W styczniu w ramach cyklu Muzyczne Poniedziałki zapraszamy na koncert karnawałowy „Amor, Amor Amor – miłości czar” w wykonaniu zespołu Finesis Trio w składzie: Katarzyna Puch – sopran, Małgorzata Włodarczyk – gitara i Paulina Tkaczyk – fortepian.
Zespół kameralny Finesis Trio (2008) wykonuje muzykę różnych epok (od renesansu po współczesność). W 2017 roku wydał debiutancką płytę – „Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii i Włoch”.
Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze arie operetkowe, przeboje musicalowe i piosenki, których tematem przewodnim – zgodnie z tytułem – będzie MIŁOŚĆ.
KATARZYNA PUCH – sopran
Absolwentka wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej w Katowicach w klasie prof. Henryki Januszewskiej-Stańczyk. Koncertuje jako solistka i kameralistka w kraju i zagranicą, biorąc udział m.in.: w Festival de Musique Baroque d’Auvergne (Francja), Festiwalu Polskiej Muzyki Organowej i Kameralnej w Nitrze (Słowacja), Festiwalu Muzyki Dawnej na Zamku Królewskim w Warszawie oraz Międzynarodowej Dekadzie Muzyki Organowej. Regularnie doskonali swój warsztat wokalny, biorąc udział w kursach mistrzowskich „Voice, Body and Spirit in Balance”, prowadzonych przez prof. J. Niziołka. Uczestniczyła także w kursach dotyczących interpretacji pieśni niemieckiej, czeskiej arii oraz muzyki epoki baroku. Brała udział w wykonaniach polskiej prapremiery Opery żebraczej J. Gay’a (w Teatrze w Bytomiu) oraz opery Suor Angelica (reż. W. Ochman, kier. muz. M. Klauza w Operze Śląskiej w Bytomiu). Odtwórczyni głównej roli w spektaklu Dom Bernardy Alba G. Lorca (reż. J. Głybin, w ramach Dni Muzyki Wokalnej w Akademii Muzycznej w Katowicach). Istotnym obszarem jej działalności koncertowej jest współpraca z Chórem Polskiego Radia w Krakowie oraz z Operą Krakowską, z którymi koncertowała m.in.: w ramach Festiwalu Ludwiga van Beethovena, Festiwalu „Warszawska Jesień”, Edinburgh International Festival (Szkocja), Festiwalu w Konstanz (Niemcy), XIX Letniego Festiwalu Opery Krakowskiej, Festiwalu Muzyki Polskiej w Krakowie, Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie. Brała udział w prawykonaniu dzieła J.A.P. Kaczmarka Universa – Opera Otwarta, skomponowanego na jubileusz 650-lecia UJ. Na swoim koncie ma również nagrania z Chórem Polskiego Radia (2013, 2014).
MAŁGORZATA WŁODARCZYK – gitara, lutnia
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na Wydziale Instrumentalnym w klasie gitary dra hab. Michała Nagy’a. W 2015 r. ukończyła studia podyplomowe w tej samej klasie. Studiowała także grę na lutni u Jerzego Żaka. Obecnie doktorantka dr hab. Renaty Żełobowskiej-Orzechowskiej w Akademii Muzycznej w Krakowie, w dyscyplinie instrumentalistyka. Pracowała pod kierunkiem wybitnych gitarzystów i lutnistów, m.in.: M. Dylla, J. Held, C. Marchione. Prowadzi działalność koncertową jako solistka i kameralistka w kraju i za granicą, występując w ramach: Festival de Musique Baroque d’Auvergne (Francja), Festiwalu Polskiej Muzyki Organowej i Kameralnej w Nitrze (Słowacja), Zichyho Palác w Bratysławie (Słowacja), Bezirksmuseum w Wiedniu (Austria), XIV Letnich Koncertach Muzyki Organowej i Kameralnej w Limanowej, Letnich Podgórskich Koncertach oraz Podgórskiej Jesieni Kulturalnej w Krakowie.
PAULINA TKACZYK – klawesyn, flet traverso, fortepian
Doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej instrumentalistyka. Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie klawesynu prof. Bogumiły Gizbert-Studnickiej oraz Hochschulefür Musik we Freiburgu w klasie klawesynu i pianoforte prof. Roberta Hilla (dyplomy z wyróżnieniem). Ukończyła również studia podyplomowe w Hochschulefür Musik und Theater w Monachium w klasie klawesynu prof. Christine Schornsheim uzyskując Dyplom Koncertowy. Studiowała także grę na flecie barokowym traverso u prof. Karla Kaisera oraz u prof. Michaela Schmidta-Casdorffa. Swoje umiejętności rozwijała na wielu mistrzowskich kursach klawesynowych i fletowych. Za szczególne osiągnięcia artystyczne otrzymała Nagrodę Edukacyjną Miasta Krakowa, Stypendium Twórcze Miasta Krakowa, „SapereAuso” Małopolskiej Fundacji Stypendialnej, Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego RP „Młoda Polska”,Stypendium DAAD Deutscher Akademischer Austausch Dienst. Prowadzi kursy i wykłady poświęcone wykonawstwu muzyki barokowej. Koncertuje jako klawesynistka, pianistka i flecistka w kraju i za granicą. Brała udział w wielu prestiżowych festiwalach i koncertach w Polsce, Francji, Niemczech, Słowacji i Szwajcarii. W swoim dorobku fonograficznym posiada trzy płyty: debiutancką – solową płytę Ch. S. Binder: Sei Suonate per il Cembalo op. 1 (DUX Recording Producers, 2014); Amor Sacro Amor Profano (Ëvoe Records, 2015) nagraną z Europejską Kameralną Orkiestrą Barokową „Il Giardino d’Amore” oraz Słońce zaklęte w dźwiękach Hiszpanii i Włoch (MP-Studio, 2017) zarejestrowaną przez zespół „Finesis Trio”, którego jest członkiem.
Zapraszamy w poniedziałek 28 stycznia 2019 r., o godzinie 18.00 do Pałacyku „Sokół”.
Wstęp wolny.
Joanna Kurpiel
ul. Mickiewicza 7,
32-050
Skawina,
12 276-34-64
sokol@ckis.pl