Warning: fopen(/home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/.tmp/info-html-AjLTaw.tmp): failed to open stream: Disk quota exceeded in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-ftpext.php on line 139

Warning: unlink(/home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/.tmp/info-html-AjLTaw.tmp): No such file or directory in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-ftpext.php on line 142

Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-admin/includes/class-wp-filesystem-ftpext.php:139) in /home/klient.dhosting.pl/itewh10ckis/ckis.pl/public_html/wp-includes/feed-rss2.php on line 8
Koncerty – CKiS https://ckis.pl Tue, 23 Apr 2024 17:27:21 +0000 pl-PL hourly 1 https://wordpress.org/?v=5.7.11 Byle nie o miłości – a jednak! https://ckis.pl/event/byle-nie-o-milosci-a-jednak/ Tue, 23 Apr 2024 10:10:24 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=25049 Jakiż to był przecudnej urody koncert! Gdy nadchodzi wiosna, w parku pod platanem Pani siada z Panem i zaczyna się rozmowa. Takie tam ludzkie gadanie. Byle nie o miłości! Bo kobieta z przeszłością i mężczyzna po przejściach znają już wszystkie historie. Lepiej milczeć przytomnie i patrzeć. Czy te oczy mogą kłamać? Przecież to będzie tylko miłość nieduża, wszystko obrócimy w żart. Ona – panienka z temperamentem. On – wielbiciel drobnych pań z dużym mieszkaniem. Tak sobie siedzą i rozmawiają, czarują, flirtują, oszukują. Oto esencja związków damsko-męskich.

Cudownie w rolach śpiewających zakochanych odnaleźli się Emilia Baczyńska i Dawid Mik. Przepiękne teksty Agnieszki Osieckiej i Jeremiego Przybory w wyśmienitej oprawie muzycznej Filipa Kota (fortepian), Artura Łukasika (kontrabas) i Jana Łukasika (perkusja) zabrzmiały podczas ostatniego Muzycznego Poniedziałku w tym sezonie. Scena buzowała od emocji: szczęścia i nieszczęścia, porzucenia i zdrady, zakochania i odkochania. Publiczność z łatwością mogła odnaleźć siebie w świetnie znanych utworach z kanonu polskiej poezji. Równie dobrze znane melodie powodowały, że ciężko było powstrzymać się od wspólnego śpiewu z wykonawcami. Śpiewaliśmy zatem i o miłości w Portofino, i o nocy w Paryżu z pewną Renatą. Czasami musi tylko wystarczyć w hotelowym korytarzu krótka chwila…

Najmniejsza Scena Świata rozkochała w sobie skawińską publiczność. Młodzi, zdolni, sympatyczni Artyści z niedalekiego Tarnowa podbili nasze serca i z pewnością spotkamy się z nimi ponownie.

Dziękujemy Państwu za sezon pełen pięknych emocji, ogromną życzliwość i gorące przyjęcie wszystkich Artystów. Mamy nadzieję na kolejne piękne spotkania – już po wakacjach.

Fotogaleria z koncertu „Czy musimy być na Ty?” (Jarosław Karasiński)

 

Joanna Kurpiel

(AZG)

]]>
Muzyczny wieczór pod niebem Paryża https://ckis.pl/event/muzyczny-wieczor-pod-niebem-paryza/ Tue, 26 Mar 2024 11:26:12 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=24841 Wczorajszy wieczór przeniósł nas do Paryża czasów Edith Piaf i Charlesa Aznavoura. Tych dwoje połączyła miłość do muzyki i niezwykłe porozumienie artystycznych dusz. To Edith Piaf otworzyła drzwi do kariery młodemu ormiańskiemu emigrantowi, który pracował jako paryski taksówkarz i często odwoził Artystkę po wieczornych koncertach do domu. Ich wielka przyjaźń zaowocowała prawdziwymi hymnami pokolenia i nieśmiertelnymi przebojami, których znakomite polskie tłumaczenia wywołały nad Wisłą prawdziwą miłość do francuskiej piosenki.

Charles napisał ponad tysiąc piosenek w 5 językach, co umożliwiło mu koncertowanie na całym świecie. Jak popularna jest francuska piosnka nad Wisłą niech świadczy fakt gorącego przyjęcia każdego kolejnego utworu podczas poniedziałkowego koncertu. Znakomite wrażenie pozostawili po sobie występujący po raz pierwszy w Skawinie Kinga Kutrzuba i Rafał Kuźma. Fantastyczne głosy, wyczucie artystyczne i prezencja sceniczna zostały entuzjastycznie docenione przez publiczność.

