Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Skawina Retro Team Marathon 2017

Retro kontratakuje

Dzięki staraniom Marcina Kuflowskiego w dniach 14-15 października w Hali Widowiskowo-Sportowej w Skawinie (ul. Konstytucji 3 Maja 4) odbędzie się druga edycja Retro Team Marathon, zaliczanego do cyklu turniejów eliminacyjnych Grand Prix Polski Teamów. Jeśli rozegramy planowaną liczbę 136 rozdań - zwycięzca otrzyma co najmniej 4000 zł (przy minumum 30 teamach) i aż 197 PDF w cyklu GPPT! Turniej rozgrywany jest z rangą OTT*** gwarantującą 200 aPKLi za pierwsze miejsce lub więcej jeśli średni WK będzie wysoki (w zeszłym roku 401 aPKLi!). Rozdań dużo, a czasu mało, więc harmonogram jest bardzo napięty i na nikogo czekać nie będziemy!

O turnieju

Dlaczego retro? Zagramy jak za dawnych lat - rozdania tasowane ręcznie, tradycyjna skala VP - bez ułamków. Zamiast pierniczków - protokoły i zgłaszanie wyników do sędziego komputerowego. Dlaczego maraton? W sobotę zagramy 10 rund 8-rozdaniowych, w niedzielę 7 rund takich samych. Dla chętnych w piątek wieczorem dodatkowo 30 rozdań turnieju zapoznawczego na rozgrzewkę.

Retro Teamy gramy z podziałem na dwie fazy. Zaczynamy w sobotę rano od eliminacji (rozstawienie pętelkowo w grupach, a potem na dochodzenie z opóźnieniem jednej rundy), a już wieczorem czołowe drużyny przechodzą do fazy pucharowej, zaś pozostali walczą w swissie. Odpadający z pucharu wchodzą do swissa i grają dalej.

Dodatkowo w swissie prowadzić będziemy klasyfikację handicapową - od sumy VP drużyn odejmiemy dwukrotność sumy WK czterech najlepszych zawodników w drużynie. W zeszłym roku zwycięzca swissa miał 280 VP, ale w klasyfikacji handicapowej był bez szans po odjęciu 158 VP.

Więcej informacji tutaj.

 

Projekt zrealizowano przy wsparciu finansowym Powiatu Krakowskiego

Projekt zrealizowano ze środków budżetu Gminy Skawina

 

 

 

Źródło: http://www.pzbs.pl/wyniki/turnieje/2017/retro/

(AZ)

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.