Kontakt

Centrum Kultury

i Sportu w Skawinie

ul. Żwirki i Wigury 11

32-050 Skawina
tel: 12 276-24-12

tel/fax: 12 276-26-01
e-mail: centrumks@ckis.pl
 

więcej »

Wakacje z Centrum 2018 - Tydzień II i III

Drugi tydzień Wakacji z Centrum to urokliwa piesza wędrówka, edukacyjne zabawy w EkoParku w Dechę, a na koniec rozrywkowe atrakcje w Rabkolandzie.

Po raz kolejny wybraliśmy się do Schroniska Kudłacze piękną trasą turystyczną, prowadzeni przez przewodników PTTK. Pogoda nas oszczędziła, a na koniec wędrówki czekało na nas ognisko z pieczonymi kiełbaskami.

W środę 4 lipca zajechaliśmy aż do Bielska Białej, do EkoParku w Dechę, gdzie dzieci w ramach nielimitowanego dostępu mogły korzystać ze strefy gier kreatywnych, labiryntów i wielu pomysłowych przeszkód.

Wreszcie tydzień zakończyliśmy wycieczką do dobrze znanego wszystkim Rabkolandu, czyli atrakcji Rodzinnego Parku Rozrywki w Rabce Zdroju. 

III tydzień wakacji rozpoczął się wizytą w Ośrodku Jeździeckim Włosań, gdzie  tamtejsi gospodarze zaserwowali nam sporą dawkę informacji o koniach. Oprócz tego zwiedziliśmy stajnie, mogliśmy zobaczyć i nauczyć się w przyspieszonym trybie jak właściwie należy pielęgnować konie a w nagrodę każdy mógł spróbować swoich sił w jeździe konnej. Na zakończenie spotkania ugrillowaliśmy kiełbaski. W środę po raz kolejny odwiedziliśmy Go Jump w Krakowie, gdzie każdy z nas dał upust swoim gimnastycznym zdolnościom. Wśród gigantycznych trampolin, basenów wypełnionych po brzegi wielkimi gąbkami czas upłynął nam wesoło. Po dwugodzinnym wysiłku, z wypiekami na twarzach pojechaliśmy do McDonalda uzupełnić  brakujące „zapasy energii”. Na zakończenie tygodnia zawitaliśmy ponownie do Energylandii. I choć pogoda z rana nie zapowiadała udanej wycieczki – okazała się bardzo udaną. Czarne chmury rozwiał  wiatr i  słońce  towarzyszyło nam do samego końca .

 W najbliższym tygodniu odkryjemy jeszcze Ogród Zabaw Terma Bania oraz Wioskę Indiańską w Szczyrzycu… już nie możemy się doczekać!

Joanna Kurpiel, Monika Fliszewska

 (GO)

 

 

 

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.