Pokonaliśmy pogodę i FOCHA

Piąte, jubileuszowe zawody „Pokonaj Focha”, które odbyły się w niedzielę 17 września na terenie Skawińskiego Obszaru Gospodarczego na długo zostaną w naszej pamięci. A to za sprawą pogody, która usilnie próbowała nam przeszkodzić. Przemoczeni do suchej nitki pokonaliśmy ostatecznie i pogodę, i FOCHA.

Złośliwa aura nie przestraszyła miłośników sportowej rywalizacji, którzy przybyli na imprezę niemal z całej Polski. Łącznie we wszystkich kategoriach wystartowało prawie 750 uczestników.  Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal i dyplom, a przed startem również specjalny pakiet zawierający między innymi okolicznościową koszulkę. Na zwycięzców czekały wspaniałe statuetki i drobne upominki, a dodatkowo troje szczęśliwców wyjechało z imprezy z nowymi rowerami górskimi, które można było wylosować spośród innych nagród.

Pierwsze na linii startu stanęły dzieci. Blisko 300 małych sportowców walczyło od godziny 10.00 na trasach wyścigów biegowych, rolkowych i rowerowych. Całe szczęście rano, tuż przed startami najmłodszych, ciemne chmury ustąpiły na chwilę. Dzięki temu dzieciaki mogły spokojnie powalczyć o jak najlepsze wyniki i skorzystać z atrakcji, które dla nich przygotowaliśmy.

Później zawodnicy stratowali już w strugach deszczu, ale mimo to zabawa była świetna. Przed głównymi wyścigami profesjonalną rozgrzewkę poprowadziły trenerki fitness: Martyna Kapica i Monika Łękawska. Podskoki w kałużach okazały się dobrą rozrywką i zachęciły do ćwiczeń nawet tych, którzy nie brali udziału w rywalizacji. Gdy wszystkie mięśnie były już dostatecznie rozgrzane sportowcy wyruszyli najpierw w trasy wyścigów rolkarskich i rowerowych, a następnie próbowali swoich sił w Biegach Głównych, czyli na 5 i 10 km. Ten ostatni dystans pokonało 102 biegaczy. Pierwszy do mety dotarł Wojciech Oprychał z czasem 00:36:22. Wśród kobiet najszybsza była Katarzyna Przywara, która przekroczyła linię start/meta w 41 minucie.

52 śmiałków zdecydowało się pokonać trójbój – Fochathlon, na który składały się konkurencje: 10 km – wyścig na rolkach, 10 km – wyścig na rowerze, 5 km – bieg. Najlepszym fochathlonistą okazał się Maciej Krynicki, a fochathlonistką – Magdalena Czusz. 6 najlepszych zawodników zarówno wśród kobiet, jak i wśród mężczyzn otrzymało nagrody w postaci bonów podarunkowych na sprzęt sportowy o wartości 2400 zł.

Zwycięzcom osobiście gratulowali: Członek Zarządu Powiatu Krakowskiego – Arkadiusz Wrzoszczyk, Zastępca Burmistrza Miasta i Gminy Skawina – Norbert Rzepisko oraz Zastępca Dyrektora CKiS – Joanna Kurpiel.

Mimo pogody, która na każdym kroku pokazywała nam „focha”, zabawa była udana, a przygotowane atrakcje cieszyły się powodzeniem. Dzieci miały okazję pobawić się wspólnie z Krainą Zabaw Kolorado, a także usiąść w prawdziwym gokarcie z pobliskiego toru SKW Racing Park. Dorośli mogli natomiast skorzystać z masażu oferowanego przez fizjoterapeutów z Centrum Fizjoterapii i Terapii Manualnej Rehamedical, a także zjeść ciepły posiłek w ogródku gastronomicznym zorganizowanym przez Drinka Bar „Gubałówka”.

Dziękujemy wszystkim za udział i pomoc w organizacji tego wydarzenia. Szczególne podziękowania należą się Pani Bożenie Suder – Dyrektorowi Zespołu Placówek Oświatowych w Kopance. Dzięki Pani Bożenie w tym roku biuro zawodów mieściło się w szkole, co okazało się być niezwykle istotne ze względu na warunki pogodowe.

Serdeczne podziękowania dla wszystkich Wolontariuszy oraz Strażaków OSP z Gminy Skawina, którzy wspierali nas podczas przygotowań do imprezy.

Do zobaczenia za rok!

 

Szczegółowe wyniki dostępne pod linkiem: http://sts-timing.pl/wyniki-2/

 

fot. Jarosław Karasiński

Fotogaleria - Pokonaj Focha - BLOK I (9.30 - 12.44)

Fotogaleria - Pokonaj Focha - BLOK II (12.45 - 18.30)

 

 ORGANIZATORZY:

 

 

PATRONAT HONOROWY

Burmistrz Miasta i Gminy Skawina - Paweł Kolasa

 

 Partner:

Zespół Placówek Oświatowych w Kopance 

im. Janusza Korczaka

SPONSORZY GŁÓWNI:

 

 
     

      

SPONSORZY:

 

 

 

 
 

 

 

 

 

 

            

Projekt zrealizowany przy wsparciu Województwa Małopolskiego

 

Projet zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina

 

 

 

PATRONI MEDIALNI:

 

 
   

Anna Zając-Gut

 | 

2017-09-18 12:22:04Andrzej :

Kiedy będą dostępne zdjęcia ? :)

2017-09-19 19:38:33kasia :

piękna impreza szkoda tylko ,że przez brak profesjonalizmu,czy niedbalstwa obsługi inne dzieci stały na podium a inne zwyciężały mimo profesjonalnej firmy przy obsłudze rolek i rowerów i bardzo dokładnych danych oficjalne wyniki konkurencji nie zgadzają się z przyznawanymi na miejscu medalami ,mimo że była interwencja w clubie optima nawet nie ma kto przeprosić dziecka ,czy chociaż pogratulować miejsca.Czy już dzieci muszą przeżywać że w sporcie nie zawsze jest ok.

2017-09-19 21:20:43Henio :

Podziękowania dla organizatorów za tak wielokonkurencyjną imprezę. Pomimo niewielkich wpadek z wynikami, częściowo padającego deszczu, impreza udana i do zobaczenia za rok.

2017-09-19 22:24:22zbyszek :

Tak to wspaniała impreza ,cieszymy się że za rok się spotkamy ,dla nas wpadki z wynikami to pestka, ale dzieci przeżywają to mocniej i nie powinno być takich wpadek bez słowa wyjaśnienia

2017-09-20 10:11:58CKiS :

Szanowni Państwo, jeśli pojawiły się jakieś nieścisłości, bądź zauważyli Państwo błąd w wynikach, prosimy o wysłanie maila na adres: pokonaj.focha@gmail.com z opisem sytuacji (imię i nazwisko, wyścig, kategoria wiekowa), gdyż każdą sprawę rozpatrujemy indywidualnie. Staramy się nie zostawiać bez rozwiązania zaistniałych w dniu imprezy problemów. Pozdrawiamy serdecznie.
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.