Żyj świadomie – zakończenie I sezonu

W trzeci poniedziałek maja,  spotkaniem z dr Beatą Błachut-Frączek zakończyliśmy pierwszy cykl wykładów „Żyj świadomie, teraz zdrowie”. Cykl spotkań  powstał z inicjatywy Pani dr Mirosławy Ciarki Golonki, której celem było wzmocnienie świadomości pacjenta w dbaniu o dobrą kondycję organizmu i delektowaniu się nią do późnych lat.

Każdemu ze spotkań towarzyszyła ich inicjatorka, dr Mirosława Ciarka-Golonka. Tak też było podczas ostatniego spotkania z dr Beatą Błachut-Frączek,  którą mieliśmy przyjemność wysłuchać po raz drugi. Tematem majowego spotkania był „Kod Boga – czyli wpływ emocji na powstawanie i rozwój nowotworu”. Jeśli ktoś liczył na gotową receptę jak uniknąć powstaniu nowotworu, mógł czuć się rozczarowany. Temat wykładu sięgał dużo dalej i głębiej, na tyle szeroko ile można było powiedzieć osobom nie związanym z medycyną. Poruszana koncepcja psychobiologii miała: uzmysłowić jak ważne jest dotarcie do naszych indywidualnych emocji i przekonań, które programują choroby; pomóc zidentyfikować nasz indywidualny, bio-logiczny pryzmat, „dyskietkę” naszych pokoleniowych danych, przez które opisujemy fakty i zjawiska naszego życia; wyjaśnić konflikty biologiczne z każdym naszym układem i narządem ciała. Była też mowa o  nierozwiązanych konfliktach rodzinnych, które przechodzą niejako z pokolenia na pokolenie i objawiają się chorobami dziedzicznymi.

Także kiedy organizm przeżywa traumę i jego życie jest zagrożone, to uruchomione zostają mechanizmy, które po prostu są chorobami. Wszystkie emocje są odzwierciedlane w naszym ciele, a te które wywołują u nas chroniczny stres, potrafią przez wiele lat generować objawy, które ostatecznie doprowadzają do choroby. Ten stan można odwrócić uświadamiając sobie emocjonalną przyczynę dolegliwości. Świadomość w psychice zdrowi nasze ciało.

Psychobiologia to prężnie rozwijająca się dziedzina, której celem jest uświadomienie jak ważna jest zdrowa psychika, uwolnienie od pokoleniowych obciążeń w uzdrowieniu ciała ludzkiego..

Niewątpliwie ostatni z wykładów w ramach cyklu „Żyj Świadomie teraz zdrowie”, rozpostarł przed nami nieznane dotąd horyzonty z zakresu medycyny zintegrowanej, choć jest to zaledwie mikroskopijny ślad w makroprzestrzeni tej dziedziny. Gotowej recepty na zdrowie nie otrzymaliśmy ale świadomość, która pozwoli o nie zawalczyć.

Pragniemy podziękować pomysłodawczyni projektu – Pani Mirosławie Ciarce–Golonce, za to, że zechciała się podzielić z nami  swoją ogromną wiedzą medyczną i lekarskimi doświadczeniami ale także zadbała o wyjątkowych wykładowców z różnych medycznych i okołomedycznych dziedzin, którzy pomogli czy zasugerowali nam jak żyć świadomie myśląc o swojej zdrowej teraźniejszości i dalekiej przyszłości.

Przypomnijmy że w ramach cyklu odbyły się spotkania:

  1. „Zdrowie w Twoich rękach – mit czy rzeczywistość?”.  Prowadzenie dr Mirosława Ciarka – Golonka.
  2. „Jak uchronić się przed rakiem”. Prowadzenie Magdalena Kowalewska, licencjonowana dietetyczka.
  3. „Łąka – apteka pełna nadziei”. Prowadzenie Klaudia Cwajna, fitoterapeutka.
  4. „Rak to nie wyrok – zintegrowane metody leczenia raka”. Prowadzenie dr Beata Frączek – Błachut
  5. „Borelioza – choroba nie tylko „leśnych ludzi”. Prowadzenie dr Mirosława Ciarka – Golonka.
  6. „Kod Boga – wpływ emocji na powstawanie i rozwój nowotworu”. Prowadzenie dr Beata Frączek – Błachut

Dziękujemy naszym Sponsorom:  Easy Eco „Żywność ekologiczna i zdrowa, Kosmetyki naturalne” oraz Xtreme Fitness Skawina za ufundowanie nagród, które rozdane wśród naszych słuchaczy umiliły każde ze spotkań.

Zapraszamy serdecznie na kolejny cykl spotkań „Żyj Świadomie”, które rozpoczniemy w październiku, spotykając się o godzinie 18.00  w każdy trzeci poniedziałek miesiąca!

 

 

 

15 października 2018 /poniedziałek/, godz. 18.00, sala teatralna Pałacyku „Sokół”.

Powołujący Towarzystwo lekarze uważają, że MEDYCYNA JEST SZTUKĄ dokonywania właściwych wyborów, mających na celu wyleczenie chorego, w oparciu o posiadaną wiedzę i doświadczenie lekarza. Widzimy ZAWÓD LEKARZA, jako WOLNY ZAWÓD – możliwy do wykonywania w oparciu o sprawdzoną wiedzę medyczną, której zastosowanie będzie możliwe w związku
z POTRZEBAMI I WOLĄ PACJENTÓW.

 

W ramach sztuki medycznej, korzystając z wolności w wyborze metod i środków leczenia, weryfikujemy dostępną wiedzę w praktyce – zgodnie z zasadami medycyny opartej nie tyko na faktach (EBM), ale i na DOŚWIADCZENIU (Evidens  Based  Medicine  &  Practice – EBMP), bo o ostatecznej wartości leku, czy metody – decydują lekarze widzący w swoich praktykach ich efekty.

JESTEŚMY LEKARZAMI INTEGRUJĄCYMI WIEDZĘ i praktyczne umiejętności różnych specjalizacji klinicznych, z wiedzą i doświadczeniem z zakresu dziedzin nie wykładanych w polskich uczelniach medycznych, ale stosowanych z powodzeniem, dla dobra pacjentów na całym świecie.

Naszym celem jest wzmocnienie znaczenia PROFILAKTYKI, oraz dalsze doskonalenie skuteczności LECZENIA, poprzez realizację naszych celów statutowych.

W procesie chorobowym sfera emocjonalna jest często niedoceniana, a okazuje się, że nastawienie psychiczne pacjenta ma wpływ na przebieg leczenia. Doktor Simonton, światowej sławy onkolog, twórca psychoonkologii, twierdzi, że istnieje związek pomiędzy stresem a chorobą nowotworową i jest on tak wyraźny, że można przepowiedzieć chorobę na podstawie ilości stresu w życiu człowieka.

© 2019 Serwis jest własnością Centrum Kultury i Sportu w Skawinie. Wszelkie prawa zastrzeżone.