Kultura  »  Sekcje kulturalne  »  Taniec hip - hop/nowoczesny/jazz

Taniec hip-hop/nowoczesny/jazz 

Instruktor:

    
Marek KUTYŁA

Grupy wiekowe:

  • grupa DANCE WAVE - początkujaca dla osób w wieku od 7 do 12 lat
  • grupa DENS MA SENS - starsza początkująca - od 12 roku życia
  • grupa FRESHEST CREW ( pokazowa dla zaawansowanych)

Miejsce zajęć:

Basen "Camena" (sala baletowa - poziom -1)
Skawina, ul. Żwirki i Wigury 11

Hala widowiskowo - sportowa (sala "Olimpijka")
Skawina, ul. Konstytucji 3-go maja 4

Harmonogram zajęć:

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu są dostępne w zakładce "Terminy zajęć, płatności" .

O sekcji:

Grupa tańca hip - hop zainaugurowała swoją działalność w październiku 2010 roku. Już w grudniu 2010, w związku z rosnącą liczbą zainteresowanych przystąpieniem do sekcji osób oraz z powodu dużego zróżnicowania wiekowego uczestników zajęć, grupa została podzielona na dwie. Od 2012 roku zajęcia prowadzi Marek Kutyła, znany jako Big Freezee, który tańcem zajmuje się od 1998 roku. Swoją przygodę zaczynał przecierając szlaki krakowskiego break dance’u.
B-boying był dla niego niewystarczający, dlatego eksperymentował z innymi rodzajami ruchu, m.in. Kung-Fu, capoeirą, MAT (Martial Art Tricks). Taniec jednak pozostał jego największą pasją, którą rozwija do dziś i chętnie dzieli się nią z innymi. 9 lat temu natknął się na KRUMP – niezwykle ekspresyjny, dynamiczny i nieskrępowany styl tańca z przedmieść Los Angeles.
Jest jednym z współzałożycieli pierwszej krumpowej familii w Polsce „True Polish Buck”, Royal Skillz oraz Frezeee Fam, a od 2012 należy do 7th Empire, międzynarodowego składu krumpowego.

Swoją taneczną przygodę w Centrum Kultury i Sportu w Skawinie rozpoczął w sezonie artystycznym 2011/2012 jako instruktor sekcji tańca nowoczesnego, a w rok później przejął grupę tańca hip hop. Talent i ciężka praca zaowocowały. Instruktor zaraził swoją pasją wielu młodych ludzi.

Wiedzę  i umiejętności w zakresie tańca hip hop zdobywała tak liczna grupa miłośników tego gatunku, że trzeba było stworzyć trzy grupy. Każda z nich przyjęła własną nazwę.

- FRESHEST CREW to grupa, której członkami są tancerze najstarsi pod kątem wieku jak i długości czasu obcowania z tą formą tańca. Reprezentuje ona Centrum Kultury i Sportu w Skawinie na wielu prestiżowych imprezach oraz przeglądach.

- DENS MA SENS - grupa stanowiąca bazę wyjściową dla najstarszej grupy. Członkowie zespołu znając technikę poszerzają swoje umiejętności przechodząc na wyższy poziom.

- DANCE WAVE - grupa początkująca, ucząca się podstaw tańca hip hop.

 FRESHEST CREW

DENS MA SENS

DANCE WAVE

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.