Zawody „Pokonaj Focha” i Bieg Skawiński odwołane

K.S. Optima i CKiS w Skawinie zawiadamiają, że VIII edycja Zawodów Sportowych „Pokonaj FOCHA” zostaje odwołana.

Ze względu na panującą pandemię i nie poprawiającą się sytuację epidemiologiczną w Polsce, po długich analizach i dyskusjach podjęliśmy trudną, ale jedyną słuszną dla nas decyzję. Bezpieczeństwo uczestników oraz organizatorów jest dla nas sprawą priorytetową. Mamy nadzieję, że za rok będziemy mogli znów z Wami bez przeszkód Pokonać Focha.

Piotr Przywara – Prezes KS Optima

Tomasz Stawowy – Dyrektor CKiS

Odwołany został również planowany na 27 września Bieg Skawiński. W komunikacie opublikowanym przez Adama Mrowca, Dyrektora Biegu, czytamy:

„W związku z istniejącą pandemią SARS-CoV-2 w Polsce podjęliśmy decyzję o odwołaniu w dniu 27 września 2020 XVIII Biegu Skawińskiego oraz IX Biegu Skawińskiego na Rolkach. Osoby, które już się zapisały i opłaciły zapraszamy do udziału w Narodowym Biegu Stulecia VII Górskim Biegu Niepodległości Skawina – Mogilany w dniu 11 listopada 2020 (kwota bez zmian w przypadku przepisania). W przypadku rezygnacji zapisanych i opłaconych będziemy zwracać opłatę startową w terminie 7 dni tj. do 15 sierpnia br. Narodowy Bieg Stulecia Skawina – Mogilany jest biegiem mniejszym, kameralnym i mamy nadzieję że w tych trudnych czasach uda się wspólnie uczcić kolejną rocznicę odzyskania niepodległości”.