Kultura  »  Sekcje kulturalne  »  Teatr amatorski  »  Teatr Wszystko Gra

 TEATR "WSZYSTKO GRA"

 

Prowadzący:

Mateusz Droździewicz

 Harmonogram zajęć:

Szczegółowe informacje dotyczące harmonogramu są dostępne w zakładce "Terminy zajęć, płatności" .

Miejsce zajęć: 

Pałacyk "Sokół" - sala teatralna, Skawina, ul. Mickiewicza 7

O zajęciach: 

Do grupy teatralnej "Wszystko gra" zapraszamy młodzież w wieku od 12 do 15 lat. Grupa przez cały sezon będzie pracować nad swoim warsztatem, przygotowując jednocześnie spektakl, który zaprezentowany zostanie w ramach Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Oprócz zajęć typowo aktorskich tj.: praca nad prawidłową wymową, zachowaniem scenicznym, wyrażaniem emocji, kreowaniem postaci, z pewnością w ramach cotygodniowych spotkań nie zabraknie dobrej zabawy. 
Wszystkich chętnych serdecznie zapraszamy!

Zespół teatralny "Wszystko Gra" oficjalnie rozpoczął swoją działalność w sezonie 2014/2015. Grupę stworzyli aktorzy najmłodszej grupy teatralnej "Mrówy", którzy rozwijając swoje umiejętności przez kilka sezonów, pod czujnym okiem swojej instruktorki Katarzyny Farbaniec, w końcu dorośli i podjęli decyzję o utworzeniu nowej, doświadczonej już grupy pod nową nazwą. Grupa zaprezentowała się podczas XII Skawińskiego Tygodnia Teatralnego w spektaklu pt. "Dachowce" reżyserowanym przez instruktorkę - Panią Kasię. 

W sezonie 2015/2016 grupę przejęła Pani Joanna Gądek, aktorka Teatru Maska, która aktywnie tworzy repertuar Maski od 18 lat. Debiutowała w męskiej roli w sztuce antycznego pisarza Plauta pt. "Kupiec". Stworzyła wiele niezapomnianych kreacji, doskonale odnajdując się w ulubionych przez Maskę sztukach Mrożka, Ionesco czy Witkacego.  Wyjątkowo wszechstronna, potrafi z powodzeniem odegrać zarówno rolę męską (jak np. w sztukach "Kupiec" czy "Operetka"), dziecko (np. "Wszystko o kobietach"), starszą panią ("Żywoty świętych osiedlowych"), ale również wykreować wyjątkową kobiecość jak np. w roli Mirandoliny "W gospodzie" czy Ewy w "Niektórych gatunkach dziewic". 

W sezonie 2016/2017 prowadzenie grupy Wszystko Gra objął Mateusz Droździewicz, aktor Teatru Maska.

 INSTRUKTORZY:


Katarzyna Farbaniec

instruktorka w sezonie 2014/2015

Joanna Gądek
instruktorka w sezonie 2015/2016

 

Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.