Doskonały akompaniament w wykonaniu Pawła Łukasika – altówka, Artura Łukasika na kontrabasie oraz Joanny Błażej-Łukasik na fortepianie, wzbogacającej koncert pięknym słowem wiążącym, dopełnił całości. Przenieśliśmy się w świat paryskich kafejek i kabaretów, marząc o „życiu na różowo”, nucąc „padam padam” czy powtarzając ikoniczne „niczego nie żałuję”. Niejedna Pani poczuła się jak słynna Isabelle, czyli „Ona”, słuchając miłosnych wyznań ubranych w słowa przez Charlesa Aznavoura.

Dziękujemy Państwu za ten piękny wieczór i zapraszamy na ostatni koncert: „Czy musimy być na Ty?” już 22 kwietnia.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z koncertu.

 

Joanna Kurpiel

fot. Jarosław Karasiński

(AZG)

]]>
Muzyczny Poniedziałek: „Czy musimy być na Ty?” [22.04.2024: bilety wyprzedane] https://ckis.pl/event/muzyczny-poniedzialek-czy-musimy-byc-na-ty/ Tue, 19 Mar 2024 14:11:26 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=24766 Ostatni Muzyczny Poniedziałek w sezonie to liryczna historia pewnej znajomości w interpretacji Artystów znanej nam już Najmniejszej Sceny Świata. „Czy musimy być na ty?”-  to coś więcej niż koncert. To opowieść o burzliwej miłości „kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością”, opowiedziana za pomocą piosenek przeplatanych fragmentami listów, prozy, wierszy i dramatów napisanych przez Agnieszkę Osiecką i Jeremiego Przyborę.
Ich znajomość zaczyna się niewinnie. Na początku oboje sądzą, że „to będzie miłość nieduża, poryw uczucia maleńki”, ale z czasem stają się dla siebie bliżsi i pragną siebie mocniej, pełniej.

Wybór utworów nie był prosty. Poetyckie światy Osieckiej i Przybory mocno ze sobą kontrastują. Fakt, że tak wiele ich tekstów stało się przebojami nie ułatwił nam zadania. Dlatego też możemy obiecać, że usłyszą Państwo najbardziej znane piosenki, jak: „Damą być”, „Czy te oczy mogą kłamać?”, „Miłość w Portofino”,  „Pejzaż bez Ciebie”, a także mniej popularne, jak: „Panienka z temperamentem” czy „Tango Tandresse”, a to wszystko w nowych aranżacjach.

W rolach śpiewających zakochanych wystąpią Emilia Baczyńska i Dawid Mik. Muzycznie rozkochają Państwa: Filip Kot – fortepian, Artur Łukasik – kontrabas i Jan Łukasik – instrumenty perkusyjne.

Najmniejsza Scena Świata – to grupa młodych artystów, skupionych przy kameralnej scenie na tarnowskim rynku. W małym pokoju, w kamienicy pod numerem 9, stworzyli niepowtarzalne miejsce, w którym przygotowują i grają spektakle, koncerty i recitale. Członkowie grupy to zdobywcy licznych nagród na ogólnopolskich festiwalach, konkursach i przeglądach.

Emilia Baczyńska – panienka z temperamentem. Zaskakuje widzów mocną, głęboką barwą głosu i zmiennością repertuaru – od kabaretowych szlagierów po liryczne, nastrojowe piosenki o miłości. „Wdzięk, szyk, czar, styl” to atrybuty, które od pierwszej chwili na scenie tworzą niepowtarzalne spotkanie z widzem, muzyką i tekstem. Wokalistka i aktorka Najmniejszej Sceny Świata.

Dawid Mik – wyrazisty i charyzmatyczny wokalista duetu Szpetni oraz twórca i aktor Najmniejszej Sceny Świata. Działa na pograniczu aktorskiej interpretacji piosenki, poezji śpiewanej i muzodramu. Laureat ponad 100 nagród na krajowych festiwalach i konkursach m.in.: dwukrotnie I nagrody na 66. i 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Turnieju Poezji Śpiewanej.

