XIV Skawiński Tydzień Teatralny

Kilka dni  dzieli nas od inauguracji XIV Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Jak zawsze zaprezentujemy premiery, spektakle gościnne i te, które przeżywały swe premiery podczas zeszłorocznego STT. Jedno jest pewne - codziennie o godzinie 20.00, od 19 do 23 czerwca, duża sala w Pałacyku "Sokół" będzie tętniła teatralnym życiem! 

Poniedziałek 19 czerwca spędzimy z Teatrem Między Wierszami z Młodzieżowego Domu Kultury w Krakowie przy Al. 29 Listopada 102. Zaprezentuje nam aż dwa przedstawienia.  W jego wykonaniu zobaczymy "Czego uśmiechasz się, czego..." oraz "20 minut z Aniołem". W drugim spektaklu będziemy mogli zobaczyć aktora ze skawińskiej Maski - Kamila Cudejko.

We wtorek, 20 czerwca, o godzinie 20.00 Teatr Maska zaprezentuje sztukę Nikolaja Erdmana "Samobójca". Spektakl ten swoją premierę świętował podczas zeszłorocznego Skawińskiego Tygodnia Teatralnego. Warto zobaczyć!

W środę 21 czerwca zapraszamy na pierwszy w historii Maski monodram, w którym zobaczymy Joannę Gądek. Maska w tym roku, jak i Joasia - nasza Malina - obchodzą swoje 20-lecie. Maska - istnienia, a Malinka - stażu aktorskiego w naszym teatrze. Trzeba było długo czekać, aby ktoś uniósł na swych ramionach taki kaliber, jakim jest monodram. Proszę uwierzyć - warto było!

W czwarek z kolei zobaczymy dwa spektakle. Pierwszy o godz. 18.30 - wracając do środowej formuły - będzie króciutkim monodramem inspirowanym musicalem "Chicago", w wykonaniu wieloetapowej laureatki eliminacji 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego - Karoliny Turek.

A wieczorem o stałej porze zobaczymy kolejny spektakl - tym razem  premierowy - w wykonaniu  Teatru Maska, w męskiej, doborowej obsadzie.

Na zakończenie XIV Tygodnia Teatralnego zobaczymy dwa spektakle. Pierwszy to premiera Teatru Wszystko Gra, stworzona wg scenariusza grupy i reżysera. A reżyserem w tym roku jest Mateusz Droździewicz, który w środku sezonu przejął obowiązki prowadzenia grupy od Joanny Gądek. Joasia w zeszłym roku z Wszystko Gra przedstawiła nam rycerską opowieść wg własnego projektu.

Natomiast wisienką na torcie, wieńczącą tegoroczne święto teatralne, jest sztuka Dario Fo "Kto nie ma, nie płaci". I mimo, że premiera spektaklu odbyła się już w zeszłym roku w ramach STT, sztuka ta jest wciąż świeża i do ogrania, bo wystawiona wyłącznie raz - na premierze. Aleksandra Lasoń, odtwórczyni jednej z dwóch głównych ról kobiecych, spłatała nam figla, wyjeżdżając w nieuchwytne dla nas miejsca w niedługim czasie po zakończeniu Tygodnia Teatralnego. Stąd w tym roku w uzupełnionej obsadzie - Dario Fo po raz drugi.

 

Zapraszamy serdecznie!

19 - 23 czerwca (poniedziałek - piątek), sala teatralna Pałacyku "Sokół".

Na spektakle obowiązuje wstęp wolny. W każdym dniu przygotowaliśmy dla naszych Widzów miłe niespodzianki :)

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek na spektakle pod numerem telefonu 12 276 34 64 w godzinach 8.00-16.00

 

Marta Tyrpa

(JK)

« poprzednia | następna »
Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.