Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

W kraju Kannadygów...

W listopadzie zapraszamy w podróż do kolorowych Indii z Pawłem Kowalczykiem w ramach Skawińskiej Akademii Wiedzy i Umiejętności.

Podczas spotkania publiczność odbędzie wirtualną podróż z wielkomiejskiej metropolii Bangalore do dwóch maleńkich wiosek, które na mapach Google ukazały się dopiero w 2016 roku. Podczas prezentacji poznamy dwie indyjskie rodziny, będzie czas na legendy i historie, opowieść o odkrytym całkiem niedawno tysiącletnim kamieniu sati oraz o tym, jak produkuje się cukier jaggery.

Gospodarze, u których zatrzymał się nasz gość, opowiedzą o swoim życiu oraz udowodnią, że wieś indyjska ciągle może być praktycznie samowystarczalna.Choć ostatnie lata przyniosły wiele zmian, pobyt na indyjskiej prowincji jest nadal w dużym stopniu „nieskażony” cywilizacją. To miejsce, w którym łatwo zobaczyć niezmienny rytm życia Natury i wyczuć puls Matki Ziemi.

Paweł Kowalczyk do Indii wyjeżdża regularnie od siedmiu lat, z czego trzy spędził na miejscu. W 2014 roku wydana została jego pierwsza książka “Czerwone Drogi Auroville. Wolontariat w Indiach i świat tamilskich wiosek”, która też stała się inspiracją do zorganizowania około 50-ciu spotkań z czytelnikami bibliotek i publicznością domów kultury, także w Skawinie, oraz festiwali podróżniczych.

24 listopada 2017 (piatek), godz. 18.00, Palacyk “Sokół”.

Wstęp wolny.

Joanna Kurpiel, fot. Paweł Kowalczyk

/IN/

 

 | 
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.