Kultura  »  Sekcje kulturalne  »  Teatr amatorski  »  Teatr MRÓWY

TEATR "MRÓWY"

Prowadzący:

 Katarzyna Szybisty

Harmonogram zajęć:

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu są dostępne w zakładce "Terminy zajęć, płatności" .

Miejsce zajęć: 

Pałacyk "Sokół" - sala teatralna, Skawina, ul.Mickiewicza 7

O zajęciach: 

Na zajęcia grupy teatralnej "Mrówy" zapraszamy dzieci w wieku 7 - 11 lat. Zajęcia mają na celu kształtowanie umiejętności współdziałania w grupie, rozwijanie wyobraźni, ćwiczenie prawidłowej wymowy, zachowania scenicznego, wyrażania emocji, trening pamięci oraz co najważniejsze, kształtowanie i rozwój osobowości dziecka. Dziecko uczy się współdziałania w grupie, uczy się odpowiedzialności za swoje działanie i ma świadomość, że w grupie pełni bardzo ważną rolę. Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że zajęcia teatralne wspomagają rozwój, wpływają na otwartość, uczą radzenia sobie ze stresem oraz pokonywania własnych zahamowań, co ma odzwierciedlenie w codziennym życiu. Przez cały sezon trwania zajęć dzieci pracują nad przygotowaniem spektaklu, który prezentowany jest zazwyczaj podczas czerwcowego święta teatru - Skawińskiego Tygodnia Teatralnego.

Zajęcia grupy teatralnej "Mrówy" zostały reaktywowane w sezonie 2010/2011, po kilkuletniej przerwie. Wówczas instruktorem została aktorka Teatru Maska, Pani Katarzyna Farbaniec, która przez kilka sezonów z sukcesem prowadziła grupę Mrówek. Instruktorka wraz z grupą co roku prezentowała swój premierowy spektakl w ramach Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Pierwsi wychowankowie z Mrówek z czasem rozwinęli się, urośli i stworzyli nowy zespół teatralny pod nazwą Wszystko Gra, a nowe pokolenie aktorów ponownie zasiliło szeregi Mrówek.

Sezon 2015/2016 otwieramy z nową kadrą instruktorską. Grupę Mrówek tym razem prowadzi Patrycja Polek, także od wielu lat związana z Tatrem Maska. 

W sezonie 2016/2017 najmłodszą z grup teatralnych CKiS przejął Andrzej Morawa,
reżyser i instruktor prowadzący Teatr Maska.

Od sezonu 2017/2018 instruktorem Teatru Mrówy jest pani Katarzyna Szybisty - reżyserka, scenarzystka, performerka prowadząca własny teatr Studio Yapa. 

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.