Ostatni Muzyczny Poniedziałek w sezonie to liryczna historia pewnej znajomości w interpretacji Artystów znanej nam już Najmniejszej Sceny Świata. „Czy musimy być na ty?”- to coś więcej niż koncert. To opowieść o burzliwej miłości „kobiety po przejściach i mężczyzny z przeszłością”, opowiedziana za pomocą piosenek przeplatanych fragmentami listów, prozy, wierszy i dramatów napisanych przez Agnieszkę Osiecką i Jeremiego Przyborę.
Ich znajomość zaczyna się niewinnie. Na początku oboje sądzą, że „to będzie miłość nieduża, poryw uczucia maleńki”, ale z czasem stają się dla siebie bliżsi i pragną siebie mocniej, pełniej.
Wybór utworów nie był prosty. Poetyckie światy Osieckiej i Przybory mocno ze sobą kontrastują. Fakt, że tak wiele ich tekstów stało się przebojami nie ułatwił nam zadania. Dlatego też możemy obiecać, że usłyszą Państwo najbardziej znane piosenki, jak: „Damą być”, „Czy te oczy mogą kłamać?”, „Miłość w Portofino”, „Pejzaż bez Ciebie”, a także mniej popularne, jak: „Panienka z temperamentem” czy „Tango Tandresse”, a to wszystko w nowych aranżacjach.
W rolach śpiewających zakochanych wystąpią Emilia Baczyńska i Dawid Mik. Muzycznie rozkochają Państwa: Filip Kot – fortepian, Artur Łukasik – kontrabas i Jan Łukasik – instrumenty perkusyjne.
Najmniejsza Scena Świata – to grupa młodych artystów, skupionych przy kameralnej scenie na tarnowskim rynku. W małym pokoju, w kamienicy pod numerem 9, stworzyli niepowtarzalne miejsce, w którym przygotowują i grają spektakle, koncerty i recitale. Członkowie grupy to zdobywcy licznych nagród na ogólnopolskich festiwalach, konkursach i przeglądach.
Emilia Baczyńska – panienka z temperamentem. Zaskakuje widzów mocną, głęboką barwą głosu i zmiennością repertuaru – od kabaretowych szlagierów po liryczne, nastrojowe piosenki o miłości. „Wdzięk, szyk, czar, styl” to atrybuty, które od pierwszej chwili na scenie tworzą niepowtarzalne spotkanie z widzem, muzyką i tekstem. Wokalistka i aktorka Najmniejszej Sceny Świata.
Dawid Mik – wyrazisty i charyzmatyczny wokalista duetu Szpetni oraz twórca i aktor Najmniejszej Sceny Świata. Działa na pograniczu aktorskiej interpretacji piosenki, poezji śpiewanej i muzodramu. Laureat ponad 100 nagród na krajowych festiwalach i konkursach m.in.: dwukrotnie I nagrody na 66. i 67. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim w Turnieju Poezji Śpiewanej.
Filip Kot – pianista, akompaniator i kompozytor. Zdobywca kilkunastu nagród indywidualnych za kompozycję, aranżację oraz akompaniament, a także ponad 100 nagród na ogólnopolskich festiwalach, jako pianista duetu Szpetni. Kierownik muzyczny Najmniejszej Sceny Świata. Występował na licznych scenach towarzysząc wielu artystkom i artystom, m.in. Renacie Przemyk.
Artur Łukasik – kontrabasista. Student Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie kontrabasu solowego profesora Jana Kotuli. Zdobywca licznych nagród na międzynarodowych i ogólnopolskich konkursach kontrabasowych, m.in.: kilkukrotny zwycięzca Ogólnopolskiego Konkursu Kontrabasowego im. Wiktora Gadzińskiego w Katowicach. Kilkukrotny stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia artystyczne.
Jan Łukasik – muzyk, wibrafonista i perkusista. W jego muzycznej drodze stara się pokazać osobiste spojrzenie na muzykę oraz doceniać to unikalne spojrzenie w twórczości innych artystów. Posiada liczne nagrody w konkursach instrumentalnych m.in.: dwukrotnie Grand Prix w International Youth Music Competition Atlanta 2021 i 2022. Obecnie student Akademii Muzycznej w Katowicach na kierunku wibrafon jazzowy w klasie profesora Bernarda Maselego. Współtwórca spektaklu poetycko-muzycznego “Norwid w Weronie”.
Zapraszamy w poniedziałek 22 kwietnia 2024 r., o godzinie 18:00 do Pałacyku „Sokół”.
Bilety w cenie 20 zł w sprzedaży od 26 marca 2024 r. w kasach CKiS w Skawinie [22.04.2024: bilety wyprzedane]:
Wstęp bezpłatny na koncert dla uczniów szkół podstawowych oraz szkół muzycznych I i II stopnia na podstawie okazanej legitymacji szkolnej i bezpłatnej wejściówki do pobrania w kasie CKiS. Liczba wejściówek na koncert jest ograniczona.
Joanna Kurpiel (na podstawie materiałów reklamowych Artystów)
(AZG)
ul. Mickiewicza 7,
32-050
Skawina,
12 276-34-64
sokol@ckis.pl