Sobota Pływacka - runda III

3 grudnia na krytej pływalni w Miechowie odbyła się III runda „Soboty Pływackiej”. W zawodach wzięło udział również 10 pływaków sekcji pływania CKiS.

Imprezę sportową zorganizował Małopolski Okręgowy Związek Pływacki oraz Centrum Kultury i Sportu w Miechowie.

W zawodach z cyklu „Sobota Pływacka” mieli prawo startu jedynie pływacy posiadający licencje zawodnicze oraz aktualne badania lekarskie.  Zgodnie z regulaminem zawodów zawodnicy zostali podzieleni na następujące kategorie wiekowe: 10, 11 i 12 lat. Zawodnicy 12–letni mogli wziąć udział w nieograniczonej liczbie startów, natomiast zawodnicy 10- i 11-letni w  3 startach indywidualnych oraz w sztafecie.

Wśród nagród przewidziano:

- dyplomy za miejsca I – III w każdej konkurencji i kategorii wiekowej

- puchar dla najlepszego zawodnika i zawodniczki zawodów w każdej kategorii wiekowej za sumę punktów z dwóch startów wg punktacji FINA

- Nagrodę Burmistrza MiG Miechów za zdobycie I miejsca w konkurencji 100 m stylem grzbietowym oraz puchar dla zwycięskiej sztafety 4x100 m stylem dowolnym w każdej kategorii wiekowej.

W zawodach wzięło udział 20 klubów pływackich z Okręgu Małopolskiego – 124 zawodników i 122 zawodniczki, którzy wystartowali łącznie w 246 startach indywidualnych.

Kat. 11 lat:

Zuzanna BĘTKOWSKA:

- 100 m zmienny – 5 miejsce, czas: 1:23,86  (rekord życiowy)

- 100 m klasyczny – 1 miejsce, czas: 1:27,88  (rekord życiowy)

Maja GUZIK:

- 50 m dowolny – 11 miejsce, czas: 34,49  (rekord życiowy)

- 100 m klasyczny –  4 miejsce ex equo, czas: 1:30,29 (rekord życiowy)

Zuzanna KUTERMAK:

- 100 m grzbietowy – 17 miejsce, czas: 1:32,64  (rekord życiowy)

- 100 m klasyczny – 8 miejsce, czas: 1:36,21  (rekord życiowy)

Alicja MARCINKIEWICZ:

- 50 m dowolny – 31 miejsce, czas: 39,49 (rekord życiowy)

- 100 m klasyczny – 17 miejsce, czas: 1:46,21  (rekord życiowy)

Wiktoria MRÓZ:

- 100 m grzbietowy – 15 miejsce, czas: 1:30,94  (rekord życiowy)

- 50 m dowolny – 15 miejsce, czas: 36,01 (rekord życiowy)

Martyna PŁONKA:

- 50 m dowolny – 25 miejsce, czas: 38,45 (rekord życiowy)

- 100 m klasyczny – 11 miejsce ex equo, czas: 1:38,65  (rekord życiowy)

Dawid PANKOWSKI:

- 100 m grzbietowy –  17 miejsce, czas: 1:38,00  (rekord życiowy)

- 50 m dowolny – 17 miejsce, czas: 36,93   (rekord życiowy)

Kat. 12 lat:

Grzegorz MARCZAK:

- 50 m dowolny – 9 miejsce, czas: 31,04 (rekord życiowy)

- 100 m klasyczny – 5 miejsce, czas: 1:29,10   (rekord życiowy)

Roch SOBOTA:

- 50 m dowolny – 23 miejsce, czas: 37,37  

- 100 m klasyczny – 11 miejsce, czas: 1:37,45   (rekord życiowy)

Robert ZAREMBA:

- 100 m grzbietowy – 8 miejsce, czas: 1:23,93 (rekord życiowy)

- 50 m dowolny – 15 miejsce, czas: 33,14  (rekord życiowy)

- 100 m klasyczny – 7 miejsce, czas: 1:32,15   (rekord życiowy)

Szczegółowe wyniki zawodów znajdują się na stronie www.megatiming.pl w zakładce "Zawody okręgowe" i na stronie Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego.

 /Magdalena Bogdanowicz/

 /AR/

 

 

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.