Zajęcia logopedyczne

O zajęciach

Zajęcia „Logopedyczne Przygody w Krainie Słów” to cykl 10 spotkań odbywających się raz w tygodniu, których elementami są: nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, ćwiczenia stymulujące pamięć i koncentrację, zabawy artykulacyjne, a także elementy ćwiczeń logorytmicznych.

Wczesna nauka czytania metodą symultaniczo-sekwencyjną to doskonała forma wprowadzenia dzieci w świat słowa czytanego poprzez zabawę, uzupełnioną o ćwiczenia stymulujące rozwój poznawczy, poprawiające pamięć i koncentrację – jakże istotne w przygotowaniu do etapu szkolnego. Zajęcia są prowadzone w oparciu o założenia terapii neurobiologicznej, popartej badaniami naukowymi przy użyciu zarówno autorskich pomocy, jak i tych stworzonych przez doświadczonych metodologów.

Podczas 10 spotkań tematycznych (m.in.: „Wyprawa do ZOO”, „Niezwykły kosmos” czy „W indiańskiej wiosce”) dzieci nabędą umiejętności związanych z czytaniem, jak i zapoznają się z informacjami z danego bloku tematycznego.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5 – 6 lat.

Zajęcia rozpoczynamy od 6 października 2021 pod warunkiem utworzenia grupy.

Miejsce zajęć: pracownia plastyczna, Dwór Ludwikowskich, ul. Adama Mickiewicza 26, Skawina

Informacje: Dział Realizacji Projektów Kultury, nr tel. 12 276 34 64, e-mail: zapisy@ckis.pl

Instruktor

Monika Birówka

Logopeda, bibliolog, dziennikarz. Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie prowadząc terapię logopedyczną, zajęcia z dziećmi zagrożonymi dysleksją i dyslektycznymi. Współpracuje z rodzicami, prowadząc adresowane dla nich zajęcia oraz spotkania. Ponadto prowadzi terapię opierającą się na założeniach Metody Krakowskiej z dziećmi z alalią, ORM, wadami wymowy, autystycznymi, Zespołem Aspergera oraz Zespołem Downa. Jako jedna z kilkunastu osób w Polsce posiada certyfikat Specjalisty Symultaniczo-Sekwencyjnej Nauki Czytania w Grupie.

Harmonogram zajęć w sezonie 2021/2022

ŚRODA

I grupa POCZĄTKUJĄCA (nowy nabór), godz. 16:45 – 17:45

II grupa KONTYNUACJA + nowe dzieci czytające (od 6 r. ż.), godz. 18:00 – 19:00

Opłaty

200 zł/cykl 10 spotkań

Płatności należy realizować przelewem na rachunek bankowy CKiS (Bank Spółdzielczy w Skawinie, numer rachunku bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005) podając w tytule przelewu:
1) imię i nazwisko uczestnika kursu;
2) nazwę kursu (Logopedyczne przygody)

Pliki do pobrania

OŚWIADCZENIE-SEKCJE_ARTYSTYCZNE_2021-2022

Regulamin organizacyjny sekcji artystycznych w sezonie 2021 – 2022

Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji artystycznych w sezonie 2021 – 2022

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.