Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Podjęli walkę ze starszymi

10 stycznia w Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS w Skawinie odbył się Gminny Turniej Siatkówki Chłopców w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej.

Początkowo do turnieju zgłosiło się 5 zespołów i rozgrywki były planowane na dwa dni , 10 i 11 stycznia, gdyż do rozegrania było 10 pojedynków. Po wycofaniu się jednej ekipy sześciomeczowy turniej, w którym wyłoniono Mistrza Gminy Skawina, został rozegrany 10 stycznia. Cztery zespoły: ZPO Kopanka, KSP w Skawinie, SP-6 w Skawinie, SP Radziszów walczyły o tytuł Mistrza Gminy oraz możliwość reprezentowania Gminy Skawina na zawodach powiatowych.

Po tegorocznej reformie szkolnictwa zawody w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej odbywają się w rocznikach 2002-2004. Zespół z Kopanki jako jedyny walczył siatkarzami z rocznika 2004. Pozostałe trzy zespoły to zeszłoroczne szkoły gimnazjalne, których zakres rocznika po reformie to 2002-2004. Tym bardziej słowa uznania należą się reprezentantom z Kopanki, którzy mimo młodszych roczników nie tylko nie poddali się, ale również zwyciężyli z siatkarzami ze skawińskiego "Katolika" oraz walczyli na przewagi punktowe z radziszowianami. W kuluarach to właśnie zawodników z SP Kopanki nazywano zwycięzcami dzisiejszego turnieju.

Wszystkie pojedynki były niezwykle zacięte, o czym może świadczyć fakt, iż do wyłonienia poszczególnych miejsc nie wystarczyły "duże punkty". O miejscach deycydowały zarówno bezpośrednie pojedynki między drużynami, jak i "małe punkty" (czyli stosunek zdobytych do straconych punkótw w poszczególnych setach). Wszystkie zespoły otrzymały pamiątkowe dyplomy, a trzy najlepsze puchary. Ponadto w turnieju przyznano nagrodę indywidualną dla najlepszego zawodnika. Według jednogłosnej opinii organizatorów i opiekunów najlepszym zawodnikiem został Jakub Słomiany z SP-6, który otrzymał dyplom oraz statuetkę.

Kolejność w Gminie:

1. SP-6 w Skawinie
2. KSP w Skawinie
3. SP Radziszów
4. ZPO Kopanka

Szczegółowe wyniki w załączniku.

 

Karolina Hardek-Pala

/AR/

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.