Tango Argentino 18 +

O zajęciach

TANGO ARGENTYŃSKIE wywodzi się z przedmieść XIX-wiecznego Buenos Aires. Klasyczne tango argentyńskie  charakteryzuje się improwizacją i bliskością partnerów. Jest tańcem intymnym, bliskiego kontaktu i nie wymaga dużej przestrzeni. Tango nie wymaga też większego wysiłku fizycznego, więc może je tańczyć praktycznie każdy. Jest doskonałą formą ruchu, dzięki precyzyjnemu i zmysłowemu prowadzeniu i elegancji uczy harmonii między muzyką i partnerem. Wyzwala emocje i intensyfikuje życie towarzyskie. Bliskość i nagłe zwroty w tańcu mają być odzwierciedleniem intensywności i zmienności życia małżeńskiego.

Kurs obejmuje cykl 10 spotkań 60-minutowych.

Zapraszamy zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane.

Rozpoczęcie kursu – 5 października 2020 r. (uruchomienie kursu w terminie uzależnione jest od zebrania minimalnej liczby chętnych).

Miejsce zajęć: Ośrodek Kulturalno-Rekreacyjny Gubałówka, ul. Spacerowa 4

Informacje: Dział Realizacji Projektów Kultury, nr tel. 12 276 34 64, e-mail: zapisy@ckis.pl

Instruktorzy
Marta Krok i Maciek Michalik - w pozycji do Tango Argentino, patrzą sobie głęboko w oczy.

Marta Krok i Maciek Michalik

Pasjonują się tangiem od kilkunastu lat. Tango jest ich sposobem na oderwanie się od codzienności, a także źródłem radości i satysfakcji.

Swoje umiejętności szkolili początkowo m.in.: u Marcina Miszczaka, Katarzyny Celińskiej, Michała Gabrysia, Katarzyny Chmielewskiej oraz Mateusza Kwarko. Pracowali również z nauczycielami tanga z Argentyny: Danielą Pucci i Luisem Bianchi, Pablo Veronem, Eugenią Eberhardt i Sebastianem Posadas, Alejandrem Araoz.

Doskonaląc się w swojej pasji pojechali do Buenos Aires, skąd wywodzi się tango argentyńskie. Tam mieli przyjemność uczyć się u Vanessy Fatauros i Damiana Rosenthala, Roxany Suarez i Sabestiana Achavala, Lucili Cionci i Joe Corbaty, Virgini Cutillo i Jose Halfona oraz Julio Balmacedy.

Harmonogram zajęć

PONIEDZIAŁEK godz. 19.45 – 20.45

Opłaty

200 zł od osoby za kurs

Pliki do pobrania

Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji artystycznych CKiS w sezonie 2020-2021