Odkrywamy tajemnice "Skamieniałego Miasta"

Dzisiaj ekipa naszych dworskich podróżników wybrała się do Skamieniałego Miasta do Ciężkowic. Rozrzucone gęsto na stoku wzniesienia zgrupowanie skał, od dawna funkcjonowało w świadomości miejscowej ludności jako miejsce nieprzychylne, tajemnicze, zamieszkiwane przez złe moce. Ci którzy zapuszczali się w to ustronne miejsce opowiadali o fantastycznych kształtach skał, przyrównując je do postaci ludzkich, zwierzęcych, wiążąc ich powstanie z niezwykłymi wydarzeniami.

Z każdą niemal wychodnią w „Skamieniałym Mieście” wiąże się jakaś legenda. A to o rycerzu – skąpcu, który ze swej zachłanności pilnując wejścia do groty, w której przechowywał niegodziwie zgromadzony skarb, umarł z pragnienia, a innym razem o pustelniku, któremu jako jedynemu prawemu pozwolono opuścić miasto przed skamienieniem, a to o księdzu, który grając w kości z diabłem przegrał kościół, który również skamieniał. (źródło: http://www.skamienialemiasto.pl)

Uczestnicy wycieczki z zaciekawieniem oglądali piękno przyrody, chętnie też uczestniczyli w atrakcjach przygotowanych przez przewodnika. Przewodnik - animator urozmaicał spacer zadaniami, questami i konkursami, co sprawiło, że nawet tak długa wędrówka nie była męcząca. Na szlaku towarzyszył nam uśmiechnięty nietoperz - Podkowiec Mały, który nauczył nas nietoperzowej piosenki. Cieszymy się, że dzisiejsza pogoda pozwoliła nam w pełni skorzystać z uroków tego wspaniałego miejsca.

Anna Wrzoszczyk

(AZ)

 

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.