Wycieczka na Górny Śląsk – poznaj atrakcje Gliwic i Zabrza

różne lokalizacje
19/10/2024
07:00

19 października podczas kolejnej wycieczki krajoznawczej odwiedzimy Górny Śląsk. Pierwsze skojarzenie z tym regionem? Oczywiście, kopalnie węgla kamiennego. Podczas wycieczki odwiedzimy najsłynniejszą z nich, zjeżdżając aż 320 metrów pod ziemię. Poznamy też lokalne historie, które są niezmiernie ciekawe, gdyż na przestrzeni wieków panowali tu Polacy, Czesi, Austriacy, Prusacy i Niemcy. Ale to wcale nie koniec. W czasie wycieczki poczujemy iście tropikalny klimat, dzięki wizycie w gliwickiej Palmiarni, zobaczymy też na własne oczy najwyższą drewnianą konstrukcję w Europie, czyli Radiostację w Gliwicach. Zapraszamy!

Termin wycieczki: 19 października 2024 (sobota)
Wyjazd: godz. 7.00 (spod Hali Widowiskowo-Sportowej CKiS)
Powrót: ok. godz. 20.00
Cena regularna – 170 zł*
Cena ulgowa – 160 zł* (przysługuje seniorom, dzieciom, młodzieży do 18. roku życia oraz studentom).
* Kwota obejmuje: transport, opiekę pilota wycieczki, przewodników, bilety wstępu do atrakcji turystycznych oraz ubezpieczenie.

[aktualizacja 1.10.24: Z powodu dużej liczby zgłoszeń, zapisy wyłącznie na listę rezerwową. W przypadku zwolnienia miejsca, będziemy dzwonić]

ZAPISY FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY

Poniżej szczegółowy pogram wyjazdu:

Kopalnia Guido w Zabrzu – jedna z największych atrakcji Górnego Śląska. Górniczą szolą zjedziemy aż 320 metrów w dół. Tam poznamy zagrożenia czyhające na górników pracujących pod ziemią, a dzięki multimedialnym efektom niemal „poczujemy” je na własnej skórze. Elektryczną kolejką podwieszaną (jedyna taka atrakcja w Europie) przejedziemy w rejon pracy dwóch kombajnów górniczych, chodnikowego i ścianowego. Tam z bliska zobaczymy, jak pracują te potężne maszyny do urabiania skał i węgla.

Palmiarnia w Gliwicach – jest trzecim co do wielkości obiektem tego rodzaju w Polsce. Powstała jeszcze w XIX wieku i liczy obecnie ponad 6 tys. okazów flory i fauny. Można w niej podziwiać rośliny cytrusowe, przyprawowe (pieprz, cynamon, kardamon) oraz egzotyczne palmy i kaktusy. W czterech tematycznych akwariach można zobaczyć kilkadziesiąt gatunków ryb z dorzecza Amazonki, Jeziora Tanganika w Afryce, czy rzek z Azji Wschodniej.

Starówka w Gliwicach – w ciągu wieków miasto przechodziło z rąk do rąk. Panowali tu m.in. Czesi, Austriacy i Niemcy. Wpływy te do dziś widoczne są w architekturze i układzie przestrzennym miasta, dzięki czemu ma ono swój niepowtarzalny urok i charakter. Znaleźć można tu chociażby pozostałości murów obronnych, Zamek Piastowski, czy urokliwy Ratusz.

Radiostacja Gliwicka – najwyższa drewniana konstrukcja w Europie. Zbudowano ją z belek modrzewia syberyjskiego, połączonych ze sobą mosiężnymi śrubami. W budynkach zachowała się oryginalna aparatura radiowa. Przez Gliwiczan nazywana jest śląską wieżą Eiffla i bezsprzecznie stanowi najważniejszy symbol miasta.

 

Płatności prosimy dokonywać przelewem na konto bankowe:

Numer konta bankowego: 87 8600 0002 0000 0000 3838 0005, tytuł: ZWIEDZANIE imię i nazwisko uczestnika.

Przed wyjazdem zapoznaj się z regulaminem wycieczki ⇒ REGULAMIN

W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego od poniedziałku do piątku w godz. 8.30-15.00 pod numerem telefonu 12 256 95 60 w. 34 lub 662 204 794.

 

Krystian Kosiorowski

różne lokalizacje