Nauka czytania

O kursie

Kurs „Logopedyczne Przygody w Krainie Słów” to cykl 10 spotkań odbywających się raz w tygodniu, których elementami są: nauka czytania metodą symultaniczno-sekwencyjną, ćwiczenia stymulujące pamięć i koncentrację, zabawy artykulacyjne, a także elementy ćwiczeń logorytmicznych.

Wczesna nauka czytania metodą symultaniczo-sekwencyjną to doskonała forma wprowadzenia dzieci w świat słowa czytanego poprzez zabawę, uzupełnioną o ćwiczenia stymulujące rozwój poznawczy, poprawiające pamięć i koncentrację – jakże istotne w przygotowaniu do etapu szkolnego. Zajęcia są prowadzone w oparciu o założenia terapii neurobiologicznej, popartej badaniami naukowymi przy użyciu zarówno autorskich pomocy, jak i tych stworzonych przez doświadczonych metodologów.

Podczas 10 spotkań tematycznych (m.in.: „Wyprawa do ZOO”, „Niezwykły kosmos” czy „W indiańskiej wiosce”) dzieci nabędą umiejętności związanych z czytaniem, jak i zapoznają się z informacjami z danego bloku tematycznego.

Zajęcia dla dzieci w wieku 5 – 6 lat.

Miejsce zajęć: pracownia plastyczna, Dwór Ludwikowskich, ul. Adama Mickiewicza 26, Skawina

Informacje: Dział Realizacji Projektów Kultury, nr tel. 12 276 34 64, e-mail: zapisy@ckis.pl

Instruktor

Monika Birówka

Logopeda, bibliolog, dziennikarz. Na co dzień pracuje w Szkole Podstawowej nr 3 w Skawinie prowadząc terapię logopedyczną, zajęcia z dziećmi zagrożonymi dysleksją i dyslektycznymi. Współpracuje z rodzicami, prowadząc adresowane dla nich zajęcia oraz spotkania. Ponadto prowadzi terapię opierającą się na założeniach Metody Krakowskiej z dziećmi z alalią, ORM, wadami wymowy, autystycznymi, Zespołem Aspergera oraz Zespołem Downa. Jako jedna z kilkunastu osób w Polsce posiada certyfikat Specjalisty Symultaniczo-Sekwencyjnej Nauki Czytania w Grupie.

Harmonogram zajęć w sezonie 2022/2023
  • grupa POCZĄTKUJĄCA (nowy nabór trwa), PIĄTKI W GODZ. 16:00 – 17:00 

planowany termin rozpoczęcia kursu dla początkujących – 17 lutego 2023 r. (pod warunkiem zebrania minimalnej grupy uczestników)

  • grupa KONTUNUUJĄCA, PIĄTKI w godz. 17:00 – 18:00
Opłaty

200 zł/cykl 10 spotkań

Płatności należy realizować za pośrednictwem Platformy Sportbm.

Pliki do pobrania

Regulamin organizacyjny sekcji CKiS w Skawinie

Regulamin opłat za udział w zajęciach sekcji CKiS w Skawinie

Buton ZAPISZ SIĘ. Na białym tle w prostokątnych ramkach napis grubą czcionką. Ramka w kolorach: niebieskim, różowym, granatowym, żółtym.