Centrum Kultury i Sportu w Skawinie ma przyjemność poinformować, że zostało organizatorem eliminacji powiatowych 69. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego. Współorganizatorem i partnerem wydarzenia jest Powiat Krakowski.
Patronat honorowy nad konkursem objął Starosta Krakowski, Pan Wojciech Pałka.
Przesłuchania konkursowe odbędą się 3 kwietnia 2024 (środa) w Pałacyku „Sokół”, ul. Mickiewicza 7, Skawina.
W konkursie biorą udział laureaci eliminacji gminnych, zgłoszeni przez gminy: Skawina, Krzeszowice, Zabierzów, Michałowice oraz Mogilany (Buków).
Planowany harmonogram przesłuchań [aktualizacja 28.03.2024]:
TURNIEJ RECYTATORSKI
Godz. 9:00 – rozpoczęcie Konkursu, prezentacje kategorii szkoły podstawowe klasy I – III
Ok. godz. 11:30 – prezentacje kategorii szkoły podstawowe klasy IV – VI
Ok. godz. 13:45 – prezentacja kategorii szkoły podstawowe klasy VII – VIII oraz TURNIEJ TEATRÓW 1 AKTORA
Po każdym bloku prezentacji następują obrady jury oraz ogłoszenie wyników i wręczenie nagród.
UWAGA: podane godziny rozpoczęcia kolejnych bloków przesłuchań mogą ulec przesunięciu. Uczestnicy każdej kategorii są proszeni o przybycie na 15 minut przed rozpoczęciem ich bloku przesłuchań.
Uczestnicy mają obowiązek zapoznania się z Regulaminem Konkursu, dostępnym jako załącznik do niniejszego ogłoszenia, którego skrót publikujemy poniżej.
Regulamin skrócony
a. TURNIEJ RECYTATORSKI: repertuar obejmuje 3 utwory w całości lub fragmentach – 2 utwory poetyckie i prozę. Do prezentacji uczestnik wybiera 2 utwory: prozę oraz utwór poetycki. Łączny czas wykonania nie może przekroczyć 10 minut.
b. TURNIEJ POEZJI ŚPIEWANEJ: uczestnicy – tylko soliści – występują bez podziału na kategorie. Repertuar obejmuje 3 utwory śpiewane i 1 utwór recytowany. W odniesieniu do repertuaru śpiewanego obowiązują następujące zasady:
c. TURNIEJ TEATRÓW JEDNEGO AKTORA: uczestnicy występują bez podziału na kategorie. Uczestnicy przygotowują spektakl w oparciu o dowolny materiał literacki. Czas trwania nie może przekroczyć 30 minut.
d. WYWIEDZIONE ZE SŁOWA: to turniej dla poszukujących nowych form wypowiedzi. Dla przykładu – występ, który nie jest recytacją, a nie stał się jeszcze teatrem; łączenie – w obrębie jednego utworu – mówienia ze śpiewem, śpiewu z ruchem. Takie propozycje muszą jednak wychodzić od słowa, być próbą jego interpretacji, sprawdzenia jego związków z innymi językami sztuki. Obowiązują następujące zasady:
Informacji na temat konkursu udzielają:
Marta Tyrpa i Joanna Kurpiel – Dział Realizacji Projektów Kultury, tel. 12 276 34 64, e-mail sokol@ckis.pl
Załączniki:
hjkhkli |
ul. Mickiewicza 7,
32-050
Skawina,
12 276-34-64
sokol@ckis.pl