołówce była bardzo zacięta i przed ostatnim biegiem różnice między pierwszym, a trzecim zawodnikiem były poniżej minuty. Siłę w nogach oraz taktycznym rozegraniem trasy na najcięższym, bo górskim biegu pokazał Paweł Starzak, który zajął pierwsze miejsce, przed drugim Krzysztofem Bielem i trzecim Radosławem Woźniakiem. 

Trzech najlepszych biegaczy zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn otrzymało pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe w ramach Grand Prix Skawiny.

Z kolei najlepszy wśród mężczyzn w kategorii OPEN okazał się Yurchuk Volodumur z Ukrainy, który na metę przybiegł po 27 minutach i 25 sekundach. Najszybszą kobietą w biegu górskim okazała się Yurchuk Oksana, która przekroczyła linię mety sekundę po przekroczeniu na zegarze 35 minuty. Wśród wszystkich biegaczy, którzy zgodnie z regulaminem ukończyli bieg rozlosowano nagrody rzeczowe, w tym nagrodę główną Telewizor "LED" 40 cali. Wśród wszystkich biegaczy przeprowadzono klasyfikację OPEN, klasyfikację Gminy Skawina i Gminy Mogilany oraz wyłoniono najlepszych 3 biegaczy w poszczególnych kategoriach wiekowych. Najlepsi biegacze otrzymali pamiątkowe puchary, nagrody rzeczowe, czy w przypadku kategorii OPEN nagrody finansowe. 

Dziękujemy wszystkim Wolontariuszom, Sponsorom, Służbom Mundurowym pomagającym w organizacji IV Biegu Górskiego, bez których nieocenionej pomocy świętowanie na sportowo odzyskania niepodległości nie byłoby możliwe.

Listy startowe, statystyki oraz wyniki dostępne tutaj

Do zobaczenia za rok podczas obchodzenia jubileuszowej setnej rocznicy Święta Odzyskania Niepodległości, jak i okrągłej piątej edycji Biegu Górskiego Skawina-Mogilany.

 Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii: https://www.facebook.com/pg/bieg.skawinamogilany/photos/?tab=album&album_id=1508863175833689

 

Karolina Hardek-Pala

(JK)

« poprzednia | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.