Tańczą Panowie, tańczą Panie na moście w Avignon...

W niedzielny wieczór o "wrześniowej ciszy" w Dworze Dzieduszyckich w Radziszowie zabrzmiały piosenki z repertuaru niezapomnianej Ewy Demarczyk w wykonaniu Anny Kukawskiej z zespołem.

Wokalistka i aktorka wystąpiła z towarzyszeniem pianisty i akordeonisty Bogusława Zięby oraz basisty Krzysztofa Wyrwy. Na koncert złożyły się największe przeboje Czarnego Anioła z Piwnicy pod Baranami. Publiczność nuciła "Na moście w Avignon", "Groszki i róże", "Jaki śmieszny" wraz z artystką.

Niezapomniana "Rebeka", czy przejmujące "Pocałunki" wypełniły przestrzeń sali kominkowej wyjątkową treścią i muzyką. Utwory Ewy Demarczyk to przecież mistrzowskie połączenie słowa największych polskich poetów (Krzysztof Kamil Baczyński, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Julian Tuwim) i genialnej muzyki Zygmunta Koniecznego. Choć trudne i tak dalece odbiegające od tego, co dzisiaj serwują nam media - zebrana publiczność znała każde słowo i każdą nutę. To dowód, że prawdziwy geniusz przetrwa każdą modę. 

Cudowna reakcja słuchaczy została z wdzięcznością przyjęta przez wykonawców, którzy z radością wykonali jeszcze dwa bisy. Pomimo raczej smutnego charakteru wykonywanych piosenek wyszliśmy z koncertu jakby lepsi, radośniejsi i pogodnie nastawieni do drugiego człowieka. Bo czyż nie byłoby lepiej czasem wrócić na dzień do Tomaszowa?...

Joanna Kurpiel

(JK)

fot. Jarosław Karasiński

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.