Filip Kot – pianista, akompaniator i kompozytor. Zdobywca kilkunastu nagród indywidualnych za kompozycję, aranżację oraz akompaniament, a także ponad 100 nagród na ogólnopolskich festiwalach, jako pianista duetu Szpetni. Kierownik muzyczny Najmniejszej Sceny Świata. Występował na licznych scenach towarzysząc wielu artystkom i artystom, m.in. Renacie Przemyk.

Artur Łukasik – kontrabasista. Student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu solowego profesora Jana Kotuli. Zdobywca licznych nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach kontrabasowych, m.in.: kilkukrotny zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Wiktora Gadzińskiego w Katowicach. Kilkukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Jan Łukasik – muzyk, wibrafonista i perkusista. W jego muzycznej drodze stara się pokazać osobiste spojrzenie na muzykę oraz doceniać to unikalne spojrzenie w twórczości innych artystów. Posiada liczne nagrody w konkursach instrumentalnych m.in.: dwukrotnie Grand Prix w International Youth Music Competition Atlanta 2021 i 2022. Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wibrafon jazzowy w klasie profesora Bernarda Maselego. Współtwórca spektaklu poetycko-muzycznego “Norwid w Weronie”.

Zapraszamy w poniedziałek 22 kwietnia 2024 r., o godzinie 18:00 do Pałacyku „Sokół”.

Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 26 marca 2024 r. w kasach CKiS w Skawinie [22.04.2024: bilety wyprzedane]:

  • w Kasie Basenu Camena (parter) – od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 7.00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  • w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed koncertem tylko w wypadku wolnych miejsc (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Wstęp bezpłatny na koncert dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół muzycznych I i II stopnia na podstawie okazanej legitymacji szkolnej i bezpłatnej wejściówki do pobrania w kasie CKiS. Liczba wejściówek na koncert jest ograniczona.

Joanna Kurpiel (na podstawie materiałów reklamowych Artystów)

(AZG)

 

]]>
Akordeon odczarowany https://ckis.pl/event/akordeon-odczarowany/ Tue, 27 Feb 2024 11:05:28 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=24556 To zawsze ogromna przyjemność dla organizatora gościć młodego muzyka pełnego pasji i talentu popartego ciężką i wytrwałą pracą. Efektem jest prezentacja, która angażuje słuchaczy i pozostawia w skupieniu, pomimo – a może właśnie dlatego – niełatwego dla ucha repertuaru i brzmienia.

Tak było wczoraj podczas Muzycznego Poniedziałku, który w całości został poświęcony akordeonowi. Ten wymagający instrument rozkwitł pod palcami Krzysztofa Madydy, utytułowanego absolwenta Akademii Muzycznej w Krakowie, obecnie studenta Hochschule für Musik Detmold, rodem z niedalekiego Czułowa. Program koncertu został tak przygotowany, aby pokazać szerokie możliwości akordeonu – instrumentu, który powszechnie kojarzy się z kapelami ludowymi i wiejskimi weselami. Jak niesprawiedliwa to ocena. Muzyk zagrał nie tylko trudne technicznie kompozycje Bacha, Mozarta czy Scarlattiego. Możliwości interpretacyjne i improwizacyjne akordeonu szczególnie podkreślił we współczesnych kompozycjach Mikołaja Majkusiaka czy Wasilija Zołotariowa. To już muzyka wykraczająca poza ramy wygodnie brzmiącej harmonii, lecz niezwykle fascynująca i wręcz hipnotyzująca. Publiczność, która przychodziła z pewnymi oczekiwaniami przedkoncertowymi, z pewnością została zaskoczona takim repertuarem, który otworzył przed nami nowe przestrzenie muzyczne. Nie dziwi więc reakcja i owacja na stojąco dla Artysty, który ze skromnością i onieśmieleniem dał się namówić na wykonanie bisu, jakby się tego zupełnie nie spodziewając…

Dziękujemy wszystkim za piękny wieczór, a Krzysztofowi Madydzie życzymy wszelkiej pomyślności w podążaniu wybraną, własną muzyczną drogą.

