W piątkowy wieczór Galeria Pałacyku „Sokół” wypełniła się pięknymi pracami stworzonymi przez członkinie Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art”, działającego przy Muzeum Etnograficznym w Krakowie. Jest to kolejna wystawa Stowarzyszenia, którą eksponujemy w pałacykowej galerii. Miło jest widzieć ludzi, których połączyła wspólna pasja i którzy efektami swojej pracy chcą zachwycać innych. Stowarzyszenie „Lud-Art” od 25 lat zrzesza osoby kochające rękodzieło i podtrzymujące tradycję ludową. „MONOGRAMY”, które są tematem wystawy, zostały wyczarowane techniką haftu i koronki, z dbałością o najmniejszy szczegół.
Wernisaż wystawy rozpoczął się w sali teatralnej Pałacyku Sokół i ta część imprezy była preludium do podziwiania prac. Gratulacje płynące z listu od Dyrektora CKiS Tomasza Stawowego przyjęła Pani Jadwiga Gruca – Prezes Stowarzyszenia Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art” oraz wszystkie Członkinie stowarzyszenia. Miłym akcentem były również odwiedziny i słowa uznania od członków Koła Robótek Ręcznych „Razemkowo”, któremu przewodzi Pani Agata Lasek. Swoją wiedzą o haftach i koronkach podzieliła się z zebranymi Pani Halina Dulemba, członkini „Lud-Art”-u. Na muzyczną ucztę podczas wernisażu zaprosił zespół „TANTO”, działający przy Centrum Kultury i Sportu w Skawinie, a na scenie zobaczyliśmy tego wieczoru: Julię Krzywoń, Karolinę Głowacz, Małgorzatę Szybisty, Gabrielę Sieradzką oraz Weronikę Gajewską.
„Talent jest darem uniwersalnym, ale potrzeba wielkiej odwagi, żeby go wykorzystać. Nie bój się być najlepsza”. Cytując Paolo Coehlo życzymy Stowarzyszeniu Miłośników Tradycyjnego Rękodzieła Ludowego i Artystycznego „Lud-Art” nowych pomysłów i pasji do tworzenia kolejnych koronkowych dzieł.
Dziękujemy za wieczór pełen wzruszeń i uśmiechów.
Zapraszamy do Galerii Pałacyku Sokół na wystawę „Monogramy”, którą będzie można oglądać do 30 sierpnia br.
Anna Wrzoszczyk
(JK)
Fotogaleria: https://flic.kr/s/aHsmDVAPpJ [fot. Jarosław Karasiński]
ul. Mickiewicza 7,
32-050
Skawina,
12 276-34-64
sokol@ckis.pl