Kultura  »  Sekcje kulturalne  »  Pracownia plastyczna  »  Osiągnięcia

Do znaczących osiągnięć pracowni zaliczyć należy:

ROK 2011

  • wystawa prac najmłodszych uczestników sekcji plastycznej

 

ROK 2010

  • konkurs plastyczny pt. „Podróże z Lajkonikiem” zorganizowany przez CKiS z okazji 100-lecia firmy „Lajkonik Snacks”. Wśród laureatów znaleźli się uczestnicy naszej sekcji reprezentując swoje placówki szkolno-wychowawcze

 

ROK 2009

  • wystawa prac plastycznych w parafii Miłosierdzia Bożego w Skawinie uświetniająca VI Tydzień Kultury Chrześcijańskiej pt. „Natura życiem tętniąca” organizowany przez CHOK

 

ROK 2008

  • wystawa witraży zaprezentowana podczas V Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej organizowany przez CHOK w parafii Miłosierdzia Bożego pod hasłem „Wszystkie ważne sprawy niech się dokonują w miłości”. Autorami prac byli artyści  plastycy i amatorzy: Jadwiga Chorabik z Radziszowa, Ryszard Kościelny z Leńcz oraz uczestnicy zajęć plastycznych – Natalia Badura i Ewelina Kościelny wraz z opiekunem Małgorzatą Tomalą

 

ROK 2007

  • konkurs „Miasto moje, a w nim…” adresowany do dzieci i młodzieży z terenu naszej gminy

 

ROK 2006

  • wystawa prezentująca dorobek artystyczny dzieci i młodzieży z pracowni plastycznej podczas koncertu „… swego nie znacie” promującego działalność artystyczną i sportową sekcji działających w CKiS w Skawinie

 

ROK 2004

  • wystawa 80 prac plastycznych pt. „Dzieci-dzieciom” oraz aukcja na rzecz fundacji „Mimo wszystko” Anny Dymnej w Autorskiej Galerii Bronisława Chromego w Krakowie. Wernisaż prowadzili Anna Dymna i Jerzy Trela, aktorzy teatralni i filmowi
  • konkurs „Szkoła wolna od nałogów” organizowany przez SP w Zelczynie
  • konkurs „Kot w fotografii i malarstwie”, Dom Kultury w Podgórzu i klub „Iskierka”.

  Weronika Stańczykowska – II miejsce
  Ania Nowak – wyróżnienie

  • konkurs „Moja ulubiona baśń”, Dom Kultury przy ul. Krowoderskiej.

  Patrycja Badura – I miejsce

  • konkurs „Morze w malarstwie”, Dom Kultury Podgórze

   w kategorii szkół podstawowych
   Małgorzata Zgrzywa – I miejsce

   w kategorii gimnazjum
   Ewelina Kościelny – I miejsce

  • konkurs z cyklu „Człowiek – przyroda, wróg czy przyjaciel”, pt. „Piękne zakątki Skawiny”

   Laureatkami zostały Patrycja Badura i Magda Augustynek

 

ROK 2003

  • XIII Międzynarodowy Festiwal Dziecięcej Twórczości Plastycznej pod Patronatem Polskiego Komitetu ds. UNESCO, Goleniów - wysłano 45 prac uczestników pracowni,
  • udział w konkursie „Kochamy owady” organizowanym przez Muzeum Przyrodnicze w Krakowie

    Klaudia Żmuda – I miejsce
    Ania Nowak – III miejsce

  • wystawa w Turčianske Teplice – mieście partnerskim Skawiny
  • wystawa prac wszystkich podopiecznych w Pałacyku „Sokół” – „Artystyczny Kogel-mogel”

 

ROK 2002

  • konkurs plastyczny organizowany w ramach obchodów Dni Skawiny, pt. „Skawina dzieciom – dzieci Skawinie… niechaj im czas tu przyjemnie płynie”,
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.