Fotogaleria z koncertu – aut. Jarosław Karasiński

 

Joanna Kurpiel

KK

]]>
Muzyczny Poniedziałek: „La Boheme… Aznavour i Jego świat” https://ckis.pl/event/muzyczny-poniedzialek-la-boheme-aznavour-i-jego-swiat/ Thu, 22 Feb 2024 11:19:27 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=24516 W marcu zapraszamy Państwa w muzyczną podróż nad Sekwanę. Najpiękniejsze piosenki Paryża z repertuaru Charles’a Aznavour’a i Jego Przyjaciół wykonają:

Kinga Kutrzuba – wokal

Rafał Kuźma – wokal

Paweł Łukasik – altówka

Artur Łukasik – kontrabas

Joanna Błażej-Łukasik – fortepian i słowo wiążące

Koncert to swoiste muzyczne epitafium Artysty, przypominające Jego największe przeboje na przestrzeni dziesiątek lat błyskotliwej kariery. Ten niewysoki, lecz obdarzony charakterystycznym głosem syn ormiańskich imigrantów stał się prawdziwą ikoną francuskiej piosenki, uwielbianą także w Polsce. W 1984 był gwiazdą Międzynarodowego Festiwalu Piosenki w Sopocie. Artysta nazywany francuskim Frankiem Sinatrą skomponował około 1000 piosenek w kilku językach, sprzedał ponad 200 milionów płyt na całym świecie i wystąpił w ponad 60 filmach.

Spośród niezwykle bogatego repertuaru Charles’a Aznavour’a wybraliśmy same największe przeboje, tworząc z nich chronologiczną opowieść o „Napoleonie francuskiej piosenki”. Istotą tego koncertu są oryginalne aranżacje muzyczne i piękne teksty piosenek, wykonane częściowo w języku francuskim i polskim, aby każdy słuchacz mógł możliwie najpełniej odbierać ich poruszający przekaz treściowy. Pięknym dopełnieniem jest także słowo wiążące, uplecione m.in. z listów Artysty oraz wspomnień Jego przyjaciół.

Zapraszamy 25 marca 2024 r., o godzinie 18:00 do Pałacyku „Sokół”.

Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 27 lutego 2024 r. w kasach CKiS w Skawinie:

  • w Kasie Basenu Camena (parter) – od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 7.00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  • w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed koncertem tylko w przypadku wolnych miejsc (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Wstęp bezpłatny na koncert dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół muzycznych I i II stopnia na podstawie okazanej legitymacji szkolnej.

Do zobaczenia,

 

Joanna Kurpiel

(AZG)

]]>
Muzyka świata i operetki w prezencie na Święto Kobiet https://ckis.pl/event/najwieksze-przeboje-swiata-i-najpiekniejsze-arie-operetkowe-muzyczny-prezent-dla-kobiet/ Tue, 20 Feb 2024 09:01:00 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=24484 Aktualizacja (21.02.2024): UWAGA! Brak wolnych miejsc!

Piękne Czardasze, arie i duety operetkowe, musicalowe oraz przeboje muzyki świata z repertuaru Andrea Bocellego, Leonarda Cohena, Rity Hayworth czy Michaela Buble. To wszystko usłyszą Panie 16 marca podczas wspaniałego koncertu, na który zapraszamy wraz z Burmistrzem Miasta i Gminy Skawina – Norbertem Rzepisko.

Koncert duetu wokalno-tanecznego występującego pod nazwą Duo Performance jest muzycznym prezentem dla mieszkanek Skawiny i okolic z okazji ich marcowego święta. Niezapomniany wieczór zaplanowaliśmy 16 marca o godzinie 18.00 w Ośrodku Kulturalno-Rekreacyjnym „Gubałówka”. Wstęp jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczone możliwości lokalowe konieczna jest wcześniejsza rezerwacja wejściówek. Rezerwacje przyjmujemy od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00 pod numerem tel. 12 276 34 64.

Widowisko zawierające największe przeboje muzyki świata, arie i duety najbardziej znanych operetek oraz muzykę filmową w pięknej oprawie tanecznej stworzą niezwykle utalentowani artyści:

Monika Biederman-Pers (sopran) – solistka pochodząca z Krakowa;
i Piotr Karzełek (baryton) – solista pochodzący z Golasowic (woj. śląskie).

