„W pracowni” to tytuł tajemniczego wernisażu, a w zasadzie nietuzinkowego widowiska artystycznego. Już 9 września o godz. 18:30 znakomici artyści przeniosą Nas w świat wiedeńskich ogrodów, strojów i muzyki z lat 20.
Zaproszono nas do przygotowania wystawy innej niż wszystkie. Będzie to spotkanie wielowątkowe, może trudniejsze, bo nietypowe. Ale z pewnością warte uwagi.
Musimy Państwu zdradzić że, to co dzieje się za kulisami już od kilku miesięcy sprawi, że wydarzenie będzie niewątpliwie dopracowane, a wszystko za sprawą wyjątkowego artysty – Marka Jarosza, którego wszechstronność artystyczną będziemy podziwiać podczas spotkania.
Misternie wykonane stroje, dopracowana scenografia, scenariusz i oprawa. To wszystko przeniesie nas w inspirujący świat sztuki, od historii do współczesności.
Jak mówi artysta: „ Na wystawie oprócz rzeczy, które nas pasjonują, pokażemy trochę rzemiosła. Myślę, że prezentacja dwóch autorów uczyni tę wystawę ciekawą i wyjątkową. Bo do współpracy zaprosiłem moją serdeczną koleżankę – Agnieszkę Lizoń -Bober, z którą od lat współpracujemy przy realizacji różnych przedstawień teatralnych m.in. w Operze Krakowskiej”.
Podczas wydarzenia będziemy mieli okazję doświadczać sztuki wszystkimi zmysłami: wspaniały recital Małgorzaty Szybisty, tajniki pracowni modelarskiej Pani Agnieszki Lizoń-Bober, aż wreszcie obraz/scenografia i reżyseria Marka Jarosza. Dodatkowo artystyczne spotkanie umili nam drobny poczęstunek i niesamowita atmosfera, za którą odpowiedzialny jest sztab ludzi, których nie sposób tutaj wymienić. Poznacie ich osobiście podczas wernisażu.
Marek Jarosz – urodził się w Morągu k/Olsztyna. Uczęszczał do państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Krakowie. Absolwent Studium Organizacji Reklamy przy Wyższej Szkole Promocji w Warszawie. Od 1976 roku związany ze środowiskiem teatralnym Krakowa. Pracował w Teatrze Bagatela, Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej, a od 1990 jest pracownikiem Opery Krakowskiej. Zajmuje się projektowaniem, wykonywaniem kostiumów, dekoracji i rekwizytów do spektakli teatralnych, filmowych i telewizyjnych.
Dobrze znany artysta skawińskim odbiorcom, nie jeden raz prezentowaliśmy jego prace w Galerii Pałacyku „Sokół”. Kilka słów od samego artysty, dotyczących wystawy: „Jak Państwu wiadomo, od wielu lat wystawiam swoje prace, głównie były to portrety. Obecnie prezentowany będzie jeden obraz, także portret, ale bardzo szczegółowy. Będzie on przewodnim motywem wystawy. Jest to ukłon w stronę Emile Floge, modelki i przyjaciółki Klimta. To jeden z ciekawszych wątków z życia malarza. Dlatego zadamy sobie pytanie: kim te dwie osoby były dla siebie i co wnoszą do świata mody, historii i sztuki”.
Agnieszka Lizoń-Bober – urodzona 04.07.1976 w Krakowie. Pasja do tworzenia strojów skierowała ją do Technikum Odzieżowego nr 1 w Krakowie. Naukę w szkole przeplatała robieniem licznych wystaw ubiorów m.in. kolekcje takie jak: „Coctail barw jesiennych”, „Wielki powiew wiosny”. W trakcie swojej kariery pracowała w teatrze Ludowym w Krakowie, w teatrze „Black Box”, w teatrze muzycznym „Siamsa” i wielu innych. Obecnie spotkać ją można w pracowni plastycznej Opery Krakowskiej.
Wystawę prac będzie można zwiedzać do 16 września w galerii Pałacyku „Sokół”, w godzinach 9:00- 15:00.
Agnieszka Kupczyk
(AZG)
ul. Mickiewicza 7,
32-050
Skawina,
12 276-34-64
sokol@ckis.pl