Zapisy na wycieczkę górską „Tatry Wysokie – Kozi Wierch”

Tatry
21/09/2024

Zapraszamy na kolejną w tym sezonie wycieczkę górską z Centrum Kultury i Sportu w Skawinie.

Trasa: Palenica Białczańska – Wodogrzmoty Mickiewicza – schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich – Kozi Wierch (2291 m n.p.m.) – Schronisko w Dolinie Pięciu Stawów Polskich – Palenica Białczańska

Termin: 21.09.2024

Wyjazd: godz. 5.00

Powrót: godz. 21.00 /czas przejścia 9h/

Cena: 130,00 zł

Wstęp do TPN płatny 10 PLN (ulgowy 5 PLN – uczniowie, studenci i emeryci)

Schroniska pod drodze: Dolina Pięciu Stawów Polskich 2x

Skala trudności: 4 – trasa przeznaczona dla średnio zaawansowanych; w niektórych miejscach sporadycznie występują sztuczne zabezpieczenia w formie łańcuchów lub drabinek; czasem wąskie przejścia;

ZAPISY

TUTAJ

 

Szczegóły trasy:

Palenica Białczańska – polana w Tatrach Wysokich położona w Dolinie Białki na wysokości ok. 990 m n.p.m. Stanowi punkt końcowy dla ruchu zmotoryzowanego, zmierzającego Drogą Oswalda Balzera w kierunku Morskiego Oka. Jest tu także końcowy przystanek busów PKS, mikrobusów oraz postój góralskich fasiągów.

Wodogrzmoty Mickiewicza, często Wodogrzmoty, także Wodospady Mickiewicza (słow. Mickiewiczove vodopády, niem. Mickiewiczfälle, Mickiewicz-Wasserfälle, węg. Mickiewicz-vízesések) – wodospady w Tatrach Wysokich utworzone z trzech większych i kilku mniejszych kaskad (od 3 do 10 m) na potoku Roztoka (w Dolinie Roztoki) wypływającym z Pięciu Stawów Polskich, ok. 1 km od jego ujścia do Białki. Trzy większe noszą nazwy: Wyżni Wodogrzmot, Pośredni Wodogrzmot i Niżni Wodogrzmot. Powstały one w miejscu, w którym woda pokonuje próg skalny, jakim Dolina Roztoki schodzi do Doliny Białki.

Schronisko PTTK w Dolinie Pięciu Stawów Polskich (Schronisko Pięciostawiańskie) – schronisko turystyczne położone w Dolinie Pięciu Stawów Polskich w Tatrach Wysokich. Zostało ono zbudowane w latach 1947–1953 nad Przednim Stawem na wysokości 1670 m n.p.m. i jest najwyżej położonym schroniskiem górskim w Polsce. Schronisko jest zarządzane przez PTTK i nosi imię Leopolda Świerza.

Kozi Wierch (niem. Gemsenberg, słow. Kozí vrch, węg. Zerge-hegy, dawniej także Czarne Ściany 2291 m) – szczyt w Tatrach Wysokich. Jest najwyższą górą o zauważalnej wybitności znajdującą się w całości na terenie Polski. Kozi Wierch wznosi się w długiej wschodniej grani Świnicy pomiędzy Doliną Gąsienicową, a Doliną Pięciu Stawów Polskich. Wzdłuż grani tej poprowadzono szlak turystyczny zwany Orlą Percią.

Źródło: https://pl.wikipedia.org

 

Mapa: TUTAJ

Źródło: https://mapa-turystyczna.pl

 

Przewyższenia:

↑ 1402 m;

↓1290m

 

 

Przypominamy o terminowym dokonywaniu wpłat – płatność tylko przelewem.

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: imię i nazwisko uczestnika, Kozi Wierch.

Wszystkie wycieczki organizowane przez Centrum Kultury i Sportu w Skawinie prowadzą nasi doświadczeni przewodnicy.

Prosimy zapoznać się z regulaminem Wycieczki Górskie 2024 .

 

W razie pytań zapraszamy do kontaktu z Działem Sportu i Rekreacji CKiS od poniedziałku do piątku w godz. 8.30 – 15.00 pod numerem telefonu: 728 834 588.

Magdalena Pobożniak

KK

Tatry