Oboje są absolwentami Wydziału Wokalno-Aktorskiego Akademii Muzycznej w Krakowie, natomiast studia I stopnia ukończyli w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Jako duet po raz pierwszy wystąpili na deskach Filharmonii Krakowskiej podczas Koncertu Debiutów „Magiczny Świat Operetki i Musicalu”. Od tej pory wspólnie tworzą projekt, którego efekty można usłyszeć na polskich scenach oraz oglądać i słuchać na kanale Duo Performance w serwisie YouTube.

Jako producenci, a zarazem wykonawcy, wydali płyty: „The Greatest Hits”, „Białe Święta” oraz „Żyj kolorowo”- płyty cegiełki dla dzieci z niepełnosprawnościami. Są również twórcami projektów: „Rewia operetkowo-musicalowa”, „Muzyka świata w ogniu”, „W krainie dziecięcej wyobraźni”, „Muzyka świata i operetki”, koncert „Lata 20 lata 30”, „Najpiękniejsze kolędy świata”.

Współpracują z Operą Śląską, Orkiestrami Symfonicznymi, tancerzami, tancerzami i teatrami ognia, a także z rozlicznymi Centrami Kultury w Polsce. Biorą udział w różnego rodzaju produkcjach i cyklach koncertowych, kabaretach, konkursach i festiwalach w Polsce.

Serdecznie zapraszamy!

 

DUO PERFORMANCE

MUZYKA ŚWIATA I OPERETKI – WORLD MUSIC NIGHT

16 marca, godz. 18.00, sala bankietowa OK-R „Gubałówka”

Rezerwacja bezpłatnych wejściówek pod numerem tel. 12 276 34 64. (pon. -pt. godz. 8.00-16.00).

 

 

Anna Zając-Gut

]]>
Gruzja – muzyczne złote runo https://ckis.pl/event/gruzja-muzyczne-zlote-runo/ Tue, 30 Jan 2024 10:38:02 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=24288 Gruzja – kraj pięknych krajobrazów i bogatej kultury – ma licznych wielbicieli w naszym kraju. Dowodem tego był styczniowy koncert w ramach Muzycznych Poniedziałków. Zostaliśmy zabrani w muzyczną podróż, bogatą w emocje i wrażenia, przez troje fantastycznych muzyków: Katarzynę Plewniak – mezzosopran, Pawła Łukasika – altówka oraz Joannę Błażej-Łukasik, która pięknie ograła koncert nie tylko fortepianem, ale i słowem wiążącym.

Ze sceny popłynęły opowieści z kraju wysokich gór Kaukazu i zielonych winnic. Ziemi o starożytnej historii, gdzie mieszały się wpływy perskie, armeńskie, rosyjskie, tatarskie, a także antycznej Grecji i Rzymu. Dawna Gruzja to słynna Złota Kolchida, w której mityczny Jazon poszukiwał złotego runa. To historia Prometeusza, uwięzionego na skałach Kaukazu. To najwcześniejsze chrześcijaństwo, które odcisnęło ślad kulturotwórczy. To także trudna historia podbojów i upadków. Całe to bogactwo wybrzmiewało z tradycyjnych pieśni i tańców w klasycznym opracowaniu gruzińskich i armeńskich kompozytorów. Jedne pełne liryki i melancholii, inne energetyczne i pobudzające do tańca czy rozgrzewające zapaśników do walki.

Publiczność wychodziła oczarowana – czemu dała wyraz w bezpośrednich rozmowach z Artystami. Kiedy słuchacz ma możliwość podzielić się emocjami z wykonawcą – to jest to największa wartość naszych muzycznych spotkań. A Artyści zawsze czekają na takie spotkania.

Dziękujemy za wspólny wieczór i już zapraszamy na kolejny – Koncert akordeonowy Krzysztofa Madydy

Fotorelacja z koncertu – zdjęcia Jarosław Karasiński

Joanna Kurpiel

/IN/

]]>
32 tysiące na 32. Finał WOŚP https://ckis.pl/event/32-tysiace-na-32-final-wosp/ Mon, 29 Jan 2024 12:02:52 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=24247 Za nami najpiękniejszy koncert w całym roku, który jednoczy, daje radość i nadzieję. W niedzielne popołudnie (28 stycznia 2024 roku) 31. raz zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Były energetyczne, kolorowe pokazy i emocjonujące licytacje, ale co najważniejsze – Hala Widowiskowo-Sportowa wypełniła się tłumem ludzi o wielkich sercach. W sumie z licytacji i zbiórki do puszek udało się nam zebrać 32 590,18 zł! To naprawdę rewelacyjny wynik!

