Podsumowanie sezonu szachistów!

Poniżej przedstawiamy podsumowanie sezonu widziane "okiem" trenera Kamila Makówki:

"Sezon 2016/2017 zakończony. Reprezentanci sekcji szachowej uczestniczyli w dużej liczbie zawodów, osiągając wiele znaczących sukcesów.Udało się wziąć udział w zawodach poza Skawiną, zarówno podczas zorganizowanych wyjazdów,jak również dzięki dużej aktywności rodziców, jeżdżących z dziećmi na zawody na własną rękę.

Ponadto również na miejscu były organizowane turnieje i mecze.
Nasi zawodnicy grali wielokrotnie w zawodach organizowanych w Krakowie, były również organizowane wyjazdy do Sułkowic oraz Mszany Dolnej.
Jeśli chodzi o wyniki to największy progres w sezonie zanotował Mateusz Szczecina, który wielokrotnie zajmował czołowe miejsca w zawodach w których brał udział, zdobył III-cią kategorię szachową i powoli wyrasta na czołowego juniora w okręgu, w swojej kategorii wiekowej.Warto też zwrócić uwagę na grupę dzieci, która naukę gry w szachy rozpoczęła w sezonie 2016/2017, a już legitymuje się piątymi lub czwartymi kategoriami szachowymi. Warte odnotowania jest to, że uwaga ta dotyczy dużej grupy dzieci, które regularnie uczestniczą zarówno w treningach, jak i zawodach zdobywając nowe umiejętności i doświadczenia.
Najbardziej aktywni na tym polu są Olivier Bysina i Szymon Kaczor - obaj mimo bardzo młodego wieku posiadają IV-te kategorie szachowe, a lista ich występów jest bardzo długa, w czym duża zasługa ich rodziców.
Na zakończenie sezonu Centrum Kultury i Sportu w Skawinie zorganizowało zawody w formie meczów szachowych.
W sobotę 24 czerwca graliśmy mecze z dwoma drużynami CKiS Krzeszowice, tempem 15 minut na partię. Drużyna CKiS Skawina w składzie: Szymon Kurowski, Jan Bazan i Mateusz Szczecina wygrała wszystkie mecze rezultatem 3:0.
Z kolei w sobotę 1 lipca gościliśmy reprezentację ZPO Krzywaczka.
Tym razem CKiS Skawina zagrała w składzie: Sebastian Prorok, Olivier Bysina, Szymon Kaczor i Hubert Majcher.
Grano tempem 15 minut na partię, każdy z każdym po trzy partie. Spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem naszej drużyny.
Natomiast ja sam w dniach 15 - 18 czerwca zagrałem w Międzynarodowych Mistrzostwach Krakowa,uzyskując jak na pierwszy po wieloletniej przerwie start zupełnie przyzwoity wynik. Zdobyłem 4,5 z 7 punktów, zajmując niezłe 10 miejsce na 40 uczestników."

 

Karolina Hardek-Pala

(AZ)

« poprzednia | następna »

2017-10-08 08:26:59Pablo :

Czas zagrać w rozgrywkach ligowych.To wielka motywacja dla dzieci.Parę lat temu w Skawinie szachy były na wysokim poziomie .Drużyna grała w rozgrywkach ligowych .Należy koniecznie dofinansować tą sekcję aby zawodnicy mogli się rozwijać.
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.