Ciekawe publikacje

 

 

TRASY ROWEROWE W POWIECIE KRAKOWSKIM

Przewodnik polecany dla pasjonatów dwóch kółek. Przeczytacie w nim o interesujących trasach rowerowych oraz atrakcjach turystycznych znajdujących się wokoło Krakowa. Zabierzcie rower chociażby do Ojcowskiego Parku Narodowego, odwiedźcie Kościół w Racławicach czy Dolinę Będkowską. Oczywiście nie zabrakło także atrakcyjnych tras w okolicach Skawiny chociażby po Lesie Bronaczowa czy Wiślaną Trasą Rowerową.

 POBIERZ PUBLIKACJĘ

 

LEGENDY I BAJANIA GMINY SKAWINA

Publikacja zawiera stare opowieści oraz legendy krążące po poszczególnych miejscowościach wchodzących w skład gminy Skawina. To istna kopalnia pomysłów na jednodniowe wypady z dziećmi w znane i mniej znane zakątki naszego regionu. W publikacji znajdziecie: pasjonujące opowieści przekazywane z pokolenia na pokolenie opracowane przez Renatę Bysinę i Agnieszkę Mikulec, piękne ilustracje wykonane przez Magdalenę Szynkarczuk i masę inspiracji do odkrywania naszej gminy!

POBIERZ PUBLIKACJĘ

 

ZABYTKOWE KOŚCIOŁY W GMINIE SKAWINA

Publikacja wydana w roku jubileuszu 1050-lecia chrztu Polski. Znajdziecie w niej dokładne opisy pięciu zabytkowych świątyń położonych w gminie Skawina. Wykaz świętopietrza z 1325 roku wymienia trzy najstarsze parafie w regionie czyli: Radziszów, Wolę Radziszowską oraz Krzęcin. Dopiero blisko 40 lat później pojawia się informacja o fundacji przez króla Kazimierza Wielkiego skawińskiej parafii. Same kościółki jednak często podlegały wielu modyfikacjom. Według historyków najstarsza bryła kościoła stoi dziś w Woli Radziszowskiej. Zapraszamy do odkrywania sakralnego dziedzictwa naszego regionu.

POBIERZ PUBLIKACJĘ

 

MAŁOPOLSKA NA ROWERY

Jest to przewodnik prezentujący 20 niebanalnych tras rowerowych po Małopolsce, które przygotowali znani podróżnicy i blogerzy. Są wśród nich zaprawieni długodystansowcy, globtroterki czy rodzice dzielący z dziećmi pasję do wędrówek. To właśnie przez pryzmat ich pomysłów, doświadczeń i  zainteresowań ukazano rowerowe oblicze Małopolski: trasy, które koniecznie trzeba przejechać, miejsca, w których warto być, tradycje, które warto znać czy przysmaki, w których warto się rozsmakować.

POBIERZ PUBLIKACJĘ