Graliśmy pod hasłem „Płuca po pandemii. Gramy dla dzieci i dorosłych!”. 32. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy dedykowany był bowiem zakupowi sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji chorób płuc pacjentów na oddziałach pulmonologicznych dla dzieci i dorosłych.

Przy organizacji koncertu, jak co roku, mogliśmy liczyć na wsparcie i ogromne zaangażowanie małych i tych nieco większych artystów, którzy bawili publiczność swoimi energetycznymi i kolorowymi występami. A byli to:

  • różne grupy wiekowe zajęć ZUMBY KIDS z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, z Ośrodka Kultury w Mogilanach i i ze szkoły językowej English&Fun for everyone w Radziszowie pod opieką Alicji Ożóg oraz grupy prowadzone przez Patrycję Tarasiuk-Kucharską;
  • ZUMBA 18+ z CKiS w Skawinie, prowadzona przez Katarzynę Lichnowską;
  • grupa Dance Fusion prowadzona przez Patrycję Tarasiuk-Kucharską;
  • grupy baletowe z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie przygotowane przez Agnieszkę Hrakałło-Horawską;
  • uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr4 w Skawinie;
  • Oskar Haupa w pokazie tanecznym w stylu popping;
  • grupy tancerek z Akademii Tańca Sportowego Galaxy Cheer;
  • grupy Tańca HIP-HOP reprezentujące Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, które przygotował instruktor – Sławomir Haczek;
  • zespoły wokalne: MINI MINI TANTO, MINI TANTO, WOKALOVE, TANTO, SING SING oraz soliści warsztatów wokalnych (Wiktoria Kilarska, Ignacy Myśliwiec i Tosia Grabiec, Olga Suder, Oliwia Pajka, Weronika Fliszewska);
  • Halina Pawlak;
  • Julia Dąbrowska;
  • Julia Balon;
  • gitarzyści, którzy trenują pod okiem Marcina Kruczka w sekcji gitarowej Centrum Kultury i Sportu w Skawinie (Jasiek Kopieć, Tymoteusz Dymanus, Marika Jaworska, Karolina Lupa, Kacper Klimek);
  • Capoeira Brasil;
  • duet Akustyczny Grakóbik (Ewa Jakóbik i Sławomir Grabiec).

Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy nie mógł obyć się również bez licytacji przedmiotów. Wśród przekazanych nam przez firmy, instytucje i osoby prywatne, fantów znalazły się między innymi:

  • kwiaty z drutów aluminiowych, czyli materiałów na co dzień używanych w pracy NPA Skawina, tym razem wykorzystanych w artystyczny sposób przez Hubik Art;
  • zestawy i obraz przekazane na licytację od firmy „Piękno nadruku Creative Studio” Paulina Ożóg-Łojek;
  • voucher na dwa semestry nauki języka angielskiego w szkole English & Fun for everyone;
  • karnety od siłowni Xtreme Fitness Skawina;
  • publikacje przekazane przez Stowarzyszenie Seniorów i Juniorów Królewskiej Wioski Wielkie Drogi;
  • koszulka z autografami prowadzących Pytanie na Śniadanie, płyta Izabeli Trojanowskiej z autografem, płyta Cugowscy z autografami – darczyńca: Piotr Żmuda;
  • plakat Mistrzostw Świata Superenduro, koszulka z Mistrzostw Świata w Piłce Ręcznej Mężczyzn z 2023 roku z podpisami polskiej reprezentacji szczypiornistów – darczyńca: Anna Wąsowicz;
  • piłka Wisły Kraków, plakat 79. Tour de Pologne, koszulka Sportowa Wiślan Jaśkowice z podpisami zawodników, kalendarze UMIG – przedmioty przekazane przez Burmistrza Norberta Rzepisko;
  • figurki z mosiądzu autorstwa Andrzeja Tekieli;
  • zaproszenia na Charytatywny Bal Karnawałowy Podkrakowskiej Izby Gospodarczej przekazane przez zarząd PiG;
  • medal z okazji 600-lecia Skawiny wybity na rzecz Honorowego Obywatela Skawiny – przekazany przez Wojciecha Paca;
  • prace plastyczne wykonane przez uczestników zajęć Pracowni Plastycznej VINCI – Oliwię Kalicką, Miłosza Najdera, Olgę Szarańską, Hannę Misiudę, Weronikę Okarmus i Antoniego Wieczorka;
  • biżuteria, czerwone serduszko – darczyńca: Olga Jurzec Pracownia Biżuterii Alessandra;
  • fotografie z podróży Kamila Kozłowskiego;
  • publikacje autorstwa Kazimiery Woźniak;
  • litr hiszpańskiej oliwy, z pierwszego tłoczenia, przekazany przez Katarzynę Garcia Farbaniec;
  • koszulki i gadżety przekazane przez firmę Lynka;
  • poduszka, torba bawełniana i worek na buty z haftem WOŚP przekazane przez firmę TYCIOWO;
  • voucher na przejazd ratrakiem przekazany przez ośrodek narciarski Szklana Góra Ski w Harbutowicach;
  • kalendarze przekazane przez Akademię Tańca Sportowego Galaxy Cheer;
  • parasol od producenta kawy zbożowej Inka – firmy GRANA;
  • biżuteria z Galerii Lagos;
  • gadżety WOŚP;
  • i mnóstwo innych wspaniałych przedmiotów.

