Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Teatr Urwis zainaugurował kolejny cykl „Teatr Dzieciom”

Dzisiejszy poniedziałkowy wieczór spędziliśmy z najmłodszą publicznością w „Sklepie z Zabawkami”.

Poznaliśmy historię niesfornego Jasia za sprawą spotkania z krakowskim Teatrem URWIS w ramach cyklu „Teatr Dzieciom”. Przedstawił on nam historię chłopca, który nie szanował swoich zabawek, a jego uwagę zbytnio przykuwał komputer i telewizja.

Za sprawą sprzedawcy w sklepie z zabawkami, zabawki ożywają. Baletnica z zepsutej pozytywki z pokoju Jasia postanawia naprawić wszystkie zniszczone i porzucone zabawki przez chłopca. Jasiu początkowo niechętnie wraca do swoich starych przytulanek. Ale z pomocą dzieci i baletnicy na nowo odkrywa ich moc i cudowną formę zabawy. Pozornie banalna gra w kolory dzięki sprytowi baletnicy zostaje wykorzystana do złożenia obietnicy przez Jasia o ograniczeniu roli komputera i telewizji w jego życiu. Każde z dzieci usłyszało, że godzina dziennie spędzona na tych nowinkach technicznych jest aż nad to dla młodego człowieka. Powróćmy do prostych zabaw w klocki, kolory, klasy, które rozwijają naszą wyobraźnię, twórcze myślenie i sprawność fizyczną. Przytulanka jest wspaniałym towarzyszem każdego małego człowieka – co udowodnił nam pluszowy miś o imieniu Grześ, który okazał się cudownym umilaczem codziennych czynności w życiu Jasia.

Chcemy podziękować Teatrowi URWIS, za zaczarowanie dziś naszej młodej publiczności, która z ogromną uwagą, ciszą i zaangażowaniem obejrzała dzisiejszy spektakl. Do zobaczenia 13 listopada na spektaklu „Zefirek i spółka w krainie żywiołów”.

Marta Tyrpa

(JK)

fot. Jarosław Karasiński

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.