Koncert oraz niezwykle emocjonujące licytacje prowadzili niezawodni aktorzy Teatru Maska (Joanna Gądek, Łukasz Pierożek, Katarzyna Garcia-Farbaniec, Joanna Kaim, Cecylia Biel) z reżyserem – Andrzejem Morawą na czele.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację tego wydarzenia, dziękujemy publiczności za liczny udział i wspaniałą atmosferę. Do zobaczenia za rok, bo przecież „gramy do końca świata i jeden dzień dłużej”!

 

Link do fotorelacji: https://flic.kr/s/aHBqjBcmXu fot.: Jarosław Karasiński, Anna Zając-Gut, Katarzyna Bogdali

 

Anna Zając-Gut

]]>
W roli głównej: akordeon, czyli Muzyczny Poniedziałek https://ckis.pl/event/w-roli-glownej-akordeon-czyli-muzyczny-poniedzialek/ Wed, 24 Jan 2024 10:00:12 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=24184 W lutym zapraszamy na wyjątkową okazję koncertową – solowy recital akordeonowy w wykonaniu Krzysztofa Madydy, młodego, zdolnego i nagradzanego artysty, który udowodni nam, jaka moc drzemie w tym niepospolitym instrumencie. Program składa się z utworów transkrybowanych oraz kompozycji oryginalnie napisanych na akordeon, płynnie przechodząc od Jana Sebastiana Bacha, przez Mikołaja Majkusiaka – jednego z najwybitniejszych i cenionych polskich kompozytorów – po W. A. Mozarta, aż do Astora Piazzoli. Tak szerokie spektrum epok i kompozycji pozwala pokazać bogate możliwości interpretacyjne akordeonu.

Krzysztof Madyda (rocznik 1999) – laureat 30 nagród na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach, m. in.: III nagrody na XXI Międzynarodowych Spotkaniach Akordeonowych w Sanoku, wyróżnienia na XII Konkursie Akordeonowym im. Andrzeja Krzanowskiego w Czechowicach-Dziedzicach, czy I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym OPUS 2021 w Krakowie. Wielokrotny stypendysta nagrody Rektora Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie dla najlepszych studentów. Otrzymał także stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w 2022 roku. Pobierał lekcje mistrzowskie pod kierunkiem takich osobowości jak: Geir Draugsvoll, Veli Kujala, Claudio Jacomucci, Joseph Petric, Mika Väyrynen. Z wyróżnieniem ukończył studia licencjackie w klasie akordeonu dra Janusza Patera oraz studia magisterskie w klasie dra Macieja Zimki w Akademii Muzycznej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie. Obecnie kontynuuje edukację w Hochschule für Musik Detmold w klasie akordeonu dra Macieja Frąckiewicza. W roku akademickim 2021/2022 realizował naukę w tejże uczelni jako stypendysta programu Erasmus+. Krzysztof prowadzi aktywną działalność artystyczną w Polsce oraz w Niemczech. Koncertował podczas Krakowskiego Festiwalu Akordeonowego, Międzynarodowej Konferencji Artystyczno-Naukowej „Na drodze do nowej harmonii”, czy 6. Schlossfestival w Detmold.

Zapraszamy w poniedziałek 26 lutego 2024 r., godzina 18.00, Pałacyk „Sokół”.

Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 30 stycznia 2024 w kasach CKiS:

  • w Kasie Basenu Camena (parter) – od poniedziałku do niedzieli, w godzinach od 7.00 do 21.00 (płatność kartą, gotówką lub voucherem),
  • w Pałacyku „Sokół”, na godzinę przed koncertem (płatność kartą, gotówką lub voucherem).

Wstęp bezpłatny na koncert dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół muzycznych I i II stopnia na podstawie okazanej legitymacji szkolnej.

Do zobaczenia!

 

Joanna Kurpiel

(AZG)

]]>
SkaVienna 2024 przeszła do historii https://ckis.pl/event/skavienna-2024-przeszla-do-historii/ Mon, 08 Jan 2024 13:33:10 +0000 https://ckis.pl/?post_type=event&p=24040 Tradycji stało się zadość! Skawina powitała 2024 rok Koncertem Noworocznym SkaVienna, który odbył się w sobotę 6 stycznia.

Tegoroczną edycję śmiało można określić mianem prawdziwej operowej gali. Były wspaniałe dekoracje, eleganckie stroje i to co najważniejsze, czyli muzyka na światowym poziomie. Po raz pierwszy Hala Widowiskowo-Sportowa gościła w swoich murach fenomenalną Orkiestrę Filharmonii Krakowskiej. Artyści pod batutą Maestro Jerzego Sobeńko zapewnili iście królewską oprawę muzyczną.

Nie należy także zapominać o solistach, którzy swoimi głosami i pełnym ekspresji śpiewem dostarczyli zgromadzonym melomanom niezapomnianych wrażeń. W tym roku przed skawińską publicznością wystąpili:

– Edyta Piasecka – sopran,

– Adrian Domarecki – tenor

– Rafał Songan – baryton,

– Sebastian Marszałowicz – bas.

Yuliya Ponomar – sopran.

W repertuarze dominowały utwory włoskich mistrzów, do tego stopnia, że momentami można było poczuć się jak w mediolańskiej La Scala. Wybrzmiały chociażby wybitne dzieła Verdiego, Pucciniego, czy Rossiniego. Aż trzykrotnie pojawiła się muzyka ze słynnej opery „Cyrulik sewilski”. Nie zabrakło także kompozycji z tak kultowych widowisk jak „Don Giovanni” czy „Romeo i Julia”. Mieliśmy przyjemność wsłuchać się także w niezwykłą uwerturę do wyjątkowej opery „Carmen” G. Bizeta. Z kolei publiczność do wspólnego śpiewania porwał utwór „Kurdesz nad Kurdeszami”. Nie był to bynajmniej jedyny polski akcent podczas tegorocznej Wielkiej Gali Operowej. Na tak doniosłym wydarzeniu nie mogło zabraknąć arii z dwóch słynnych oper Stanisława Moniuszki pt. „Halka” oraz „Straszny dwór”.

Galę SkaVienna tradycyjnie poprowadziła, doskonale już znana skawińskiej publiczności Jolanta Suder. Pełna wdzięku i gracji prowadząca nie raz urozmaiciła koncert humorystycznymi akcentami.

Jak na koncert noworoczny przystało na sam koniec nie mogło zabraknąć walca wiedeńskiego. Przy wspaniałej muzyce Orkiestry Filharmonii Krakowskiej na parkiecie pojawili się wirujący w tańcu tancerze z sekcji Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Umiejętnościami oczarowały nas pary:

– Hanna Płonka i Emil Piotrowski

– Martyna Maślanka oraz Bartek Czepiel

Wszystkim artystom bardzo dziękujemy za fantastyczne widowisko. Olbrzymie podziękowania kierujemy także na ręce skawińskiej publiczności, która zechciała ten świąteczny wieczór spędzić w Hali Widowiskowo-Sportowej.

Fotogaleria z wydarzenia -> https://flic.kr/s/aHBqjB9zsy  fot. Jarosław Karasiński

SPONSORZY GŁÓWNI

SPONSORZY

PATRONAT HONOROWY

ORGANIZATOR

 

Krystian Kosiorowski

]]>